massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-03-20, 16:05 Jak dawać z siebie wszystko i się nie zmęczyć
W niniejszym artykule proponujemy temat pracy ciałem, przemieszczania i przenoszenia ciężaru ciała podczas masażu. W istocie poza ryzykiem uszkodzeń mięśni szkieletowych związanych z tym zawodem częstym problemem masażystów jest przewlekłe zmęczenie, które utrudnia pracę, a czasem ją uniemożliwia, zwłaszcza osobom pracującym w spa, które mają wielu klientów i mało czasu na odpoczynek pomiędzy kolejnymi masażami.
Wykonanie siedmiu lub więcej masaży w ciągu dnia to duży wysiłek fizyczny. Często zresztą słyszymy od swoich klientów: „Nie jest pan (pani) zmęczony (zmęczona) po masażu?”. „Po masażu? Ależ ja masuję od rana do wieczora!” – moglibyśmy odpowiedzieć. Albo skromnie skwitować, że to właściwie tylko kwestia nawyku.
W artykule poświęconym pracy ciałem przeanalizujemy ruchy masażysty i zobaczymy, jak można zminimalizować codzienny wysiłek, stosując ruchy nie tylko płynne, ale też naprawdę skuteczne.
Jak masować, oszczędzając siły, i jak wywierać nacisk, nie wkładając w to nadmiernego wysiłku? Praca ciałem wiąże się często z przemieszczaniem i przenoszeniem ciężaru ciała. Można spełniać oczekiwania klientów domagających się mocniejszego masażu, nie wkładając w to zwiększonego wysiłku.
Płynność przede wszystkim – cenna wartość w świecie wellness
To, co klient docenia w trakcie zabiegu relaksującego, to przede wszystkim płynność gestów masażysty. Ta płynność stanowi w istocie podstawę każdego dobrego zabiegu na ciało, ponieważ ułatwia masowanej osobie odprężenie się. Zresztą za każdym razem, gdy masażysta gubi rytm, klient wybudza się, tracąc spokój. Płynne gesty są zasługą płynności ruchu ciała.
Dlatego ważne jest masowanie nie siłą dłoni i ramion, ale całym ciałem, które musi być mobilne podczas zabiegu. Nie należy bać się ruchu ciała, bo dzięki temu unikniemy obciążania jedynie górnych partii. Masowana osoba doceni spokojne, płynne gesty, tak samo jak wyczuje w ten lub w inny sposób, że masażysta jest spięty i zniecierpliwiony.
Skuteczność nacisku dzięki przenoszeniu i przemieszczaniu ciężaru ciała
Kiedy uczymy się masażu, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jeszcze zanim przyjrzymy się pracy dłoni, jest sposób poruszania całego ciała. Często widzimy masażystów, którzy z łatwością i bardzo płynnie krążą wokół stołu, są więc w stanie wykonywać spektakularne manewry przejścia, by masaż był płynny i „otulający”. Nowicjusze mogą tylko podziwiać taką pracę.
Umiejętność poruszania się jest zresztą bardzo dobrym początkiem, jednak sama uroda ruchów nie wystarczy, kiedy całymi dniami masujemy wiele osób. Trzeba też zwrócić uwagę na skuteczność. Ruch jest źródłem manewru, a nie na odwrót. Nie powinno się masować siłą ramion, tak samo nie możemy naciskać dłońmi, by wzmocnić siłę masażu. Siła bierze się z innego źródła.
Przenoszenie ciężaru ciała
Sekret nacisku tkwi w wykorzystaniu przenoszenia ciężaru ciała. Nacisk łatwiej wywrzeć, kiedy się wie, jak przenieść ciężar ciała. Oto sposób:
Podstawą jest podłoga. Dobre zakorzenienie stopami w podłodze jest naszym punktem wyjścia. A propos: radzimy pracować w obuwiu, które dobrze trzyma się podłoża, a nie w klapkach, które się ślizgają. Można pracować boso, ale nie zawsze jest to możliwe i dobrze widziane w miejscu pracy. Uwaga na niestabilne dywaniki i maty.
Wasze ciało jest teraz łańcuchem przekaźnikowym siły, której źródłem jest zakorzenienie stopami w podłodze. Żeby ten łańcuch działał, trzeba utrzymywać pewien stopień napięcia w całym ciele. Ciało należy wydłużyć, napiąć brzuch podczas pewnych manewrów (poprzez jego spinanie) – to sprawi, że ramiona będą lekko usztywnione bez żadnego wysiłku i bez zamykania ich, a przede wszystkim umożliwi to mobilność nóg.
To one będą bowiem waszym silnikiem, na nich przemieszczacie się podczas długich ruchów głaszczących. Zręczne wykorzystanie ruchów nóg podczas masażu zapewnia wsparcie dla pleców i odgrywa najważniejszą rolę podczas całego masażu.
Napięte ramiona zapewniają optymalny nacisk bez wysiłku. Dojdziemy jeszcze do tego. Wysoki stół i zgięte łokcie są zakazane w pracy masażysty. Jak używać przenoszenia ciężaru ciała, jeśli łańcuch przekaźnikowy jest przerwany w jednym punkcie, w tym przypadku na poziomie łokci?
Za każdym razem, gdy macie zgięte łokcie, musicie użyć do pracy siły ramion (i ryzykujecie zapaleniem ścięgien). Nawyk pracowania na wysokim stole i masowania siłą ramion jest tak częsty, że wiele kosmetyczek cierpi z powodu zapalenia ścięgien łokci. Tymczasem można ich bardzo łatwo uniknąć! Żeby dobrze przenosić ciężar ciała podczas masażu, należy napiąć ramiona i wbić się mocno nogami w podłogę.
Stańcie w pionie nad masowaną częścią ciała. Wszystkie te powyższe warunki zostaną spełnione, jeśli będziecie wystarczająco blisko masowanej strefy. To dlatego tak ważne jest bycie mobilnym, przemieszczanie się zależnie od potrzeb, stanie pionowo nad masowaną częścią. By wywrzeć nacisk podczas masażu, ważne jest nie tylko przenoszenie ciężaru ciała, ale też przesuwanie się podczas ruchu, na przykład podczas długiego głaskania.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12