Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania do egzaminu zawodowego - czerwiec 2012
Autor Wiadomość
dargaga
dargaga

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 21
Wysłany: 2012-05-14, 21:25   

rwy nie bedzie bo już była. A jeśli chodzi o amputacje to zależy, bo jak nie ma usuniętych węzłów chłonnych to tylko kg a jesli sa usunięte to do opracowania jest klatka piersiowa str dalsza + dół pachowy. a wie ktoś ile było kartek na egzaminie w styczniu?
 
     
Linki sponsorowane
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-16, 10:15   

u mnie obstawiają segmentarkę wg Zborowskiego, bo podobno on w tym roku nam wymyśla projekt.
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-05-16, 11:11   

Skąd takie info, że Pan Zborowski wymyśla projekt?
Jeśli faktycznie wymagane będzie napisać projekt wg książki Zborowskiego z 2007 roku to nie będzie łatwo - dla mnie jest ona zawiła i niejasna - w szczególności część z zastosowaniem masażu segmentarnego w jednostkach chorobowych. Ja obstawiam twarz, skolioze albo PHS.

A tak w ogóle to dawać na egzaminie zawodowym masaż segmentarny - który jest praktycznie niestosowany w publicznych placówkach to przesada.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-16, 11:18   

bodajże nasz wykładowca usłyszał ów informacje.
Ale wiesz jak to jest ... ja patrzę na to z przymrużeniem oka... i na te wszystkie obstawiania co może być.
W zeszłym roku pisałam z kosmetyki, wykładowcy mieli podobne podejżenia a tu akuku był banalnie prosty projekt.
 
     
dargaga
dargaga

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 21
Wysłany: 2012-05-21, 21:06   

mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-21, 21:53   

Wykaz informacji to wykaz pytań (co czasem jest też chyba tak zatytułowane), na które masz odpowiedź w załączniku "wywiad chorobowy". Macie inne pomysły?
Aaa i skolioza też już kiedyś chyba była.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-22, 07:21   

Ja też to interpretuje w sposób taki, jak powyżej czyli zadaję pytania na które odpowiedź mam w wywiadzie chorobowym.

Skolioza była, ale klasyk. A jeszcze nigdy nie było segmentarki
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2012-05-22, 08:17   

Dajcie spokój z tym segmentem.... to będzie porażka, sama moja Pani nauczyciel mówiła, to że jest segment nie znaczy ze powinnismy go używać. Potrzebna jest do niego ogromna wiedza z anatomii, powinni go odpuscić i dać nam normalnie spokojnie zdać :P
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-22, 08:23   

Adamm no racje niby masz, segentarki mało się używa.
Ale znając życie... i jak ktoś kto układa nam projekt nie będzie mieć humoru...
Ja to wtedy poprostu zakoduje prace, wstane i wyjdę :D bo to by była rzeźń niewiniątek
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-22, 09:10   

Skolioza w segmentarnym? A jak to zrobić? I skąd taki pomysł? Jeśli już to dadzą coś prostego, z uwagi na to, że segmentarnego jeszcze nie było.
 
     
agent 

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 11
Wysłany: 2012-05-25, 21:06   

dargaga napisał/a:
mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)

Według projektów które oglądałem to wykaz informacji jakie należy uzyskać od pacjenta to nic innego jak opis jego stanu zdrowia i niepełnosprawności.
Wykaz pytań jakie należy zadać-> wywiad.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-25, 21:22   

Danka napisał/a:
Skolioza w segmentarnym? A jak to zrobić? I skąd taki pomysł? Jeśli już to dadzą coś prostego, z uwagi na to, że segmentarnego jeszcze nie było.

Pomysł stąd, że mój wykładowca obstawia segmentarny, że ja skolioz nie lubię i znając mojego pecha to to połączenie jest napewno nie tylko dla mnie NIE miłe :)

Jak zrobić: "Masaż w wybranych jednostach chorobowych cz III" Adam Zborowski, autor krok po kroku opisuje metodykę z wykorzystaniem chwytów z segm.


Ps. Zaznaczam, że jak ja marudze że będzie źle to znaczy że tak nie będzie, więc dla zasady marudze że będzie trudny projekt co by był łatwy :D :D To już wszyscy u mnie zauważyli, mój mąż, moi znajomi, moi wykładowcy i zawsze się śmieją żebym jak najwięcej marudziła bo to znaczy że będzie dobrze :D
 
     
dargaga
dargaga

Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 21
Wysłany: 2012-05-27, 19:07   

agent napisał/a:
dargaga napisał/a:
mam pytanie odnośnie: wykaz informaji jakie należy uzyskać od pacjenta. Moze mi ktoś to wytłumaczyc?? nie wiem o co w tym chodzi, zawsze coś tam powpisuje i na tym mi punkty uciekaja.. Jeśli moze mi to ktoś wytłumaczyc to z góry dziękuje :)

Według projektów które oglądałem to wykaz informacji jakie należy uzyskać od pacjenta to nic innego jak opis jego stanu zdrowia i niepełnosprawności.
Wykaz pytań jakie należy zadać-> wywiad.
\

wielkie dzięki Agent :)
 
     
Danka 

Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-27, 19:29   

To marudź dalej zuzanno,pokładamy w Tobie nadzieje, bo tak naprawde mogą dać wszystkto to czego jeszcze nie było.Nawet podwodny hihi :P
A co do segmentarnego np skoliozy to nie problem zrobić kregołup, grzbiet i ew. klatke, trzeba tylko dobrze,krótko to rozpisać i bd gut.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-05-27, 19:46   

Danka spoko jeszcze 24 dni będę marudzić, a później WAKACJE
Segmentarny aż tak trudny nie jest, ale mi się wiecznie myli po której stronie rozluźniamy po cięciwie czy łuku (przynajmniej jak mam mówić bądź pisać) a jak robię na zajęciach to bez problemu, bez myślenia i kombinowania wiem co i jak.
Bądź co bądź najlepiej z segmentarnego niech dadzą kończynę górną czy dolną to będzie fajno :D :D pasowało by mi

Podwodny?? eeee to to już chyba kompletnie odpada!! Miał go ktoś wogóle z Was?? czy tylko na szybko mniej więcej opisany??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB