Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Początki własnego gabinetu
Autor Wiadomość
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-01, 20:47   

Witam po raz kolejny!!:) Przez dluuugi czas nie mialem neta i nie zagladalem tutaj do was.... Ale do rzeczy:
Pytalem sie was o pare patentow zwiazanych z otwarciem dzialalnosci, teraz mam kolejny i prosze o jego ocene.
Zwolnilem sie z pracy i zaczalem dzialac z praktykami. Praktykuje w gabinecie rehabilitacyjnym z doswiadczonymi fizykoterapeutami:) Jestem naprawde zadowolony poniewaz w koncu widze jak to dziala i robie to co lubie. Niestety sa tez slabe strony... KASA...:( Dzialam tam w sumie 12h na tydzien)... Dostaje symboliczne kwoty za masaze( a mam ich w sumie max6 na dzien). Juz dochodze do meritum sprawy. Przemyslalem sytuacje i zastanawiam sie czy jako swiezak pierwszy raz podejmujacy dzialalnosc (place wtedy okolo250zeta) mam jakies szanse na udany start swojej DG....
Akurat to co dostane z masazy pokryje mi zus a reszte sam dzialam...
Co o tym myslicie??
-Skupilbym sie na masazach w domach( odpadaja ciezkie kwoty za wynajem itp.)
-Jako zarejestrowany moge sie bez stresu reklamowac ile dusza zapragnie:)
-Mam zaplecze w postaci doswiadczonych osob ktore mi w razie czego poradza.
Prosze o konkretna ocene tej sprawy. A i jeszcze jedno: Jak sie rejestruje to tylko te 250zeta sie placi miesiecznie czy to jest podstawa do ktorej dochodza rozne inne doplaty??
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-02, 00:54   

Truskawa napisał/a:

Prosze o konkretna ocene tej sprawy. A i jeszcze jedno: Jak sie rejestruje to tylko te 250zeta sie placi miesiecznie czy to jest podstawa do ktorej dochodza rozne inne doplaty??

Tylko te około 300 zł :wink:

Ps. do odważnych świat należy więc działaj! Możesz prktyki dalej robić a pracować już dla siebie i zaplecze powoli sobie robić :wink:
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-02, 08:35   

Mecze ten temat bo sie po prostu chce jak najwiecej dowiedziec zeby nie umoczyc.... Nawet 300zeta to juz wydatek..:/
zastanawiam sie czy sa jakies minusy takiego rozwiazania...
-dlugi czas miedzy masazami (czas podrozy)
-caly czas w drodze...
Moze ktos sie jeszcze wypowie. Moze ktos mial lub ma podobna sytuacje.
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-09-03, 18:13   

Truskawa... dawno nic nie pisales :)
Jestem ciekaw czy udalo CI sie cos samodzielnie rozkrecic czy nie :)

bedziesz na forum, podziel sie nowinkami :)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-03, 22:03   

Adam mowisz i masz:P
Temat sie ogolnie powoli nakreca.
Siedze sobie tak jak wyzej pisalem w gabinecie rehabilitacyjnym, doksztalcam sie z zakresu zabiegow( pole magnetyczne ultra dzwieki swiatlolecznictwo ugul i inne) ale glownie masuje klasykiem plecki( prawie caly czas ledzwie i szyjka). Dnioweczka slaba ale zaczalem akcje marketingowa i juz sa konkretne nawet efekty. Na starcie jak mialem 5-6 masazy to byl max. Teraz mam nawet i 13(po tylu wygladam jak zdjety z krzyza). Jednak nie daje to stawki ktora by mnie ustawila..niestety. Ale musze sie ksztalcic a to wymaga niestety poswiecen:/ Musze teraz zaczac pozyskiwac klientele z fitnesow i ogolnie wiekowo mlodszych bo teraz jak to bywa w g. rehabilitacji srednia to okolo 60lat.. Jestem w fazie robienia kolejnych ogloszen reklam i wizytowek(sam bo niestety nie stac mnie na profesjonalistow, ale jak jest ktos o dobrym sercu kto umie to robic i pomoze to bardzo prosze) i mysle o masazach w domach klientow. Pod koniec pazdziernika kierowniczki beda sie starac o umowe z NFZ(wtedy jest przetarg) wiec wtedy jak sie uda moglbym byc juz raczej spokojny o moja dalsza prace w tym gabinecie.
Ale wypocin:P ale jak ma ktos jakies pytanka zwiazane z tym co napisalem to zapodawac to pogadamy:)
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-09-04, 07:40   

Czytalem wczoraj ten caly temat i nie wiem czy mi z glowy wypadlo czy nie bylo to napisane, Ty jestes po 2 letniej szkole tak?

Powiem Ci ze pozazdroscic Ci tych "praktyk" bo wlasnie tak na początku najłatwiej pozyskac swoich pacjentów, tym bardziej ze jak osrodek podpisze z NFZ kontrakt to pewnie jeszcze wiecej pacjentów Wam przybedzie :)

Aha ale wracając do sedna to oficjalnie dzialanosci jeszcze nie otworzyles?
a jeszcze przyszlo mi cos do głowy ale powiedz najpierw ile $$ wyciagasz z dnia? z takich 10-12 masaży?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-09-04, 07:48   

W wolnej chwili moge ci pomoc z wyzytowkami ;)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-05, 07:45   

Adam powiem tak. Nie mam dzialalnosci wlasnej bo czekam jak sie sprawa z konkursem z NFZ rozstrzygnie. Dziennie to jest smieszny pieniadz odnosnie masazy bo policz sobie ze mam stawke 5zeta za masaz klasyczny okolo 20minutowy( plus tego jest tylko taki ze jezeli mi przyjdzie starsza osobka to sie nad nia tak nie mecze bo trzeba delikatnie bo ma wszystkie choroby swiata:P) Ale glownie chodzi mi o zaistnienie w zawodzie. Chce masowac chce sie uczyc, a tutaj po prostu mam taka mozliwosc. Dlatego musze sie przemeczyc i inwestowac bo akcje rekalmowe i inne bajery marketingowe ja robie bo panie maja zbyt slomiany zapal:)
Karol jakbys mogl pomoc to bede naprawde bardzo wdzieczny. Odezwe sie do ciebie na priva.
Najpierw musze jednak zdecydowac sie z paniami na logo bo mam parenascie projektow ale musze je pokazac:)
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-05, 09:01   masaz warszawa

zdecydowanie lepiej rozwijac sie powoli, bez skakania na gleboka wode z otwieraniem firmy, ktorej moze byc ciezko zaistniec (na dodatek idzie kryzys) - ksztalcenie sie, zdobywanie doswiadczenia, znajomosci w srodowisku (twoi fizjo moga ci w przyszlosci przysylac klientow na masaz prywatny).

jesli chodzi o logo to musi byc proste, symboliczne, bez szczegolow - na wizytowce nawet nie ma wiele miejsca na szczegoly. Czasami tez bedziesz je wstawiac na swoich materialach uzywajac kserografu, wiec logo nie powinno byc o duzej rozdzielczosci, bo wyjdzie nieczytelny obrazek.

tak, zapal klientow czesto sie konczy, gdy jest poprawa zdrowia - nie pamietaja o systematycznych, czestych masazach. Zbieraj dane kontaktowe od klientow i od czasu do czasu wysylaj jakas korespondencje, nawet jesli to bedzie tylko wizytowka. Zrob porzadny, profesjonalny projekt - bedzie na kilkadziesiat lat. Jak wspomnialem wczesniej, wydrukuj w duzym nakladzie, bedzie taniej za sztuke - potrzebujesz duzo reklamy na rozruszanie dzialalnosci. Pozniej to juz samo sie kreci.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-09-05, 16:19   

Truskawa napisał/a:

Karol jakbys mogl pomoc to bede naprawde bardzo wdzieczny. Odezwe sie do ciebie na priva.
Najpierw musze jednak zdecydowac sie z paniami na logo bo mam parenascie projektow ale musze je pokazac:)

Ok. Daj znać ;)
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-05, 19:14   

Massage straszysz tym kryzysem, chociaz ja nie widze szczegolnie takiego problemu. Nie wiem czym spowodaowana jest twoja obawa bo z teo co ja widze( oczywiscie jestem swierzyna i niewiele sie znam) ludzi chetnych na masaz jest wielu. Ja w ciagu 2 tygodni promocji masazu mialem mase chetnych pierwszorazowych niekozystajacych wczesniej z masazu pacjentow. Nikt nie mowi ze powroca kiedys ale sam fakt ze sie zebrali i przyszli. Poza tym cala otoczka wellnes czyli ogolna masowka na zdrowy tryb zycia nakreca spirale mysle raczej na pozytyw niz ma odstraszac... Takze nie wiem czym kierowana jest twoja obawa... A jezeli nawet masz racje to powiedz nam co mozna z tym fantem zrobic, bo jezeli rehabilitacja i masaz nie beda mialy wziecia to czym taki ktos jak ja moglby sie zajac?? Wiem Mam pare papierkow ze specjalnosciami ale jezeli bym chcial trzymac sie jednak tego mojego masazu... Sprzedawac olejki nie wiem sprzet drobny medyczny czy cos innego.. Wypowiedz sie prosze bo jestem ciekaw twojej opinii.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-09-05, 21:49   masaz warszawa

w tym tygodniu minister finansow UK powiedzial, ze kryzys, najwiekszy od 60 lat, wisi w powietrzu. To samo powiedzial 2 miesiace temu szef banku swiatowego.

ale wystarczy sprawdzic ceny zywnosci i podstawowywch artykulow uzytecznosci - w przeciagu roku wzrosly do 100%
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-05, 22:14   

Niby tak ale myslalem ze chodzi Ci tylko o nasza branze a wynika z tego ze to zalamanie swiatowej gospodarki ktore odbije sie szerokim echem na wszystkich dziedzinach zycia... Ale nie ma co straszyc i sie stresowac. Bedzie co ma byc... Ja jednak z optymistow jestem i nie przejmuje sie dopoki nie mam powaznych problemow a i wtedy staram sie szukac pozytywow:)
 
 
     
Adam P

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 143
Wysłany: 2008-09-14, 20:15   

i jak panowie macie juz efekt końcowy tych wizytówek? :) pochwalcie sie :) bo sam pomysłu nie mam :) a tak moze znajde troche inspiracji :P
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-09-14, 20:42   

Adam P napisał/a:
i jak panowie macie juz efekt końcowy tych wizytówek? :) pochwalcie sie :) bo sam pomysłu nie mam :) a tak moze znajde troche inspiracji :P

Truskawka się jeszcze w tej sprawie nie odezwał ;) Jeśli chcecie kontynuować temat o wizytówkach to stwórzcie nowy temat w ogólnym dziale tam będziemy myśleli nad projektami ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB