Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
I co z tym zawodem masażysty?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-09-17, 12:39   I co z tym zawodem masażysty?

https://groups.google.com/forum/?hl=en-GB#!topic/terapiamanualnapolska/-cTF5AzzgLw
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-09-19, 08:52   kursy masazu tajskiego

i 3 cytaty ponizej zlapane z netu:

"Maciej Barański

Jako fizjoterapeuta niezrzeszony z żadną organizacją ze smutkiem i zażenowaniem przyglądałem się Światowemu Dniu fizjoterapii w Polsce.

akcja pt."Malleus Maleficarum" jest nietrafiona i godzi w samych fizjoterapeutów.
Artykuły pojawiające się w tym okresie są pisane nierzetelnie z podstawowym myleniem pojęć: kręgarz, masażysta, fizjoterapeuta. Nieuczciwe dziennikarstwo, którego byliśmy światkiem godzi nie tylko w ludzi niezwiązanych z branżą medyczną, ale również w nasze środowisko poprzez tytuły artykułów pojawiające się na opiniotwórczy portalach internetowych "dyskusyjnej" jakości.

"Wybrała się na masaż. teraz jest sparaliżowana."
"Masaże grożą kalectwem? Ostrzeżenie dla pacjentów"

Co bardziej bulwersujące w tych artykułach wypowiadają się osoby z tytułami naukowymi, które jak nikt inny powinny zwrócić uwagę na błędy merytoryczne zawarte w tekstach."
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-09-19, 08:52   kursy masazu tajskiego

Paweł Trochimiuk
No cóż. Widzę, że znowu idziemy w stronę załatwiania własnych interesów poprzez opluwanie (słuszne w wielu przypadkach) innych. Lekarzy, kręgarzy, zielarzy, znachorów etc.. a co dzieje się u nas? Chwalimy się tysiącami godzin spędzonych na studiach, w większości bez sensu co widać po świeżo upieczonych adeptach pojawiających się na stażach, po pracach magisterskich pisanych na kolanie i nie wnoszących nic poza zdobyciem umiejętności korzystania z Worda i lepszym czy gorszym czytaniem ze zrozumieniem lub bez kolejnych artykułów, które także pozostawiają wiele do życzenia.

Chwalimy się posiadaniem kursów na zasadzie im więcej tym lepiej, a nie oszukujmy się, 5 czy 10 kursów terapii manualnych w dwa czy trzy lata to to jest raczej rodzaj głupoty niż osiągnięcie. Bez usamodzielnienia zawodowego bicie w innych nic nie da, poza rozdrażnianiem całego środowiska medycznego.

Jak już sobie pooglądamy filmiki z pracy co gorszych kręgarzy to przejdźmy się po własnym podwórku - i to obserwacje z najlepszych ośrodków - naklejenie dwóch kolorowych plastrów za stówkę i rzeknięcie pacjentowi po tygodniu, że niepodatny na terapię, wykorzystywanie UGUL jako przerwy na kawę, stosowanie fizykoterapii na standardowych ustawieniach wyświetlanych po włączeniu do prądu wszystkim bez wyjątku na każde możliwe schorzenie, przeziębianie stawów krioterapią, bo dobrze fundusz płaci za zabieg, czepianie się jak rzep psiego ogona jednej metody i tłuczenie nią wszystkiego, co się da bez, przyjmowanie do pracy na podstawie ilości dyplomów i kursów na zasadzie że jak zrobił, to przecież pewnie coś umie, , hydromasaż jako najlepsza metoda na bóle na zasadzie najpierw woda, potem krótki masażyk i pacjent uzdrowiony (fakt, pieje z radości bo wychodząc bólu prawie nie ma, a jak wraca to przecież zawsze można powiedzieć że to już takie zmiany, wiek etc. ale przecież starałem się jak mogłem), paniczny strach przed mówieniem pacjentom prawdy, ogólnie robienie zabiegów na zasadzie: pomoże nie pomoże ale lepiej jak najdelikatniej to może nie zaszkodzi.. można tak wymieniać bez końca.

Ostyatnio doszedłem z kolegą do wniosku że trzeba będzie zacząć chyba organizować kursy podstaw dla absolwentów fizjoterapii, magistrów i wchodzących w zawód bo przychodzi towarzystwo z teorią w głowie (oby) i z absolutnym brakiem zdolności i wiedzy praktycznej. Jak się chce kogoś zatrudnić, to się najpierw szuka, czy może ma w cv jakieś studium, bo przynajmniej jest nadzieja, że jeszcze coś stamtąd pamięta i będzie dobry, znający się na robocie. To tak mniej więcej tyle na razie, bo wiem, że z czytamiem teraz problem a to już i tak długie jest...
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-09-19, 08:53   kursy masazu tajskiego

"Jestem technikiem masażystą i obecnie pracuję w tym zawodzie. Miałam nie raz do czynienia z rehabilitantami, którzy oczywiście również mają prawo do wykonywania masaży leczniczych. Osobiście uważam, że powinno się zrobić porządek w tej sprawie, czyli masaże wykonują technicy, a rehabilitanci zajmują się rehabilitacją i kropka.

Nie chcę tu nikogo urazić, ale wiem ile zajęć z masażu i praktyki w tym kierunku jest na studjach gdzie trzeba ogarnąć masę innych zagadnień z rehabilitacji. Wiem z własnych doświadczeń ile pracy trzeba włożyć aby zdobyć zawód technika masażysty, więc uważam, że rehabilitant nie będzie lepiej wyspecjalizowanym masażystą niż technik masażysta.

Zdobywając dyplom technika masażysty mamy o wiele więcej czasu przeznaczonego na zajęcia z masażu oraz praktyki w tym kierunku w czasie 2 letniego studium, czy 4 letniego technikum, niż studenci w ciągu 5 lat studjów. Już nie mówię o kilkudniowych kursach masażu klasycznego, które uprawniają osobę do wykonywania masażu, bo uważam, że to w ogóle jest śmieszne i nie poszłabym do takiego masażysty. Czasami wydaje mi się, że masaż jest zbyt pobłażliwie traktowany.
Monika Leduchowska"
  
 
     
kpk1981 

Wiek: 43
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 14
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-09-19, 09:43   

Masażyści są olewani, albo wymaga się od nich więcej niż powinno. Ostatnio będąc w szpitalu podsłuchałem przypadkiem rozmowę o zatrudnieniu masażysty. Oprócz masażu będzie musiał robić robotę fizjoterapeuty, przejmie też rolę sekretarza medycznego i sprzątacza! Masakra!
Będąc masażystą chcę być po prostu masażystą, nie znam się na obsłudze tych wszystkich urządzeń, nie potrafię poprowadzić jakichś kinezyterapeutycznych terapii itp. itd. Powinna zostać stworzona jakaś mądra ustawa, która określi co należy do moich obowiązków a co nie; ustawa która zamknie drogę cudakom robiącym ludziom krzywdę.
 
     
huberta22 

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2017-04-06, 10:59   

jaka szkole skonczyliscie???
 
     
tymcik 

Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: 2017-05-02, 13:01   

kpk ma rację, ludzie wymagają bóg wie czego od masażysty, a on tak naprawdę ma dwie ręce i ma masować i tyle, a klienci nas traktują jak psychologow lub terapeutow przy okazji
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB