Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż a menstruacja
Autor Wiadomość
dziabol4

Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-16, 00:22   Masaż a menstruacja

Witam

Co się może stać masowanej kobiecie która ma menstruację? Czy można jej w jakiś sposób zaszkodzić? Jeżeli tak to w jaki?
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-16, 10:40   Re: Masaż a menstruacja

dziabol4 napisał/a:
Witam

Co się może stać masowanej kobiecie która ma menstruację? Czy można jej w jakiś sposób zaszkodzić? Jeżeli tak to w jaki?

Ogólnie jest przeciwwskazaniem do zabiegów masażu.
 
     
dziabol4

Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 9
Wysłany: 2010-11-16, 19:30   

:)

Każdy doświadczony masażysta jak się go zapyta o masaż w czasie menstruacji mówi, że jest to przeciwskazanie do masażu, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć dlaczego:)

Najwyżej mogę dostać odpowiedź "bo tak jest w literaturze".

Jak masaż karku albo dłoni może zaszkodzić kobiecie w czasie menstruacji? Może mieć bardziej obfite krwawienie? Może stać się jej jakaś krzywda? Interesuje mnie inna odpowiedź niż "bo tak":)

pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-11-16, 19:41   http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

mnie nie uczono, ze okres jest przeciwskazaniem calkowitym - natomiast jest przeciwskazaniem do silnego masazu brzucha, bo moze nasilic krwawienie.

wiele kobiet ma zabiegi masazu w tym czasie, poniewaz wlasnie wtedy jest im on najbardziej potrzebny, do radzenia sobie z napieciem okolomiesiaczkowym i nadwrazliwoscia ciala na bol.

niektore kobiety wykonuja samomasaz brzucha, bo to przynosi im ulge
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-16, 21:30   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
mnie nie uczono, ze okres jest przeciwskazaniem calkowitym - natomiast jest przeciwskazaniem do silnego masazu brzucha, bo moze nasilic krwawienie.

dokładnie tych części nie powinno się masować.
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-16, 21:34   

mnie również nie uczono aby masaż był przeciwskazany w czasie miesiączkowania, w okolicy podbrzusza zalecane jest stosowanie łagodnych technik,bardziej relaksacyjnych,mięsnie w tych okolicach są bardzo często napięte w tym czasie i lekki masaż przynosi ulgę wielu kobietom, nie powinno się jednak stosować technik które bardzo rozgrzewają i podnoszą ciepłotę tkanek, jeżeli chodzi o szyję kark plecy, to generalnie można spokojnie robić choć zdarzają się przypadki kiedy występuję zwiększone odczuwanie bodżców, czy bolesnego napięcia,( jest to poczęści związane z działalnością hormonów w tym czasie )wtedy wystarczy zmniejszyć siłę nacisku i powinno być ok
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-10, 14:01   kurs masaz tajski

dziabol4 napisał/a:

Najwyżej mogę dostać odpowiedź "bo tak jest w literaturze".

wypada zmienic literature, albo napisac podreczniki od nowa.

masaz tez sie rozwija, jak i cala medycyna.

masaz jest odczuciem subiektywnym, wiec liczy sie bardzo wola klienta. W przypadku kobiet chodzi o zaspokojenie rowniez potrzeb emocjonalnych, a nie tylko na poziomie fizycznym.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-06-10, 18:21   

To ja się może wypowiem jako kobieta i osoba która licencjata broniła z choroby kobiecej :)
Ogólnie w literaturze mówi się że @ (wyjaśnienie dla facetów - menstruacja, czy też dla tych mniej wiedzących okres :D )jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów nie tylko masażu, ale i wielu zabiegów kosmetycznych, wizyt u dentysty i wielu innych.
Dlaczego??
aaa no podczas "tych dni" my kobiety mamy rozrzedzoną krew, a wiec podczas masażu wzmaga się krążnie, przy skaleczeniach trudno jest zatamować krew, u dentysty całkowity zakaz. No chyba że chcecie nas kobiety doprowadzić do krwotoku, którego powstrzymanie jest niezwykle cięzkie?? - I to dotyczy kobiet zdrowych, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych.

Aleee podczas np skąpych i bolesnych @, przy krwawieniu zwrotnym (schorzenie, podczas którego krew menstruacyjna zamiast z nas wypływać cofa się do wyższych części ciała, gdzie również tworzą się torbiele i mięśniaki (sprawdzałam sama na sobie) masaż jest rewelacyjny!!!

Ponad to drodzy Panowie weźcie pod uwagę, że my kobiety w te dni czujemy się rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu, i nie przepadamy za tym aby ktoś nas dotykał i oglądał - wszczególności żaden meżczyzna. (mój mąż nie raz jest nawet z łóżka wyrzucany za to tylko że chce się przytulić :D )
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-10, 19:04   kurs masaz tajski

JustynaZuzanna napisał/a:
... przy skaleczeniach trudno jest zatamować krew, u dentysty całkowity zakaz. No chyba że chcecie nas kobiety doprowadzić do krwotoku, którego powstrzymanie jest niezwykle cięzkie?? ... rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu, i nie przepadamy za tym aby ktoś nas dotykał i oglądał - wszczególności żaden meżczyzna.

masazysta nie kaleczy skory, bo ma nieuzbrojona reke (definicja masazu ze starych ksiazek, tak starych, jak te, w ktorych jest o zakazie masazu w czasie ciazy).

u dentysty moze byc zakaz rwania, operacji, ale nie innych zabiegow.

wiele klientek wlasnie w czasie okresu zamawia masaz (rowniez od masazystow i rowniez olejowe), bo w tym czasie jest im szczegolnie potrzebny i pomaga na powyzsze dolegliwosci.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-06-10, 19:11   

Massagewarsaw mi nie chodzi o to, że my kogoś skaleczymy :)
Bardziej mi chodziło o to, że z @ jak ze skaleczeniem - jeśli jest rozrzedzona krew może dojść do krwotoku....
w sumie tak u dentysy można jeszcze wybielać zęby i wtedy nie ma zakazu (ale podczas rutynowych zabiegów jak rwanie czy leczenie nie wolno).

"Bo w tym czasie jest im szczególnie potrzebny i pomaga na powyższe dolegliwości"
Właśnie napisałam, że przy dolegliwościach jest wskazany.
Ale z doświadczenia widzę, że większość klientek które nie mają jakiś szczególnych schorzeń ginekologicznych, a normalne objawy menstruacji nie chcą miec ani zabiegów kosmetycznych ani masaży bo czują dyskomfort
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2012-06-10, 19:47   

a jak będzie z pozycją? Myslę ze także leżenie na brzuchu będzie przeciwskazane

Osobiscie polecam punktowy i refleksologie stóp (jako samouk :-)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-11, 06:32   kurs masaz tajski

nie ma zagrozenia krwotokiem przez masaz. Dyskusyjne jest zwiekszenie uplawu, nawet przy masazu podbrzusza. Natomiast masaz podbrzusza zmniejszy skurcz tkanek i bol, co moze byc usprawiedliwieniem zabiegu. Niektore kobiety robia gorace oklady podbrzusza, kapiele, choc to zwiekszy uplaw, ale przynajmniej nie cierpia bolu.

powyzsze dolegliwosci, to: "rozbite, napuchnięte i wogóle do kitu".

umiejetny dotyk nigdy nie zaszkodzi, miesiaczka nawet nie jest choroba. Jesli napuchniete, to mozna drenaz.

a niektore kobiety maja w czasie okresu zwiekszone libido, i lubia sie wiecej, niz przytulac i upiekszac - jest to indywidualne.

pozycja masazu nie ma znaczenia.
 
     
agulek888 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-06-27, 14:30   

Dokładnie! wszystko zależy od jednostki:)
np. masaż kręgosłupa L-S w pierwszym dniu jest nie do wytrzymania... reszta bez problemu może być masowana:]
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 14:55   kurs masaz tajski

nie musi byc jednostki, zeby miec pomocny masaz. Napiecie okolomiesiaczkowe tkanek podbrzusza nie jest jednostka, jest naturalnym stanem doswiadczanym przez spora czesc kobiet. Mozna masowac i podbrzusze, i dolna czesc kregoslupa, ale z wyczuciem, powodujac tylko nieznaczny bol. Celem jest rozluznienie i po zabiegu powinna byc poprawa.

zabieg w okresie miesiaczki moze zmniejszyc w przyszlosci niedogodnosci z nia zwiazane. Masaze moga byc czestsze, niz raz w miesiacu
 
     
agulek888 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-06-27, 15:17   

może niezrozumiale się wypowiedziałam, pisząc o jednostce chodziło mi o osobę.... :oops:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB