Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Strzelanie w stawach
Autor Wiadomość
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-07-01, 18:40   Strzelanie w stawach

Witam,
Co oznacza strzelanie w stawach (np. w kręgosłupie szyjnym, bądź lędźwiowym)- czy to przestawiające się kręgi ? Na studiach usłyszałam, że to "powietrze" tak strzela przy odblokowaniu stawu.
Nie wiem już co o tym myśleć ? :) Gddzie można o tym poczytać?
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-07-01, 19:35   masaz warszawa strzelanie w stawach

strzelanie gdy przy szybkim rozciagnieciu stawu plyn zmienia sie w gaz. W szyi, ledzwiach czy w kolanach to raczej chrupanie - napiete sciegna czy wiazadla ocierajace/przesmykujace sie miedzy soba czy z koscia.
 
     
inez

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-07-01, 21:38   

Dziękuję za odpowiedź. Ciężko to sobie wyobrazić. Dzisiaj przekręciłam głowę w lewą stronę i tak głośno strzeliło, że aż się przestraszyłam :razz: Faktycznie w odcinku lędźwiowym zaczęło mi chrupać...i jak sobie nie chrupnę to odczuwam kłucie w stronę pośladka :/ 22 lata mam i już się rozsypuję. Chyba zbyt często doprowadzałam do tego chrupania, bo teraz mam to coraz częściej.
Chciałabym jeszcze spytać jak najlepiej układać się do spania w przypadku hiperlordozy? Każda pozycja jest niewygodna...czy pod kolana i odcinek lędźwiowy np. poduszkę ? Albo na brzuchu i pod stawy skokowe poduszkę?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-07-01, 22:05   

Dzień bez strzelania w kregosłupie dniem straconym żart :wink: ale niestety ja tak mam i jak to zrobie od razu leżej mi, wiem że to nie zdrowo ale... :wink:
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2008-07-03, 13:43   

Radosnym krokiem do hipermobilności, powodzenia :D
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-07-03, 18:00   

dino100 napisał/a:
Radosnym krokiem do hipermobilności, powodzenia :D

Oj tam zaraz hipermobilny. Nam sie to zdarza raz do czasu :) Fakt faktem nie jest to zdrowy obiaw.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-07-03, 18:12   

inez napisał/a:
aktycznie w odcinku lędźwiowym zaczęło mi chrupać...i jak sobie nie chrupnę to odczuwam kłucie w stronę pośladka


Witam,
mam podobnie, w okolicy krzyżowo - lędźwiowej jak staram się hmm odgiąć bardziej do tyły, powiększyć lordozę lędźwiową czy nie wiem w sumie jak to fachowo powiedzieć :P strzela mi bardzo głośno, i tak jak u was, nie wykonanie tego, sprawia pewien dyskomfort.
Czasem np. jak siedzę na fotelu za bardzo odchylonym do tyłu, łapie mnie ból w tych okolicach w których występuje to 'strzelanie' i nie mogę się ruszyć do momentu, aż samo nie strzeli/przeskoczny (?).
Wiecie co to może być ?
 
 
     
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-07-10, 17:57   

tez mam taki blok w stawie biodrowym i az sie boje go mocniej przekrecic bo niecierpie tego uczucia "przestawiania" brrr
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-07-10, 18:11   masaz warszawa

czym innym jest strzelanie w stawach, czym innym przestawianie, chrupanie - to drugie to pocieranie o siebie sciegien, wizadel i kosci.

samo wrazenie moze i nieprzyjemne, ale mobilizacje stawow rozluznia nadmierne napiecie w ich okolicy, zmniejsza dalsze chrupanie i zapobiegna zmniejszeniu ruchomosci stawu czy jego zablokowaniu. Te mobilizacje powinny byc delikatne, ale systematyczne i w miare czeste, codzienne.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-07-10, 20:53   

To znaczy, że to moje dość intensywne strzelanie w odcinku krzyżowo - lędźwiowym jest nie groźne ? jeśli chodzi o częstotliwość, z jaką to wykonuje to zwykle 3 - 4 razy dziennie mniej więcej o tej samej porze :)
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-10-12, 12:11   masaz tajski

jesli jest to tylko kilka razy dziennie i jesli przynosi ulge, to stosuj. Nie rob za czesto, bo dojdzie do podraznienia, zapalenia stawu. Generalnie ruszaj sie wiecej, rozciagaj, ale nie silowo, bo prostu mobilizuj staw, w ten sposob zwiekszy sie i polepszy jakosc plynu stawowego, ukrwienie.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-10-14, 16:57   

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) minęło sporo czasu od kiedy napisałem tamtego posta, i przez ten czas starałem się zwiększyć masę mięśniową w obrębie L-S i zauważyłem po tym poprawę, to strzelanie już nie wystepuje w takim stopniu jak było kiedyś :)
 
 
     
Alladyn

Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-10-28, 19:00   

a to nowości sie czlowiek dowie, panie kolego massegewarsaw a skąd ty wiesz te rzeczy? jesli jestes w stanie odpowiedziec to napisz.
jesli chodzi oto zeby robic to kilkakrotnie w ciagu dnia jesli przynosi ulge to odradzam w zupełnosci.
 
     
forever 

Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-10-28, 19:28   

Staram się coraz bardziej zwiększyć mięśniówkę prostowników, strzelania coraz rzadziej występuje.

Alladyn, mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź ;)
 
 
     
Alladyn

Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-10-28, 20:00   

uzasadnienie jest proste, tak czesto i tylekroc jak bedziesz wykonywał samomanipulacje tym bardziej bedziesz destabilizował określona część w której ci strzela. Osłabiony system stabilizujący będzie powodował niekontrolowane ruchy stawowe a tym samym urazy i kontuzje. Mięśniówka prostowników hmmm to jest poziom kończący wszystko. Najpierw powinieneś nauczyc sie wzmacniać mięśnie lokalne , przykręgoslupowe, mięśnie głównie odpowiadające za stabilizjacje w danym rejonie jak miesien transversus abdominis czy multifidius. Prostowniki są mieśniami globalnymi. czyli, niejako swoistego problemu nie poprawiasz tylko częściowo chamujesz problem. problem strzelania moze byc przy tym mniejszy bo sie ruszasz:) brak ruchu jest najgorszy co moze sie przydażyc stawom. Ćwicząc niejako wykonujesz jakis ruch:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB