Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Udar mózgu
Autor Wiadomość
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-06-26, 21:55   

wlasnie, jesli pokazesz rodzinie jak maja to robic chociaz mniej wiecej zastapia cie jesli ty nie bedziesz mogl tego zrobic:) a systematyka to wazna rzecz
 
     
Linki sponsorowane
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-27, 20:38   

a wiec tak: dziadzia ma oslabione miesnie nn zwiotczale ciezko mu ustac na nogach oraz wyprostowac konczyne dolna w stawie kolanowym. Wstaje z moja pomoca.
Zrobilem pare cwiczen, ugiecia NN w st. kol do mozliwego wyprostu, skurcze mm 4 glowego i inne. Pozniej przemasowalem NN. Chodzi z nasza pomoca...
jakie proponujecie cwiczenia?
 
     
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-28, 17:34   

CZY JEST KTOS KTO MOZE POMOC?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-06-29, 12:41   

rafał napisał/a:
CZY JEST KTOS KTO MOZE POMOC?

Pisz z małych liter :!: :!: Bo wyglada jak byś na nas krzyczał pisząc dużymi literami. To samo odnosi się do tytułów tematów/postów :!: :!:
 
     
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-07-04, 19:37   

Jesli robisz to wszystko o czym pisalismy, to teraz tylko cwiczyc... na to trzeba troszke czasu nie jest to takie "hop -siup" jak sie niektorym wydaje, w kazdym razie zycze powodzenia :)
 
     
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-12, 20:11   

Dziadek juz sam wstaje, poki co chodzi z asekuracją robi male kroczki czasami drepcze, podczas chodu ma ugiete kolanka dlatego szybko sie meczy. Dajcie jakies cwiczonka jesli znacie.
pozdrawiam hej
 
     
katka727 

Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-23, 18:12   jestem laikiem i potrzebuje zasiegnac rady

Witam wszystkich forumowiczow,

wiem, ze temat jest z dosc odleglej daty, ale chyba nie ma sensu otwierac nowego o podobnej tematyce, wiec pisze tu.
Nie jestem masazystka, a bardzo chcialabym pomoc mojej babci. Tydzien temu miala wylew i lezy w szpitalu sparalizowana. Odebralo jej takze mowe. Jest w nie najlepszym stanie. Lekarze mowia, ze bedzie miala przepisanego masazyste, ale dopiero potem, jak zacznie przejawiac jakis ruch. Czy to wlasnie na tym polega, zeby lezec i czekac? :( W mojej glowie sie to nie miesci. Czy ja na wlasna reke moge wykonywac jakis masaz? Czy poruszac jej cialem, tzn konczynami chociaz? Jesli tak to w jaki sposob, zeby nie zaszkodzic? Dodam, ze zauwazam malutki ruch duzego palca u stopy. Z informacji istotnych. Jest to drugi wylew babci. Pierwszy nie byl tak silny i doszla do siebie. Ten drugi byl bardzo silny. Ma podlaczona kroplowke, a pokarmy podawane rurkami przez nos. Oddycha sama. Czytalam wiele Waszych powyzszych wypowiedzi, ale terminologia fachowa nie wiele mi mowi. Bardzo prosze o rade tzw 'zrozumialym jezykiem'. Slyszalam tez, ze na tym etapie powinno sie masowac lzej konczyny dolne i silniej konczyny gorne. Czy to prawda i dlaczego wlasnie tak? Bardzo Was prosze o komentarz i porade w jaki sposob sami mozemy jej pomagac?
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-01-23, 18:28   kurs masaz tajski

kasia, na tym etapie sprobuj znalesc terapeute terapii czaszkowo-krzyzowej, a najlepiej techniki bowena (z tym bedzie ciezko, bo w polsce byl tylko jeden kurs szkoleniowy). Jesli sie nie uda, to kontaktujcie sie prywatnie z fizjoterapeutami (krotkie rozmowy i konsultacje przez telefon czy w gabinecie nic nie kosztuja) i pytajcie czy i jak moga pomoc - jest wiele innych technik i niektore moga byc stosowne.

nie powinniscie zwlekac z natychmiastowa terapia, ale na razie zostawcie to zawodowcom i podpatrujcie i podpytujcie, co robia, zeby nastepnie samemu pomagac.

nie mam wyksztalcenia medycznego i nie wiem, jaka jest praktyka postepowania w polskiej sluzbie zdrowia, ale pomoc powinna byc jak najszybsza, nawet jesli babcia nie wykonuje zadnego ruchu czy nawet, gdyby nie miala swiadomosci.

terapia nie powinna polegac na masazu klasycznym, mozna sie obawiac, ze terapia szpitalnego masazysty sie do tego ograniczy. Bedzie musiala czekac w kolejce i czestosc zabiegow nie bedzie wystarczajaca.

mozliwe, ze powinniscie przeniesc babcie na oddzial udarowy (czesc neurologii)
 
     
katka727 

Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-23, 19:15   

dziekuje za szybka odpowiedz.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB