Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Udar mózgu
Autor Wiadomość
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-02-11, 21:46   Udar mózgu

mam pytanie dotyczace rehabilitacji po udarze mozgu. moj dziadek mial go jakies dwa tygodnie temu i chcialabym pomoc w rehabilitacji poniewaz na szpitalna rehabiitacje bedzie czekal 3 tygodnie w tym czasie moglabym przeprowadzic jakies cwiczenia czy masaze. jak narazie masowalam klasykiem tylko nie jestem pewna czy to jest wskazane.....jestem po kursach masazu. pozdrawiam!
 
 
Linki sponsorowane
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-12, 20:22   

Najlepiej będzie porozmawiać ze szpitalnym terapeutą , może ucieszy się ,że chcesz go odciążyć i pokaże tobie kilka technik i ćwiczeń. Nie wykonuj ich na własna rękę by nie pogorszyć stanu zdrowia Dziadka. Jeśli terapeuta odmówi napisz do Nas, pomożemy postawić Dziadka na nogi . Potrzebne będzie więcej danych :wiek,czy to był pierwszy udar i jaki był jego zasięg, na jakie inne choroby cierpi Dziadek...

Pozdrawiamy
 
 
NgR

Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-13, 21:10   Rehabilitacja po udarze mózgu

Zaczynamy od wywiadu. Po zebraniu odp. inf. na temat pacjenta i choroby przystępujemy do oceny stanu chorego. Najważniejsza jest ocena siły mięśniowej kk. i tułowia ( wg. tzw skali Lovetta - 0 - 5 stopni, jeśli ktoś nie wie o co chodzi oto link-http://www.fizjoterapia.com/kinezyterapia/test_lovetta.htm ), głowy ( mm. mimiczne twarzy ), zakresu ruchomości stawów i stopnia samodzielności. Dopiero wtedy możemy przystąpić do ułożenia odpowiedniego programu usprawniania indywidualnego dla każdego pacjenta.
Począwszy od ćw. biernych, czynno-biernych, samowspomaganych, czynnych w odciążeniu (np. ręce terapeuty ), czynnych wolnych, czynnych oporowych, prowadzonych, ogólnousprawniających, ( innych np. redresje, synergistyczne, odddechowe, relaksacyjne ) samoobsługi - bardzo ważne, pionizacja i nauki chodzenia ( powierzchnie płaskie, nierówne, schody )

To tak w skrócie :)
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-14, 14:01   

badanie siły mięśniowej jest podstawą należy je powtarzac regularnie
nauka mówienia jeśli udar poraził mięśnie krtani ,
Kolega który umieścił post wyżej ... przypomniał mi szkolne lata :) jak z książki hehe. Tylko nie wiem czy redresja bedzie dobra ja tego unikam,
pamietać należy o wałku by stopa nie opadła.

jako pierwsze , wykonujemy ćwiczenia przeciwzakrzepowe , by uniknąć kolejnego udaru.
 
 
NgR

Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-02-14, 22:10   

A jak pacjent był "zaniedbany" i niestety ma przykurcz st skokowego to jak go rozćwiczysz Michale ?? Czy redresja nie byłaby wskazana?
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-15, 15:55   

jest wiele dróg dotarcia do tego samego celu. nie mowie ze nie masz racji , nie chce wywoływać wojny . To tylko teoretyczne rozważania. Poczekajmy na to co napisze natalia .

PEACE :)
 
 
Asia

Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Toruń / Poznań
Wysłany: 2008-02-17, 18:57   

zgadzam sie z michalem. np masaz gleboki albo rozluznianie powieziowe.
 
 
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-02-19, 12:18   

masuje dziadka tak jak zalecil w ksiazce pan Magiera :) powiem Wam ze dziadek jest zadowolony mowi ze jest jak nowo narodzony po tym masazu bo chyba nie byl az tak silny ten udar... mowi normalnie czuje zmiane temperatury i tak dalej... rozluzniam prostowniki a pobudzam zginacze tak zeby nie mial przykurczu jak np moja sw pamieci babcia... nie znam sie az tak dobrze na tym wiec robie to jak umie najlepiej.dziadek probuje juz chodzic z pomoca innych wiec jakies postepy sa:)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-19, 12:48   http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa

dobrze, nie czekaj na rehabilitacje w szpitalu - powinna sie ona zaczac jak najszybciej i robiona jak najczesciej. Najwazniejsze sa pierwsze dni/tygodnie/miesiace - im dluzej czekamy tym szanse na powrot do zdrowia maleja.

wazniejsze od rozluznienia miesni jest koordynacja ruchow, czyli cwiczenia roznego rodzaju, rozciagania. Dla osob starszych i slabowitych cwiczenia na basenie lub w wannie z dobrze ciepla woda.
  
 
 
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-02-19, 14:46   

wykonujemy najprostrze ruchy rozciagajace i okrezne, cwiczenia w wannie odpadaja bo dziadkowie maja prysznic...wiec w wodzie tylko ewentualnie nogi:) ale bardzo dziekuje za podpowiedzi:))
 
 
nataliaa

Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 19
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2008-03-20, 20:36   

chcialam tylko napisac ze moj dziadek jest juz 2 tygodnie na rehabilitaji i juz chodzi tyle ze z czwornogiem:) jestem z niego bardzo dumna bo strasznie dobrze mu to idzie i nie sadzilam ze tak szybko zacznie chodzic:)) pozdrawiam!!
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-22, 08:44   

świetnie , dobrze że dziadek chce ćwiczyć . Niech nadal ćwiczy i próboje sam radzić cobie z codziennymi zadaniami , nie róbcie nic za niego , to go bedzie tylko mobilizowało
 
 
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 21:16   

natalia proszę napisz co dokładnie robiłaś dzidkowi ze tak dobrze sie czuje?
mam podobna sutuacje dlatego prosze o pomoc.
 
     
rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 21:18   

Czy przy udarze można stosować elektropunkturę bądz elektrostymulację mięśni??? czy mogę tym pomóc?
przy masażu oczywiście mogę stosować maści itp?
jak często można wykonywać zabieg?

dziekuje i pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-24, 21:54   masaz warszawa

chodzi o cwiczenia, koordynacje ruchow, uruchomienie polaczenia mozgu z miesniami - nie chodzi o sam pasywny masaz, to jest drugorzedne. Nie chodzi tez o wzmocnienie miesni przez elektrostymulacje, mozliwe ze elektropunktura cos moze zdzialac (nie wiem).

rehabilitacja jak najszybciej, juz w dniach po udarze, i czesto, nawet kilka razy dziennie, ale krotkie sesje, zeby nie meczyc i nie znechecac pacjenta do dalszych cwiczen

dobrze, zebys nie tylko ty, ale cala rodzina zaangazowali sie w odzialywanie z chorym
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB