Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-28, 11:36   

ja opisalam tylko 4-glowy. mam nadzieje ze zdam. o tyle dobrze ze nie ma juz punktow ujemnych
 
     
Linki sponsorowane
honka003

Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 2013-06-30, 12:29   

Którego będą wyniki??? Wie ktoś??? :smile:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-30, 13:00   kursy masazu tajskiego

30.8
 
     
Castor69

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-06-30, 18:06   

PaulaRin napisał/a:
Nie doszukujcie się "drugiego dna"!

A jednak trzeba, bo jak sama wiesz egzamin ten nie ma nic wspólnego z logiką i praktyką...
Ponadto polecam - po opublikowaniu wyników - iść do CKE w celu wglądu do pracy i pisać odwołanie za każdy niesłusznie nieprzyznany punkt.

PaulaRin napisał/a:
Jest wyraźnie napisane w ZADANIU EGZAMINACYJNYM, że "pacjent ma skierowanie na wykonanie masażu izometrycznego mięśnia czworogłowego prawego" + ćwiczenie izometryczne do napisania! (...) W Części Głównej trzeba było napisać "diagnostykę" czyli pomiary obwodów U1 i U2 obu mięśni czworogłowych uda w jednej jak i w drugiej kończynie + test Lovetta czwórki prawej. Faza przygotowawcza i utrwalająca klasyk a właściwa masaż izometryczny + na końcu ćwiczenie izometryczne dla pacjenta.


Mięśnia czworogłowego nie można w żaden sposób przywrócić do jego fizjologicznej postaci, tzn. nie da rady go odbudować w 100% żadnymi zabiegami, tak więc pomiar obu kkd nie jest potrzebny (tylko chora kd). Ponadto pacjent porusza się samodzielnie, tak więc test Lovetta jest niepotrzebny. Wszelkie testy należy wykonać przed przystąpieniem do zabiegu, a nie w trakcie,, czyli wg. zadania w przygotowaniu fizycznym pacjenta.

Do masażu: zlecony jest masaż izometryczny, a nie ogólnie mający na celu wzmocnienie mięśnia i jego odbudowę. Co to oznacza? WYKONAĆ MASAŻ IZOMETRYCZNY - TYLKO, czyli masaż klasyczny w skurczu izometrycznym m czworogłowego uda (ktoś wspominał o m krawieckim - mimo, że on dostanie również konkretny wycisk, nie jest jednak przedmiotem zadania, a więc nie należy o nim wspominać; podobnie jak i o innych mm, które przy okazji zostaną wymasowane). A więc fazy powinny wyglądać jak następuje: 1 głaskanie "szerokie" (rozprowadzenie środka poślizgowego, przy tym badanie wzrokowe i palpacyjne), 2 masaż klasyczny izometryczny i 3 bardzo krótki łagodzący ból masaż klasyczny (nie używa się tu wszystkich znanych technik, a jedynie 2-3 najsilniej rozluźniających) + inne czynności.

Oczywiście prawidłowe postępowanie to: pobudzający masaż klasyczny, masaż izometryczny i masaż klasyczny rozluźniający, lecz w zadaniu chodziło jedynie o 2 fazę ww. postępowania, czyli masaż izometryczny.

Jeżeli chodzi o ćwiczenie (jedno), to w leżeniu tyłem, z wałkiem pod st. kolanowymi (lub bez - zależy od podłoża), wpychanie st. kolanowego w podłoże. Jakiekolwiek unoszenia, itd. powodują skurcz izotoniczny.

Znam wiele przypadków nieprawidłowo napisanego konspektu i zdanego egzaminu oraz prawidłowego konspektu i niezdanego egzaminu - zdawalność jest zdarzeniem losowym, bo 1 egzamin jest przygotowany przez niekompetentne osoby i 2 przez takie jest sprawdzany...
 
     
PaulaRin 

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-30, 21:45   

Do - "Castor69" (już nie chciałam Cię cytować bo by to zajęło sporo miejsca) :smile:
A więc: Jeżeli chodzi o egzamin to doskonal wiem, że w ani jednym procencie nie odzwierciedla on umiejętności praktycznych, manualnych itd. Jeżeli chodzi o egzaminatorów to nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja. Uczyła mnie Pani, która była kiedyś egzaminatorem i naprowadzała nas jak mamy pisać tego typu projekty. Jeżeli chodzi o wgląd do pracy to wątpię żeby jakiekolwiek starania pomogły chociaż warto próbować.
Jeżeli chodzi o treść projektu: napisałam mam nadzieje "fula" to co mnie uczono i to co wiedziałam. Nie wiem co jest w kluczu więc wolałam napisać więcej skoro miałam do dyspozycji 11 stron :smile:
Jeżeli chodzi o pomiary obwodów to napisałam, że mierzę w obu kończynach aby sprawdzić różnicę między chorą kończyną a zdrową aby zbadać jak wielki jest zanik. Później przy następnych zabiegach nie mierzę obu kończyn tylko tą jedną chorą np. po tygodniu, kilku dniach czy po 10 zabiegach.
W Części Głównej - "diagnostyka" - czyli testy są wykonywane przed zabiegiem masażu - napisałam pomiary obwodów i test Lovetta aby zbadać ten mięsień na wszystkie sposoby jakie znam (bo nie wiem co autor może mieć na myśli).
W przygotowaniu fizycznym pacjenta - należy opisać jak ma się przygotować do zabiegu i jakie czynności ma wykonać a nie pisze nic o "badaniu pacjenta".
Jeżeli chodzi o fazy to zgadzam się najważniejszy był MASAŻ IZOMETRYCZNY ale nie należy zapominać i zaniedbywać pozostałych 2 faz. Również nie było wspomniane o uwzględnieniu Części Końcowej (zakończenie masażu), którą należało jednak napisać mimo że w zadaniu nie było o niej mowy. Napisałam tylko jeden wielki skrót tego co umieściłam w projekcie i nie rozpisywałam się, aczkolwiek nie twierdzę, że mam wszystko dobrze.
Na szczęście za treść, która jest napisana niepotrzebnie nie są odejmowane punkty!
Także 30 sierpnia nadejdzie chwila prawdy :razz:
 
     
Castor69

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-07-01, 12:20   

PaulaRin napisał/a:
Jeżeli chodzi o egzaminatorów to nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja. Uczyła mnie Pani, która była kiedyś egzaminatorem i naprowadzała nas jak mamy pisać tego typu projekty.


No widzisz, była kiedyś egzaminatorem, czyli nie w tym roku, a jak wiadomo wszystko zmienia się przy każdym egzaminie, czyli jej wiedza na ten temat jest już przestarzała...

PaulaRin napisał/a:
Jeżeli chodzi o wgląd do pracy to wątpię żeby jakiekolwiek starania pomogły chociaż warto próbować.


Po pierwsze masz do tego prawo, a nieskorzystanie z niego w przypadku wątpliwości jest głupotą, a po drugie wyjaśnienia możesz dostać bezpośrednio od osobnika, który sprawdzał pracę (wtedy zobaczasz na własne oczy jego niekompetencję). W przypadku testu również możesz żądać wyjaśnień. W nielicznych przypadkach nieuznania odpowiedzi po takiej interwencji, możesz wystąpić o ekspertyzę do wskazanego specjalisty (polecam lekarza w randze profesora lub fizjoterapeutę w randze doktora lub masażystę klinicznego). Możliwości są, a to że egzamin ten jest jak widać farsą, jest winą wszystkich tych, którzy sobie po wynikach odpuszczali, a także wszystkich nauczycieli mających cokolwiek wspólnego z egzaminem. Jak nikt o tym nie mówi, bo jest leniwy albo się boi, to tak później jest...


PaulaRin napisał/a:
Jeżeli chodzi o treść projektu: napisałam mam nadzieje "fula" to co mnie uczono i to co wiedziałam. (...) Na szczęście za treść, która jest napisana niepotrzebnie nie są odejmowane punkty!


Tylko zauważ, że to nie ma pozytywnego znaczenia, a najwyżej negatywne. Sprawdzają to ludzie niemający pojęcia o masażu, dostaną "klucz" i tylko porównują co się tam nabazgrało. To co większość napisała jest oczywiście w większości poprawne, ale nie o to w tym egzaminie chodzi.

PaulaRin napisał/a:
Jeżeli chodzi o fazy to zgadzam się najważniejszy był MASAŻ IZOMETRYCZNY ale nie należy zapominać i zaniedbywać pozostałych 2 faz.


Tak jak napisałem wcześniej (w skrócie: pisać to co chcą, a nie to co praktycznie się wykonuje - faza 1 i 3 nie są masażem izometrycznym, czyli nie pytają o to co jest nieizometryczne, kropka).

BTW: wyniki mają być 28, ale kto tam ich może wiedzieć kiedy będą ;) .
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-07-01, 16:59   

niektórzy sprawdzający mają pojęcie o masażu, wiem to ponieważ mój wykładowca robiący doktorat z fizjoterapii sprawdza co roku prace z egzaminu praktycznego u masażystów
 
     
PaulaRin 

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-07-01, 21:46   

Do - "Castor69""
Tak moja nauczycielka była kiedyś egzaminatorem i wie "czym to się je". Może jej informacje nie są jakieś mega aktualne ale przynajmniej wie jak uczyć a nie jak w innych szkołach bladego pojęcia o tym nie mają jak pisać tego typu projekty i uczniowie sami się przygotowują do egzaminów. Jeżeli chodzi o "przestarzałe" informacje to jakoś u mnie w szkole jest jak na razie 100% zdawalności z czego ostatnio w styczniu zdało 95% czyli jedna osoba nie zdała (69%).
Jeżeli chodzi o "niezdany" egzamin to będę się martwić jak faktycznie go nie zdam i może akurat skorzystam z możliwości wglądu w pracę bo faktycznie nic nie tracę ale nie ma się czym martwić tylko myśleć pozytywnie :wink:
Jeżeli chodzi o pisanie większej ilości treści to dlaczego by nie skorzystać z tych 11 stron, które właśnie po to są i napisać więcej a punktów ujemnych na szczęście nie ma a oszczędzanie na słowach może się skończyć przykładowo niezdaniem egzaminu przez jeden punkt. Jeżeli chodzi o pisanie nie na temat to już całkiem inna historia...
Także miejmy nadzieje, że pochwalę się 30 sierpnia wynikiem :grin:
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-07-05, 22:25   

Pisząc ten projekt postawiłam na nadgorliwość. Czyli właśnie opisałam czworogłowy plus krawiecki, napisałam trzy ćwiczenia zamiast jednego... Generalnie napisałam sporo rzeczy, których uczyłam się do tego projektu, a nie były wymagane, postawiłam na "lepiej napisać, a nóż widelec...".
@Castor69 nie wydaję mi się, że trzeba było opisać SAMĄ drugą fazę masażu izometrycznego. Masaż izometryczny składa się z trzech faz. To tak jakby odpuścić sobie przegłaskania w klasyku, bo w sumie są mało istotne.
Na pewno zgodzę się z Tobą, że zdawalność jest przypadkowa. Nie pojmuję jak przy egzaminie zawodowym z masażu można stosować klucz odpowiedzi, którym sprawdzają nasze prace ludzie 'nie z tej bajki'.
Sporo czasu do wyników, ja już się nie stresuję, będzie jak będzie. Wg mnie napisałam dobrze, jestem zadowolona, więc jeśli nie zdam to przez głupotę systemu, a nie swoją.
Cheer up :wink:
 
     
mm 

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-07-05, 23:00   

castor 69 wypisujesz głupoty, egzaminatorami są czynni nauczyciele masażu z minimum kilkuletnim stażem, co najmniej z tytułem magistra ( są także z tytułem doktora), czyli wiedzą co to jest masaż i jak należy sprawdzać wiedzę słuchaczy.Wyniki egzaminu nie są przypadkowe, patrząc na rozkład w poszczególnych szkołach to naprawdę oblewają te osoby których nigdy w życiu nie dopuściłbym do pacjenta. kilka lat temu zdawalność była na poziomie 70 - 80%. obecna nie jest spowodowana poziomem trudności egzaminu tylko poziomem osób podchodzących do egzaminu. Wiem co piszę bo jestem nauczycielem od 20 lat a egzaminatorem od początku egzaminu zewnętrznego. do pozostałych nigdy nie jest karane napisanie zbyt wielu treści, dobzre że wykorzystaliście 11 stron. wyniki ogłoszone powinny być ostatni tydzień sierpnia.
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2013-07-07, 18:35   

Potwierdzając słowa mm dodam, że prowadząc od "nastu" lat kursy dla słuchaczy techników masażu muszę powiedzieć, że "materiał ludzki", pojawiający się w szkołach jest coraz gorszy. Uczyć niektórych spraw trzeba od początku, np. zupełnie podstawowej anatomii. A przecież na kursy przychodzą ci, którzy chcą się czegoś jeszcze nauczyć, czyli ta "śmietanka". Zgroza!
 
     
linell

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-08-28, 08:23   

wiecie może czy w szkołach znaja juz wyniki? :???:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-08-28, 08:29   kursy masazu tajskiego

30.8
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-08-29, 03:38   

Czy te wyniki są tajne/poufne czy mogę zadzwonić do szkoły 30.08 i spytać jaki jest mój wynik?
 
     
Zalera 

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-08-30, 04:26   

Egzamin zdany :) a jak wam poszło
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB