Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Materiały związane z egzaminami zawodowymi dla masażystów
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-23, 20:59   

Widzę że łatwiej studiować fizjoterapie niż zdać egzamin na technika masażu.
 
     
Linki sponsorowane
januszpiotr

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-03-20, 11:13   

prośba o materiały
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-20, 17:44   

Jakie potrzebujesz materiały ?
Ja mam duzo tego ale nie wiem za co się brać... :roll:
 
     
darko

Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-03-21, 18:03   

8agatka9 napisał/a:
Mam wielki problem związany z egzaminem z 2010 roku . Nie zdalam tego egzaminu , bo niestety nie skupiłam sie za bardzo na Drenazu Limfatycznym:(
Bardzo się boje kolejnego egzaminu w 2011 roku, ponieważ nie wiem jak sie do niego przygotować powtórnie :( Jestem teraz na 1 roku fizjoterapii więc część wiedzy mi nie uleci , lecz pomóżcie mi w jakim kierunku sie uczyc ?
Czy wystarczy powtarzać sobie szkielet projektu i przypominac techniki z każdej metody masażu ? czy to za mało ?
Pomóżcie mi jestem w kropce.


Rozumiem, że egzamin masz w czerwcu czy jakoś tak?
Z góry przepraszam za rozpisanie i chaotyczne napisanie, ale może coś Ci pomoże i komuś jeszcze... Jeśli gdzieś coś pominąłem, czy umknęły mi ważne "niuanse" to proszę mnie nie besztać, a poprawić :oops:
Kilka osób się uśmieje jak głupie jest zdawanie egzaminu tego rodzaju w formie pisanej a nie praktycznej... (dla mnie to tak można by znieść np. egzamin na prawo jazdy, a oprzeć się tylko na testach, niby teoretycznie wykuć można, czyli praktycznie też się da jeździć)...

A teraz do meritum:
Przede wszystkim musisz znać "tok zabiegu masażu" i to w sensie dosłownym. Znajdziesz go w pozycji Zygmunta Prochowicza "Podstawy masażu leczniczego". Przypominać musisz sobie wszystko... Czemu? Musisz się przede wszystkim wbić w klucz projektu, punkty można stracić na wszystkim, a 25 pkt może łatwo popłynąć. (gdzieś kiedyś na forum było opisane na co zwracać uwagę, ale pokrótce napiszę). Przede wszystkim zwróć uwagę na głupio tracone punkty, tak jak np. w tytule: Projekt realizacji prac związanych z przygotowaniem, wykonaniem i zakończeniem zabiegu masażu klasycznego, limfatycznego, segmentarnego... (wybrać właściwy do projektu). W samym tym momencie zgodnie z treścią projektu można już w tytule stracić np. 2 pkt. Czemu? W treści nie pisze nic o zakończeniu zabiegu masażu (rodzaj masażu może być podany np w skierowaniu) i tu z toku samemu trzeba sobie dopisać to zakończenie (od tego właśnie jest tok zabiegu masażu) i ze skierowania trzeba wpisać jakiego rodzaju będzie wykonywany masaż, to tak odnośnie tego, żeby nie gubić głupich punktów (a wiele można ich w taki sposób stracić!). To, że techniki trzeba umieć to się rozumie samo przez się... Ale musisz je umieć opisywać, jak wiadomo na projekcie się nie wykonuje masażu a opisuje go (co nie tylko dla mnie jest chore), dlatego musisz pisać wszystko nie tylko czemu służy np. technika głaskania itd., że wykonujesz ją pomiędzy technikami a przede wszystkim między rozcieraniem i ugniataniem, ale i na zakończenie masażu... musisz opisywać jak układasz dłoń, którą stroną, siła nacisku (powierzchowne, głębokie), anatomię bezwzględnie musisz znać, to też się rozumie samo przez się, ale musisz ją uwzględnić w miejscu, gdzie opisuje się struktury anatomiczne opracowywanego miejsca zabiegu. Musisz znać wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu masażu (względne i bezwzględne). Jeśli np. będzie to mężczyzna, to mija się z celem pisanie w przeciwwskazaniach np. okres menstruacji... trzeba wpisywać z sensem do płci, danej jednostki chorobowej, ponieważ punktowane mogą być te wskazania i przeciwwskazania, które dotyczą tegoż przypadku z treści... Trzeba zwrócić też uwagę, co się przepisuje z treści (czyli nawet kilka razy w projekcie wpisuje się dane pacjenta, ale tak rzecze treść zadania i kolejne punkty i grzecznie trzeba przepisywać tracąc cenny czas na ważniejsze rzeczy, no ale cóż... liczą się punkty... Pisałaś projekt więc wiesz jak on już wygląda, ale jak widzisz wiedzę musisz mieć.
Acha warto zaznaczyć, w którym miejscu zaczyna się część wstępna, główna + fazy, końcowa (i ile trwają).

Wiem, że wiele rzeczy tu nie ująłem, czyli pytania o samopoczucie pacjenta podczas zabiegu itd, ale to wszystko osoba przystępująca do egzaminu powinna wiedzieć :roll:
Życzę Powodzenia!

W razie W PW :wink:

P.S. Zdałem egzamin właśnie w takiej formie i dodam od siebie, że bardziej byłbym "dumny" jakby forma była inna, bo tak naprawdę wiedzę moją sprawdza test, a umiejętności weryfikuje manualne wykonanie zabiegu masażu i wszystko co z nim związane...
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-22, 17:57   

darko,
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi ....a czy mogę Cię prosić o numer gg bo mam o wiele więcej innych pytań co do projektu ..pomożesz mi ?? bardzo prosze.... :oops:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-22, 18:29   kurs masaz tajski

agata, dawaj pytania na forum, tak, jak do tej pory. Znajdzie sie ktos, co ci odpowie.

nie zyjemy w epoce kamienia lupanego, kiedy to sobie wysylano korespondencje lusterkiem czy dymem z ogniska.

jesli sama masz materialy, jak twierdzisz w poprzedniej wypowiedzi, to dawaj wszystkie tutaj
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-03-22, 20:01   

Potwierdzam prześlij tutaj e-masaz@e-masaz.pl
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-23, 16:28   

Bardzo chętnie wszystko bym wstawiła lecz nie będę skanować 3 dużych zeszytów A4 z notatkami do samego projektu ...
Jesli coś to konkrety bardzo chętnie wstawię...
A co do pytań ...chciałabym wiedzieć czym się rozni masaż dla sportowców krótkodystansowych od masażu sportowców długodystansowych? :lol:
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-23, 22:47   

Na teorii masażu miałem coś wspomnianego...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-23, 23:02   kurs masaz tajski

adamm napisał/a:
Na teorii masażu miałem coś wspomnianego...

to jej pomogles :mrgreen:
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-25, 08:19   

A mogę prosić o troszkę więcji informacji ??:D
Bo to troszkę mało by zdać z tego jak coś dyplomowy :P :lol:
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2011-03-25, 13:31   

Powinno być więcej u Leszka Magiery i Roberta Walaszka Masaż sportowy z elementami odnowy :) a sam więcej moge powiedzieć że chodziło chyba o czestotliwośc skurczy u krótkodystansowca intensywne itp bla bla bla nie będę mówił na temat na który mało wiem :) Mam nadzieje że to się zmieni jak ukończe "Medyk" :)
 
     
8agatka9

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-31, 19:31   

Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania :
1. Jaki masaż po zdjęciu opatrunku gipsowego?

2. jaki masaż przy przewlekłym zapaleniu stawów, mięśni i więzadeł?

3.Jaki masaż przy przewlekłym zapaleniu nerwów ?

Dziekuję wam za pomoc :mrgreen:
 
     
aesir

Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-04-10, 15:18   

Witam wszystkich serdecznie, szukam dobrej duszyczki, która podesłałaby mi projekt z tego roku, który pisały szkoły prywatne - styczeń/luty 2011. Dokładnej daty nie znam. Ale gdyby ktokolwiek miał dostęp do takiego projektu to byłbym ogromnie wdzięczny za wysłanie mi go na adres: kokosek89@yahoo.pl

:) Pozdrawiam
 
     
Minion 

Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-05-04, 13:21   teoretyczny 2009

Wysyłam adminowi teoretyczny 2009 zestaw Y - jest bardzo trudny
odpowiedzi znajdziecie na cke.

2010 robilem dwukrotnie ale nie mam, był niezwykle łatwy i stanowi kiepski material do powtórzeń. Mozecie sobie odpuscic chyba ze ktos chce sie dowartosciowac :D

2009 polecam. Ładnie pokazuje jak trudny mozna ulozyc taki test i czego nalezy sie spodziewac.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB