Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy teoretyczny/praktyczny czerwiec 2014
Autor Wiadomość
bambo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 11:43   

[quote="Halford"]A czy przy wypełnianiu tych zaleceń itd, to trzeba napisać na początku "projekt realizacji prac związanych z... bla bla bla" czy po prostu Ad. 1 zalecenia, Ad.2. przeciwwskazania itd.?[/quote

Nie nie;)
Masz pokolei przeciwskazania
1
2
3
4
5
6
Zalecenia dla pacjenta...
1
2
3

Przy przeciwskazaniavh jest duzo miejsca więc lepiej napisać więcej niż sie nie wkleic w klucz..
 
     
Linki sponsorowane
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-06-09, 11:48   

A no tak myślałem. Super. Dzięki za szybką odpowiedź ;)
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-06-09, 11:49   

bambo napisał/a:
Jestem po miałam l-s druga grupa th-l do wypisania zalecenia i przeciwskazania i tu zaznaczam napiszcie podstawowe nadciśnienie, nowotwory, miesiaczka, gorączka, rany, choroby zakaźne, bo ja niestety na tym poleglam gdyż sie nie wkleilam.. co jeszcze, ogólnie luz cały zabieg spoko pamiętajcie o glaskaniach i rozcieraniach wyrostkow kolczystych, podzieleniu na tech powierzchowne i głębokie.
Dzięki,, bambo'' za info,trzymałam kciuki za Ciebie i wysyłałam pozytywną energię :) Będzie dobrze zdałaś na pewno ,pozdrawiam :)
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-09, 12:00   

bambo napisał/a:
Jestem po miałam l-s druga grupa th-l do wypisania zalecenia i przeciwskazania i tu zaznaczam napiszcie podstawowe nadciśnienie, nowotwory, miesiaczka, gorączka, rany, choroby zakaźne, bo ja niestety na tym poleglam gdyż sie nie wkleilam.. co jeszcze, ogólnie luz cały zabieg spoko pamiętajcie o glaskaniach i rozcieraniach wyrostkow kolczystych, podzieleniu na tech powierzchowne i głębokie.




Jęśli nadciśnienie to należy zaznaczyć że nieuregulowane, jeżeli gorączka to dodać od 38 stopni, jeżeli rany to należy dodać, że na odcinku masowanym. :)
 
     
bambo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 12:11   

Trzeba nie trzeba podałam to co trzeba a jak to rozpiszesz to już od ciebie zależy;)
 
     
Masażystka90
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 12:57   

robobobo91 nie mogę napisać Ci wiadomości bo za krótko jestem na forum :neutral:
 
     
Masażystka90
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 12:58   

ęśli nadciśnienie to należy zaznaczyć że nieuregulowane, jeżeli gorączka to dodać od 38 stopni, jeżeli rany to należy dodać, że na odcinku masowanym. :) [/quote]


Dzięki za te podpowiedzi, napewno się przydadzą :D
 
     
Stycha 

Dołączyła: 02 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-06-09, 13:14   

czy ktoś moze wyjaśnic jak i czym odkazic skórę pacjenta bo nauczyciele mówią że tego się nie robi bo nie jesteśmy chirurgami i w książce też tego nie ma?
 
     
alutka 

Wiek: 30
Dołączyła: 21 Maj 2014
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-09, 14:06   

Jak masowaliście LS? Czy opracowaliście też kręgosłup i grzbiet?
 
     
wizzair

Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-06-09, 14:42   

u mnie w szkole w spisie rzeczy na egzamin nie płynu do dezynfekcji skóry pacjenta,wiec napewno tego nie bedziemy robić,no i uczyli nas że jak już jest taki płyn to tylko do dezynfekcji stóp.A jak ze stołami jest,czy samemu trzeba regulować czy w parach czy jak?tego się najbardziej obawiam bo stoły u nas to tragedia,napisze mi ktoś kto zdawał już,dziekuję aha i obowiązkowo w środe napisze czy standardowo było
 
     
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2014-06-09, 14:49   

alutka napisał/a:
Jak masowaliście LS? Czy opracowaliście też kręgosłup i grzbiet?


No wiesz. A gdzie masz LS?
W zadaniu pisze masaż grzbietu i kręgosłupa w odcinku LS.
Nie masujesz przecież pośladków (no częściowo tylko).
I masujesz tylko w odcinku LS (od pierwszego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową włącznie i po bokach (aż do linii pachowych) po grzbiecie w tym odcinku) ani centymetr wyżej i niżej.

Staraj się pokazać wszystkie rodzaje chwytów w znaczeniu. Że jak robisz głaskanie, to pokaż to paliczkowe, całymi dłońmi, z obciążeniem. Rozcieranie i powierzchniowe i głębokie. Chwyty stosowane na grzbiecie i chwyty na kręgosłup.
Jeśli chodzi o diagnostykę, to nie trzeba jej wiele. Oglądanie, głaskanie, jakieś obmacywanie w zupełności wystarczy.

Nie ma czegoś takiego jak dezynfekowanie skóry pacjenta. To są zamierzchłe czas. Pacjent nie ma nic na plecach, by trzeba było go dezynfekować a po drugie to nie ma nawet czym tego zrobić.

I nie stresować się. Naprawdę nie ma czym. Podejść na luzie i będzie ok. W momencie jak położyłem ręce na pacjencie, cały stres mi minął i robiłem co do mnie należy (a bałem się, że będą mi się ręce trzęsły).
 
     
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-06-09, 15:05   

Należy jednak pamiętać, że mimo iż mamy do wymasowania to LS lub Th, to i tak należy przegłaskać cały grzbiet, zarówno na początku jak i na końcu zabiegu.
Co do dezynfekcji to jeśli macie jakiś spirytus i waciki to należy skórę zdezynfekować, jeśli nie ma tego w zestawie to nie, bo wiadomo, że środkiem do dezynfekcji stołu nie będziemy dezynfekować pacjenta.
 
     
wizzair

Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-06-09, 15:14   

wiadomo że trzeba przegłaskać całość na początku i na końcu,mi to chyba najlepiej wibracja wyjdzie stres mnie zrzera:(
 
     
oskar 

Wiek: 32
Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-06-09, 15:19   

spoko pomorze, oby dwie grupy masaż grzbietu i kręgosłupa odcinek th-l jedna grupa, a druga i l-s, rozluźniający. Tak jak pisaliśmy wszyscy. Uzupełnienie karty pacjenta + p.wskazania bezwzględne ( 6 przeciwwskazań ) i zalecenia dla pacjenta ( 3 zalecenia )
 
 
     
robobobo91

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 149
Wysłany: 2014-06-09, 15:30   

Przed chwytami diagnostycznymi głaszczemy cały grzbiet, a jak nałożymy już oliwkę na ręce to też na początku głaszczemy cały grzbiet( rozprowadzamy oliwkę), czy tylko podany odcinek ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB