Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015
Autor Wiadomość
NiKiTa5464 

Dołączyła: 22 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-23, 14:49   

A może ktoś widział już ten klucz z odpowiedziami? oczywiście z praktycznego
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 14:58   

nigdy nie byl podowany, sa tylko wyrywkowe przecieki/domysly. Wroc do strony 4, tam 29 punktowy klucz z ubieglego roku. Nadal aktualny, jakkolwiek, trzeba czytac uwaznie zadanie
 
     
NiKiTa5464 

Dołączyła: 22 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-23, 15:03   

dzięki bardzo za info :)
 
     
iwonkas90

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-24, 11:05   

Witam. Powiedzcie proszę czy na egzaminie masowaliscie po całości? W sensie że jak kończyna górna to od palców do stawu łokciowego wszystkimi technikami a jak kończyna dolna to od stawu kolanowego do stawu biodrowego lub od stopy do stawu kolanowego. Czy podzieliliście na części (przy k.górnej: dłoń, staw nadgarstkowy, przedramię, przy k.dolnej: staw skokowy, udo bądź stopa, staw skokowy, podudzie)? My w szkole robiliśmy zawsze po całości ale tak teraz myśle czy nie lepiej na egzaminie podzielić... Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam masażystów :)
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-24, 14:41   

ja masowalam an egzaminie najpierw udo a pozniej st. kol.
a jesli mialabym reke to chyba bym maasowala czesciami bo ja tak wole :D
 
     
pinczer

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 25
Wysłany: 2015-06-24, 16:21   

iwonkas90 napisał/a:
Witam. Powiedzcie proszę czy na egzaminie masowaliscie po całości? W sensie że jak kończyna górna to od palców do stawu łokciowego wszystkimi technikami a jak kończyna dolna to od stawu kolanowego do stawu biodrowego lub od stopy do stawu kolanowego. Czy podzieliliście na części (przy k.górnej: dłoń, staw nadgarstkowy, przedramię, przy k.dolnej: staw skokowy, udo bądź stopa, staw skokowy, podudzie)? My w szkole robiliśmy zawsze po całości ale tak teraz myśle czy nie lepiej na egzaminie podzielić... Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam masażystów :)


Jesli moge coś doradzic,to rób po całosci,tzn. od palców, masz i tak max.po dwie techniki po dwa razy więc spokojnie zdążysz :razz:
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-24, 17:12   

a ja tutaj tezn ie chce zle doradzic ale u mnie było tak że ja masowałam akurat no nieswiadomie ponad 20 min tzn 21 i nikt mi nie przerwał masazu :-)
 
     
agguussia

Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-24, 18:53   

Mam pytanie moze glupie ale tak dla pewnosci. Czy jak masowaliscie no kg strona grzbietow i przednia przedramieni to tylko masowaliscie te strony wskazane w zadaniu czy tak jak w postepowaniu w przykurczach rozluznienie po stronie grzbietoweja nastepnie pobudzenie ? I tak samo w kd jak w zadaniu przednia strona podudzia i str grzbietowa.
 
     
piter176 

Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-24, 19:28   

agguussia tylko sam klasyk wskazanych miejsc bez pobudzania stron nie wskazanych w zadaniu:) a teraz moje pytanie moze tez glupie bo juz pare odpowiedzi bylo na ten temat ale nie do konca jestem pewny wiec zapytam jeszcze raz: Czy jesli chodzi o zadania to bylo tylko jedno? czyli cwiczenia czynne dla pacjenta w domu? Nie bylo miedzy innymi "Tytułu pracy egzaminacyjnej"? "Założenia do projektuprac zwazanych z analizą dokumntacji? okolice itp?
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-06-24, 20:22   

było uzupełnic dokumentacje medyczną czyli wpisac imie nazwisko wiek okolice masowaną pacjentki
date zabiegu itp
no i te cwiczenia czynne wolne i tyle
 
     
iwonkas90

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 07:16   

Czyli nie ma to aż takiego znaczenie czy masujemy częściami czy po całości, jak dobrze rozumiem? Zależy to od naszych upodobań?

A czy przed masażem, w części "przygotowanie pacjenta" pytaliście się go o przeciwwskazania, informowaliście jakie objawy mogą wystąpić podczas masażu i po masażu? Wiadomo że osoba która jest pacjentem nam nie może odpowiadać, ale nas w szkole uczono że tak mamy robić.
 
     
Agus79

Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 10:23   

Kochani jesli ktos bedzie jeszcze zdawac to masujecie w konczynie gornej klasykiem normalnie calosc i nie zwracajcie uwagi na przednia czy tylna strone normalnie klasyk calego przedramienia i reki, cwiczenia to juz odpowiednie do danego przykurczu, pamietajcie klin pod staw nadgarstkowy bo to jest w kluczu, rozcierajcie kazdy staw osobno miedzy palicozkowy ugniatajcie klebiki i rozcieranie stawu nadgarstkowego noi przedramie to ugniatanie bylo oceniane, wywiad byl oceniany tez, okrywanie pacjenta i stolu dezynfekcja nie byla oceniania ale robicie ja, a konczyna dolna to klin pod staw skokowy i pod kolano. tyle wiem ja zdawalam k gorna. :razz: powodzonka :grin: :grin: :grin: :grin:
 
     
Agus79

Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 10:31   

tak oczywiscie pamietajcie o przeciwszkazaniach zeby pytac o choroby rozne, cisnienie jak sie czuje pacjent i tp noi pamietajcie diagnostyka przed masazem.
 
     
iwonkas90

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-06-25, 11:05   

Dzięki bardzo za wskazówki :)
Jeszcze mam wątpliwości co do jednego.. podobno na egzaminie był też ciśnieniomierz przygotowany. Czy mierzyliście pacjentowi ciśnienie przed masażem?
 
     
Teresa.szot

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-06-25, 11:35   

Mam jeszcze pytamie dotyczące masażu kończyny górnej.. jak masowaliście palce i śródręcze to klin po nadgarstkiem tak? a przy masażu przedramienia?? wyciągamy klin i ręka leży luźno..?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB