Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-04-13, 21:14   

uczyłem sie o wszytki, dosłownie ze WSZYSTKIEGO ! tylkoe nie z amputacji :D a tu zonk ;d i tylko O KUR*A na całą sale :D
własnie nie pisałem nic o hartowaniu it, tylko zimna woda i pozycje drenujace.

Myślę że nie było reguły, wymieniłeś całą anatomie, wypisałem na blache całą metodyke przygotowanie i inne rzeczy któe nie były ujęte w pytaniach i starczyło.... chyba.... bo zdałem na luzie...a to była jedyna jednostka którą za przeproszeniem olałem :D dosłownie, a nauczycielka od Kliniki mówiła ze 90 % będzie amputacja, nie słuchałem ale sie udało :)

Powodzenia
 
     
Linki sponsorowane
trecking 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 85
Wysłany: 2013-04-13, 22:07   

Obserwując tendencje na rynku masażu dadzą masaż "odchudzający" he he he
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-04-29, 07:50   

Hej

Czego się spodziewacie w tym roku oprócz porażenia nerwu twarzowego

Jak to w końcu jest z segmentarnym i limfatycznym ? może być on na projekcie?

Do tej pory słyszałem że tylko klasyk

Pozdrówki
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 08:41   kursy masazu tajskiego

wszystko z programu moze byc, w ubieglym roku byl drenaz nogi. Raczej mala szansa, ze bedzie on w tym roku, ale jesli temat wybierany jest losowo (a nie wyznaczony), to wszytko jest mozliwe
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-04-29, 10:33   

rok temu w czerwcu był masaż (klasyczny) po amputacji podudzia w 2/3 o ile dobrze pamiętam.

Męczy mnie czy można opisać (np jak będzie masaż stawu biodrowego) opracowanie uda,stawu biodrowego,biodra i lędźwi czy pisać sztywno jak z książki metodykę tylko stawu?

W założeniach będzie ujęte jaki masaż wykonać ?

w ogóle koncepcja pisania projektu jest beznadziejna...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 13:33   kursy masazu tajskiego

racja, drenaz byl 2 lata temu, czas leci jak z bicza
 
     
Pampeluna

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-05-21, 18:53   

Drenaż był już dwa razy, w tym ostatnio w styczniu tego roku, więc drenaż odpada. W mojej szkole mówi się przede wszystkim o porażeniu nerwu twarzowego lub RZS. Ewentualnie jakaś jednostka dotycząca odc. LS.
 
     
a$ka 

Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-05-22, 08:20   

mogą wymyślić coś prostego ,tak aby ostatni rocznik zdający praktyczny pisemnie nie miał poprawek a bynajmniej nie byłoby ich za dużo. Zdaje się,ze wtedy przez kolejne chyba 5 lat muszą nadal organizować poprawkowe mimo,że kolejne roczniki będą zdawały praktyczny praktycznie.
aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo...najbardziej na świecie nie chciałabym segmentarnego -był tylko raz w rwie kulszowej.
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-23, 11:05   

Ostatnio pomyślałem właśnie o Lumbago albo ogólnie o jakiejś jednostce dot kręgosłupa
To byłoby ok :)
A co myślicie o jednostkach takich jak np choroby układu moczowego albo pokarmowego ? chyba raczej nie dowalą czegoś takiego
a$ka możesz mieć racje
 
     
tezapl 

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 30
Wysłany: 2013-05-23, 18:00   

u nas w szkole też obstawiają porażenie twarzy :)
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-23, 22:55   

Apropo porażenia n.twarzowego mam pytanie czy tok zabiegu masażu napisany tak jak poniżej jest odpowiedni ? Część wstepną i końcowa pomijam, wrzucam tylko cz. glówną, faze właściwa i utrwalającą.

B. F.właściwa
1. Wykonam sprężyste odkształcanie tkanki skórnej, podskórnej i mięśniowej okolic twarzy metoda masażu klasycznego ,dosercowo, zgodnie z kierunkiem przepływu krwi i limfy, przebiegiem włokien mięśniowych, zgodnie z zasadą warstowości. Opracuję okolice w nastepującej kolejności: czoło, okolica oczu, nosa, warga górna, warga dolna, policzki, okolica żuchwy, za pomoca nastepujących technik masazu klasycznego:
-głaskanie
-rozcieranie
-ugniatanie
-usciki
-wibracja
techniki te wykonam 6-12x, wolno i rytmicznie na kazdej z wymienionych grup mięsniowych po stronie porażonej. Po stronie porażonej nie wykonujemy technik o kierunku poprzecznym, oklepywań.
Po stronie zdrowej wykonam te same techniki dodając technik poprzeczne i oklepywania.
Po stronie porązonej techniki mają charakter rozluźniający, po stronie zdrowej charakter pobudzający.
C.F.utrwalająca
-wibracja po stronie porazonej
-przegłaskanie całej twarzy
-cwiczenia mimiczne twarzy
-poinformowanie pacjenta o sposobie postepowania w domu i mozliwych przewidywanych rekcjach.

co o tym sądzicie ?
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-05-24, 11:56   

jak na moje oko wydaje się ok

Tylko jeszcze bym napisał jakiego rodzaju to głaskania,rozcierania,uciski itp

np uciski ośmioma palcami,ugniatania szczypcowe,rozcieranie okularowe.

Za to wpadnie kilka punktów.Problem pojawia się w tym,że tego nazewnictwa jest dość dużo
patrząc na opracowanie pleców/kręgosłupa...:/
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-24, 12:29   

Z tego co wiem to nie okreslamy nazw poszczególnych chwytów, jedynie zaznaczamy czy to techniki powierzchowne/glebokie.
 
     
a$ka 

Dołączyła: 01 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-05-25, 11:35   

myślę,ze przede wszystkim należy zrobić podział na głaskania, rozcierania itd. głębokie i powierzchowne, ale dopisanie kilku chwytów do każdej techniki możne faktycznie dać dodatkowy punkt za opis merytoryczny masażu, nie zaszkodzi w każdym razie dopisać jeśli się nam coś przypomni.ponadto nie musimy przecież w każdym masażu użyć wszystkich chwytów tylko te które uważamy za stosowne do danej jednostki chorobowej tak wiec w przypadku innych części ciała wystarczy ,o ile ktoś ma chęć i czasu mu wystarczy dopisać kilka-myślę,że to daje egzaminatorowi pogląd a nasza wiedzę:)
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-05-25, 12:46   

Sensu w nazywaniu poszczególnych technik nie widzę żadnego gdyż, w każdym rejonie dany chwyt nazywa sie inaczej.Jedni napiszą, glaskanie posuwisto-zwrotne, a inni "cheblowanie", jedni napiszą rozcieranie widłowe, inni falanga. Co do głaskań głębokich uważam, że na twarzy typowo głębokich technik nie ma jak wykonać, ze względu na masowaną okolicę. Zresztą technik głebokich, pobudzających, o większym tempie, po stronie porażonej się nie wykonuje, bo efekt byłby odwrotny od zamierzonego. Koniec końców - zdązylem skonsultować ten problem z moim nauczycielem, który sprawdza egzaminy. Wg niego tok jest napisany odpowiednio :) Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB