Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
EGZAMIN ZAWODOWY CZERWIEC 2015
Autor Wiadomość
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-04-23, 10:50   

Stasia napisał/a:
Lisbeth napisał/a:
U nas egzamin praktyczny jest 13 czerwca...i w sumie tyle wiemy.

to macie wcześniej niż My, a jesteście podzieleni na kilka dni czy cała grupa ma tego 13 Czerwca :wink: ?


Z tego co wiem to cała grupa, bo jest nas niedużo.

Stasia napisał/a:
Macie wszystkie informację na temat Przygotowania stanowiska,Masażu , zakończenia zabiegu ? bo my ostatnio na każdej lekcji to wałkujemy więc mogę Pomoc :razz:


Gdyby to nie był problem, to ja bym prosiła o opis tego (po kolei, co się robi), bo niby czytałam temat z zeszłorocznego egzaminu i ze styczniowego, ale jednak wolałabym mieć pewność ;) Heh, nie wiem czy my w ogóle będziemy mieć jakiś próbny chociaż.

Mam też parę pytań....(tak, wiem że w tamtych tematach były te kwestie poruszane, ale mówiąc szczerze tam każdy co innego pisał i w końcu już nie jestem pewna)

diagnostykę przed masażem robi się nie tylko w przypadku grzbietu, ale też na innych częściach ciała? I chodzi generalnie o te chwyty diagnostyczne z segmentarnego?

Robi się w końcu wywiad z pacjentem czy nie? Ja zrozumiałam że nie, poza tym patrzyłam na arkusz na stronie CKE i widzę że wywiad już dostajemy gotowy, więc nie widzę sensu w przeprowadzaniu go, tym bardziej że "pacjentem" będzie druga zdająca osoba, więc skąd ona ma wiedzieć co ma powiedzieć, a koleżanka twierdzi że wywiad się opisuje na tym arkuszu i już sama nie wiem :neutral:
 
     
Linki sponsorowane
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 13:56   

z tego co ja wiem to zazwyczaj jest tak że cały wywiad sie pisze na karcie.. wypełnia się po prostu karte.
a nie że przeprowadzasz.
nie ma takiej mozliwosci poniewaz ( u nas) 4 osoby sa w sali.. dwie zdaja dwie robia za pacjentow wiec to by bylo nie fair gdyby słuchali jaki pytania zadajesz pacjentowi i zadawali te same.
no przyjmniej ja mam takie zdanie. :-)
 
     
Stasia 

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-04-23, 17:14   

Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 17:45   

Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


No tak ale też wywiad to nie tylko samopoczucie tylko chyba z 50 pyt ;P wiadomo bo personalny chorobowy i socjalnobytowy..wiec ja obstawiam ze tego nie pytasz się tylko to piszesz w karcie
 
     
pinczer

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 25
Wysłany: 2015-04-23, 18:06   

Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


Stasiu , co z tą leżanką?, z tego co wiem , podchodzimy najpierw do stołu ,ustawiamy go do swojego wzrostu i zglaszamy przygotowanie do dalszych czynnosci,nie bardzo cie rozumiem ze jak sie ma pacjenta to dopiero obniżyc, ale po co?
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 18:43   

pinczer napisał/a:
Stasia napisał/a:
Ok , opracuje to po weekendzie i Ci podeśle te wszystkie informacje. :wink: Co do chwytów diagnostycznych robisz je za każdym razem , nie tylko na grzbiecie , dodatkowo np. masz Udo to musisz porównać obie kończyny a nie tylko masowaną :razz: mój Wykładowca jeździ co tydzień na spotkania dotyczące Egzaminu co do wytycznych i jest np. zmiana tego że Leżanke trzeba najpierw podwyższyć do swojego wzrostu i jak mamy pacjenta to obniżyć dopiero ( dla mnie bez sensu ,ale coś takiego się pojawiło ) Wywiad musisz przeprowadzić , pytać o samopoczucie, czy pomóc się rozebrać itd za to wszystko są małe punkty , ale ważne :wink: Opisze dokładnie cały tok wykonania i będziemy się wymieniać najwyżej spostrzeżeniami Pozdrawiam :grin:


Stasiu , co z tą leżanką?, z tego co wiem , podchodzimy najpierw do stołu ,ustawiamy go do swojego wzrostu i zglaszamy przygotowanie do dalszych czynnosci,nie bardzo cie rozumiem ze jak sie ma pacjenta to dopiero obniżyc, ale po co?


po to żeby pacjent swobonie wszedł na stół i jak wejdzie to wtedy podwyzszyc znowu.( chyba) czy sie myle ?
 
     
pinczer

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 25
Wysłany: 2015-04-23, 18:47   

Cos tu jest nie tak , nie może tak być bo skoro pacjent leży już na stole to nie dasz rady podwyzyc stołu. A do swobodnego wchodzenia dla pacjenta to są stopnie :) (schodki) :)
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 18:53   

pinczer napisał/a:
Cos tu jest nie tak , nie może tak być bo skoro pacjent leży już na stole to nie dasz rady podwyzyc stołu. A do swobodnego wchodzenia dla pacjenta to są stopnie :) (schodki) :)


owszem owszem aczkolwiek... u nas sa rozne stoły i uzywamy stopni do tych stołow ktorych własnie nie dasz rady regulowac tą korbką :-p
 
     
pinczer

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 25
Wysłany: 2015-04-23, 18:58   

U nas nie ma łożek z korbką :) musimy po kolei wykrecac z kazdej nogi od stołu śróbkę, więc to u nas nie przejdzie :razz:
 
     
Stasia 

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-04-23, 19:26   

Hejo :smile: chodziło mi o to, że zanim pacjent się położy na leżankę to 2 razy reguluje leżankę(my mamy takie na korbe,albo regulacja nogą) , wiem wydaje się w ogóle bez sensu , że najpierw trzeba ją podnieść a za chwile opuścić :grin: my nie mamy czegoś takiego jak wywiad , tak jak mówisz w formie pytań , chodzi o to , że trzeba rozmawiać pacjentem w określony sposób i zawrzeć pewne informacje :wink: My np. nie wypełniamy karty z wywiadem , mieliśmy tylko cel zabiegu, rodzaj masażu , imię nazwisko pacjenta i nie pamiętam. W styczniu mieliśmy egzamin próbny i mieliśmy napisać Mięśnie na jakich pracujemy , Wskazania i Zalecenia :wink:
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 19:31   

aaaha.. no to faktycznie troche inaczej to macie. ale to dziwne bo powinni wszyscy miec tak samo.. no bo u nas tak samo było jak u Ciebie tylko że plus własnie zalecenia itp itd to jeszcze np przygotowanie psychofizyczne pacjenta.. i to jest własnie ten wywiad,
 
     
Stasia 

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-04-23, 19:42   

zawsze są pewne rozbieżności :wink: miałam już egzamin zawdodowy tylko na innym kierunku , uczyło mnie dwóch nauczycieli i oboje zupełnie co innego i zaprzeczali sobie... Więc wiem jak to jest :wink: Ważne , że efekt pozytywny. Trzeba tylko jednak mieć wiedzę ogólną w temacie bo bez tego ani rusz... :grin:
 
     
adria

Dołączył: 07 Wrz 2014
Posty: 59
Wysłany: 2015-04-23, 19:46   

Stasia napisał/a:
zawsze są pewne rozbieżności :wink: miałam już egzamin zawdodowy tylko na innym kierunku , uczyło mnie dwóch nauczycieli i oboje zupełnie co innego i zaprzeczali sobie... Więc wiem jak to jest :wink: Ważne , że efekt pozytywny. Trzeba tylko jednak mieć wiedzę ogólną w temacie bo bez tego ani rusz... :grin:


tak tak ale wiesz ile pkt mozna stracic na tym przygotowaniu i wo gole ?? najwiecej :P hehe
 
     
Stasia 

Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-04-23, 19:48   

Nie tego nie wiem :wink:
 
     
kidagakasz2610

Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-04-25, 22:40   

ja mam juz termin 16 czerwca praktyczny. straszny stres . Macie moze podejrzenia jaki masaz bedzie??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB