Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż w plenerze (w parku, na festynie, na zawodach sport.)
Autor Wiadomość
mas mob 

Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-28, 22:50   Masaż w plenerze (w parku, na festynie, na zawodach sport.)

Witam, studiuję fizjoterapię, teraz na magisterce, skończyłem też parę kursów masażu (I i II stopnia i jeszcze parę innych). Zastanawia mnie i może ktoś mógłby mi trochę przybliżyć kwestię masażu w plenerze. Robi się teraz coraz ładniej, temperatura z każdym dniem rośnie, idealne wręcz warunki do masażu. Chodzi mi tutaj o masaż na krześle, krótki, 10 minutowy. Nie chodzi mi nawet o zarabianie na nim, ale o reklamę - bezpłatny, można rzec, pokazowy masaż dla chętnych. Za mną stałby 2 metrowy roll-up reklamujący moje usługi. Czy taki masaż, np. w parku, gdzieś przy alejce jest legalny ? czy potrzeba na to jakichś zezwoleń od urzędu gminy ? czy miałoby znaczenie to czy byłby to masaż bezpłatny czy za pieniądze ?

Patrząc na kody PKD:

"PKD 86.90.A Działalność fizjoterapeutyczna

Sekcja ta obejmuje:
- opiekę zdrowotną prowadzoną przez lekarzy w szpitalach lub innych placówkach,
- działalność fizjoterapeutyczną,
- działalność pogotowia ratunkowego,
- pomoc społeczną z zakwaterowaniem, która wymaga w pewnym stopniu opieki zdrowotnej,
- pomoc społeczną niewymagającą zaangażowania specjalistów w zakresie opieki medycznej.

Podklasa ta obejmuje:
- indywidualną lub zespołową działalność fizjoterapeutów, prowadzoną w takich dziedzinach jak: diagnostyka fizjoterapeutyczna, fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, terapia ruchowa itp.

Działalność ta może być prowadzona w placówkach medycznych, takich jak: przychodnie (ogólne, przyszpitalne, medycyny pracy, przy domach pomocy społecznej), specjalistyczne placówki medyczne inne niż szpitale, prywatne gabinety oraz w domu pacjenta."

i

"PKD 96.04.Z Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej



Sekcja ta obejmuje:
- działalność organizacji członkowskich,
- naprawę komputerów i artykułów użytku osobistego i domowego
- działalność usługową pozostałą, gdzie indziej niesklasyfikowaną.

Podklasa ta obejmuje:
- działalność usługowa łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mająca na celu poprawę samopoczucia.

Podklasa ta nie obejmuje:
- masaży i terapii leczniczych, sklasyfikowanych w 8690A,
- działalności klubów i obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (centra fitness) i kulturystyce, sklasyfikowanej w 9313Z."

to wygląda na to że masować można tylko w szpitalach, przychodniach, gabinetach, klubach sportowych, saunach, solariach i domach pacjenta. Ale czy tylko tam można to robić ? Bo co w takim razie z masażem na krześle w pracy, masażem biurowym, masażem na konferencjach, targach ? czy to jest legalne ? czy nie ma na to żadnych przepisów ? jak to jest zaklasyfikowane ? Bo może na takiej samej zasadzie możnaby potraktować masaż w parku, czy podczas jakiegoś meczu, zawodów, itd ?

Wiem że pytań napisałem sporo ;-) ale myślę że temat ciekawy jeśli mamy na myśli autopromocję ;-)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 08:39   kursy masazu tajskiego

masaz w plenerze w uzgodnieniu z organizatorem imprezy, ktory daje ci pozwolenie (ewentualnie klientow), na rozlozenie krzesla. Warto znalezc miejsce z zadaszeniem (wlasny namiot, gazebo), nie tylko zeby chronic sie przed elementami pogody (wlaczajac za silne slonce), ale wieksza szansa zainteresowania potencjalnych klientow. Ustawienie sie pod zadaszeniem/z namiotem, moze wiazac sie z oplaceniem miejsca
 
     
mas mob 

Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-02, 17:24   

No właśnie wiem, że najlepszy byłby namiot (najmniejszy na allegro namiot ogrodowy to 3 na 3 m).
Ale bardziej nawet niż o okazję imprezy, festynu, chodzi mi o pójście do parku w zwykły dzień, w weekend, w ładną pogodę i masowanie takie pokazowe dla chętnych za free, lub za niewielką opłatą. Czy można tak sobie przyjść z krzesłem? czy tu też trzeba pozwolenie? (i czy może łatwiej o zgodę/pozwolenie na masaż za free niż płatny?)

No i druga sprawa, to o ten masaż biurowy, masaż w firmie jestem ciekaw. To w końcu nie jest ani dom klienta ani zakład opieki zdrowotnej, a cały ten masaż Work Site jest w końcu tak reklamowany, jako masaż w miejscu pracy. Czy to jest legalne w ogóle ? Czy nikt na to tak dokładnie i restrykcyjnie nie patrzy?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-12, 23:58   kursy masazu tajskiego

taki rozmiar jest optymalny, zeby ochronic ciebie i klienta przed deszczem sloncem. Szukaj z 3 scianami, moga byc przezroczyste, ale chronia przed wiatrem.

zmierzaj w kierunku zorganizowanych imprez i tlumow, bo ot tak, w parku, to male perspektywy, nawet, jesli bezplatnie.

masaz biurowy to jak masaz w domu klienta, jak najbardziej legalny. Pracodawca moze cie spytac o ubezpieczenie i poprosic o zebranie podpisow od klientow, ze nie maja przeciwskazan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB