Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy teoretyczny/praktyczny czerwiec 2014
Autor Wiadomość
Daniel_26 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 67
Wysłany: 2014-05-06, 12:42   

A gdzie jest limit masażu 20 minut? O czymś takim nie słyszałem. Ponoć jest czas 120 minut na osobę i jeszcze, jeśli zajdzie taka potrzeba to można ten czas przedłużyć o 30 minut.

Dostaniesz segmentarny grzbietu to zejdzie sporo czasu nim przygotujesz kozetkę, zrobisz wywiad, zrobisz diagnostykę, masaż i znowu diagnostykę i sprzątniesz stanowisko i wypełnisz kartę pacjenta.

Ogólnie, to myślę, że takiego czegoś nie dadzą, ale jakieś chwyty z segmentarnego może będzie trzeba pokazać, np masaż klasyczny z elementami masażu segmentarnego.
 
     
Linki sponsorowane
gooosia90 

Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-05-06, 16:24   

Na samo wynikanie masażu + posprzątanie stanowiska mamy 20-30 min zależy jak będzie w zadaniu egzaminacyjnym napisane.
 
     
Dziubuś

Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-05-06, 17:15   

A Ty HITSUJI jesteś z Lublina? Może wrzucisz relację z waszego egzaminu?
 
     
hitsuji

Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-05-07, 17:13   

z tego co wiemy to wywiadu z pacjentem nie przeprowadza się na egzaminie, ponieważ nie możemy się odzywać, żeby przypadkiem nie podpowiedzieć sąsiedniej parze... jedyne co możesz powiedzieć to jaką pozycję ma przyjąć i i co ma odsłonić do zabiegu...

120 minut na osobę? a nie na parę? plus w razie potrzeby dodatkowe 30 minut...
u nas mają być 3 zmiany dziennie żeby wyrobić się w te 4 dni, a nie wyobrażam sobie, ze będzie im się chciało siedzieć po 12 godzin dziennie...

od początku-> na sali zdają jednocześnie 4 osoby,
dostajesz 10 minut na zapoznanie się z zadaniem (tego czasu się nie wlicza);
potem 4 osoby jednocześnie przygotowują stanowiska (ile wam to zajmie max. 20 min);
następnie każda para wykonuje zadanie (załóżmy niech jedna osoba masuje przez 30 minut to masz 60 minut+10 minut na posprzątanie czyli dodatkowe 20 min)
po skończonym masażu 4 osoby siadają do stolików i uzupełniają karty - 20 minut i tym oto sposobem mamy 120 minut (przynajmniej nam tak tłumaczyli)

jakoś niedługo mają nam to zrobić w praktyce także dokładniej napiszę jak to wygląda i jakie zadania się pojawiły
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-08, 11:12   

Czekamy z niecierpliwością ,bo w naszej szkole dalej nic nie wiadomo,jedynie przebąkiwali że raczej projektu nie bedzie,ciekawa jestem czy będą różne masaże czy skupią się na klasycznym w jednostkach chorobowych
 
     
kompasik

Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-05-09, 10:38   

a ja mam pytanie czysto techniczne...Czy w waszej szkole sa jakies informacje dot stroju na egzaminie? Bo my na codzień masujemy się w stroju sportowym, dresy, spodenki. czy na egzaminie nas obowiazuje stroj typowo medyczny?
A może któryś z Waszych nauczycieli jest przeszkolonym egzaminatorem i sprzedał jakieś wskazówki? :)
Pozdrawiam
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-09, 10:46   

Witam :)
W naszej szkole poinformowano nas że na test pisemny można przyjść na galowo a na praktyczny w koszulkach firmowych szkoły,które dostaliśmy oraz luzne spodnie czy spodenki :)
 
     
hitsuji

Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 2014-05-10, 06:04   

u nas też na teoretyczny kazali przyjść "na galowo", a na praktycznym mamy mieć stroje z placówek tzn. rozpinany "kaftan" i długie spodnie, co dla mnie jest głupotą, bo jest to niewygodne i ciężko się w tym masuje... :???: spodenki nam odradzali, bo może być taki punkt w kluczu, że masażysta musi mieć odpowiednią odzież ochronną... ale skoro w Waszych szkołach masujecie w spodenkach i koszulkach to bez sensu byłoby zakupienie takiej odzieży tylko na egzamin...
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-10, 09:10   

Jednostki chorobowej moim zdaniem nie będzie, bo na "próbnym" zadaniu opisanym wyżej i przeprowadzonym w mojej szkole są opisane konkretne techniki które masz wykonać.

U nas egzaminy od 2-4 i trochę nie wierzę, że praktyczny będzie w innych szkołach w innych terminach.

Mi się wydaje, że będą max 3 wersje zadań na egzamin, po 1 na każdy dzień, bo nie wiem kto miał by to przygotowywać i sprawdzać.

A najprawdopodobniej, będzie jedna wersja dla każdego i najlepiej wyjdą ci którzy będą zdawali na 2-3 dzień.

Taki kraj, gdzie kończy się logika tam zaczyna się MEN...

Moim zdaniem na teraz to powtórka mięśni (nie powtarzam przyczepów bo moim zdaniem szkoda czasu), powtórka wszystkich masaży + zasady i przeciwwskazania do każdego z nich i to tyle a o teoretyczny będzie czas się martwić po praktycznym :)
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-10, 16:31   

czemu nie wierzysz ze praktyczny bedzie w różnym terminie,u nas jest 23-25 czerwca
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-10, 16:34   

Do sebeq :) dasz znac jak Ci poszło i co było?
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-11, 10:18   

A nie teoretyczny? To tak jak by zrobić maturę w różnych terminach, przecież to jest egzamin ogólnopolski. Ale tak jak pisałem, biurwoland rządzi się swoimi prawami a nie prawem.

Dam znać.
 
     
Joasia71

Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 28
Wysłany: 2014-05-11, 16:19   

Teoretyczny jest 16 czerwca ,chyba wszyscy piszemy razem i o jednej porze,a praktyczny jest rozbity z tego co można wyczytać z naszego forum.
 
     
Halford 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 65
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-05-11, 20:38   

Witam wszystkich. Uczę się w placówce TEB Edukacja w Lesznie. Teorie zdajemy 16 czerwca a praktyczny 18. Ogólnie z tego co tu wyczytałem to wiem tyle co i wy. Też właśnie mnie ciekawi to jakie zadania dadzą na praktycznym, bo wątpię by chciało im się już na pierwszy wykonywany w ten sposób egzamin wymyślać nie wiadomo ile różnych zadań. Ale wtedy ci co zdają w późniejszych terminach dowiedzieli by się jakich konkretnych jednostek mogą się spodziewać. Cieszy za to fakt że ułatwili nieco teorie, bo nie będzie już 50 pytań zawodowych +20 z gospodarki, tylko same 40 zawodowych. Bo najgorzej jest zdać perfekt ze swojego zakresu, a udupić na działalności gospodarczej.
Ogólnie kujecie do egzaminu? Ja rozwiązuję póki co testy, zdaję na 70-90% więc to się raczej zda, ale nie mam motywacji by konkretnie przyłożyć się do powtórek z masażu i opracowywania sobie jednostek chorobowych. Bo w sumie skoro na tacy podadzą nam obszar do wymasowania i nawet techniki jakie mamy wykonać, to nawet przy jakiejś mega trudnej jednostce chorobowej da sie wszystko zdać bez problemu. Choć na pierwszy raz to mam nadzieję że dadzą klasyk grzbietu przy zwyrodnieniu kręgosłupa, albo masaż kończyny po złamaniu. To by było perfekt :mrgreen:
 
     
sebeq

Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 63
Wysłany: 2014-05-12, 09:28   

No moim zdaniem przy takiej konstrukcji zadania nie będzie jednostki, bo dają przecież konkretne techniki do wykonania w konkretnej pozycji, więc musieli by dać chyba tylko jednostkę dla ozdoby.

Ja się trochę uczę, ale bardzie właśnie masażu bo teoria to tak jak byś mógł zrobić 20 błędów na egzaminie na prawko xD

A powiedz mi, cisnęli u was z mięśniami i przyczepami? Bo u mnie w szkole w ogóle się tym nie przejmowali, dla mnie w sumie podstawa dla masażysty ale jakoś i tak nie miałem tyle samozaparcia by nauczyć się mięśni z konkretnymi przyczepami jesli nie było to wymagane. Tak więc mięśnie znam ale przyczepów nie :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB