Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż odchudzający, prawda czy mit?
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-12-14, 15:39   Masaż odchudzający, prawda czy mit?

Cóż, odpowiedź na to pytanie z pewnością zmartwi większość Pań. Nie ma masażu stricte odchudzającego.Nazwa ,,odchudzający” raczej powinna zostać zastąpiona słowem ,,modelujący”. Jako argument potwierdzający moją odpowiedź odsyłam do fizjologii ludzkiego ciała. Odchudzanie to nic innego jak pozbywanie się zbędnego tłuszczu i tracenie na wadze. Gwarantuję, że jedyną osobą, która traci na wadze podczas rzekomego masażu odchudzającego jest ciężko pracujący masażysta.

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Masaż odchudzający, prawda czy mit?

Autor: Piotr Kostrzębski
Źródło: www.fizjoartis.pl
 
     
Linki sponsorowane
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-06, 21:52   

Zgadzam sie
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-11, 20:13   

Ja się nie zgadzam, a co powiecie na masaż bańka chińską robiłem wiele takich zabiegów na uda i pośladki w połączeniu z kosmetykami wspomagającymi spalanie tkanki tłuszczowej. Sesja 10 zabiegów dawała duże rezultaty.Bańka działa na tej samej zasadzie co tak modna endermologia.Wiadomo,że do wymarzonych efektów potrzebna jest dieta i trochę ćwiczeń aero, ale dla smukłej sylwetki kobiety są w stanie zrobić wiele tylko trzeba je odpowiednio uświadomić...
 
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-12, 01:39   

Ale to nie jest odchudzanie, a ujędrnianie :)
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 10:18   

Ujędrnianie jest to wypracowanie lepszej definicji mięśnia i nie koniecznie wiąże się z bezpośrednią walką z cellulitem a o to właśnie cel w masażu bańka.Można również robić masaż odchudzający izmometryczny znam parę która to robi i na klientki nie narzekają.Jak powszechnie wiadomo tkanka tłuszczowa lekka nie jest,wiec przy odpowiednim planie spadek wagi jest widoczny.Odchudzanie jest procesem złożonym i nie ma złotego środka który ten problem rozwiąże,ale nikt mi nie powie,że masaż nie ma w tej dziedzinie racjonalnego zastosowania. Jeśli koś się nie zgadza znaczy,że albo nie ma z tym doświadczenia i pisze to co słyszał ,albo źle to wykonywał zabieg i nie było efektów.
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 10:45   

wystarczy pobiegac i wzmocnic posladki plus zwykly masaz zeby ujedrnic skore ewentualnie... Masaze odchudzajace to bzdura zeby zrobic kase a mozna to osiagnac za darmo...
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 15:14   

Proszę o dokładne wyjaśnienie dlaczego bzdura.Masz w tym doświadczenie? Bo Ty tak myślisz i ma tak być? Ja opisuje fakty daje przykłady i mam w tym praktykę. Opisz swoje przykłady,bo do tej pory Twoje wypowiedzi to bez pod stawne negowanie masażu "wspomagającego odchudzanie",ale tak działa marketing i nazywamy go odchudzającym jest na niego popyt daje efekty daje nam zarobić sporą kasę to dla czego ma być mitem on ISTNIEJE i ma się dobrze!
PS Od samego biegania też nie schudniesz bez dobrze zbilansowanej diety.Ujędrnianie skóry masażem to dopiero bzdura.
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 15:44   

No wlasnie jak mowisz masaz to wspomagacz bo bez diety i cw fizycznych i wzmocnienia miesni nie uzyskasz efektu o jakim piszesz ;) Masaz odchudzajacy to marketing i sie z tym pogodz :) Masazem mozesz jedynie ujedrnic skore, ktora jest elastyczna i sie rozciaga i gdy traci sie w objetosci jest jej poprostu za duzo... CO ty rozumiesz przez masaz odchudzajacy? Myslisz ze masazem spalisz nadmiar tkanki tluszczowej? Rozbijesz zlogi tluszczu? tego nie zrobisz wlasnie bez diety i cw fizycznych... Po 20 minutach aktywnego treningu organizm dopiero zaczyna spalac tkanke tluszczowa i wymaga to troche czasu. Zreszta jesli ktos byl utyly dosyc mocno to nigdy nie bedzie mial jedrnych ud ani brzucha bo skora na tyle az nie jest elastyczna :)
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 20:25   

Można poprawić elastyczność skóry odżywić ale ujędrnić co chcesz naskórek czy skórę właściwa? i po co. W masażu bańka lub izometrycznym działamy bezpośrednio na tkankę podskórna czyli tkankę tłuszczową w uproszczeniu rozbijamy okrągłe komórki co bezpośrednio działa na zmniejszenie obwodów a to chyba jest efekt odchudzania?
Prosiłem Cię także o Twoje przykłady skoro uważasz,że to mit.
Więcej pisał nie będę bo dałem wystarczająco dużo argumentów za, a przeciw usłyszałem tylko puste słowa.Dziwi mnie to,że masażysta może sobie drwić z bardzo dobrej metody pozyskania nowych klientów robienia fajnego i efektywnego zabiegu przynoszącego korzyści dla obu stron ale to sprawa indywidualna.Niemal każde Spa ma taki masaż w swojej ofercie a to o czym świadczy.Marketing jest dźwignia handlu także usługami gdyby taki masaż był po prostu ściemą nikt by z niego nie korzystał.

Dla Ciebie to mit ok ja nie wierzę Lewitację,ale dla podtrzymania odpowiedniego poziomu dyskusji podaj przykłady.

Pozdrawiam
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 20:49   

Okragle komorki? Co to jest i skad wynalazles te okreslenie:) Jesli cos rozbijesz to nie znaczy ze to spalisz , lub sie tego pozbedziesz( tu raczej mowa o modelowaniu ciala). Nawet po liposukcji zlogi tluszczu beda sie odkladac i kwestia czasu kiedy znow uda beda otluszczone.Jesli kots ma takie predyspozycje, lub lubi jesc to problemu sie nie pozbedzie.
W odchudzaniu tylko i wylacznie dieta i cwiczenia maja najwiekszy wplyw na chudniecie. Mowiac o skorze mam na mysli wszystkie jej warstwy.
Wystarczy poczytac o fizjologi, anatomi czlowieka i bedziesz wiedzial ze masaz nie odchodzi. Tak jak pisales podstawa to uswiadomic osobe ze musi miec diete i aktywnosc fizyczna. Jestem pewien ze gdyby nie dieta i cwiczenia twoje masaze by nic nie daly i jesli dana osoba stosowala by tylko diete i cwiczenia rownorzednie z osoba ktora brala by jeszcze masaze to roznicy by nie bylo widac :)

I chyba nie jestes na tyle naiwny zeby bawac za przyklad SPA bo tam sa masaze odchudzajace.Ludzie wszystkiego sie chwyca aby miec efekt i nic nie robic
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 21:12   

Tkanka tłuszczowa żółta utworzona jest
przez ściśle przylegające do siebie komórki tłuszczowe (lipocyty), które mają kształt kulek wypełnionych tłuszczem.Okrągłe cytuję" kształt kulek" wyrazy bliskoznaczne czyż nie.
Wiadomo,że grubasa chudzielca masażem nie zrobisz,ale wspomaga ochudzenie dlatego sie tak nazywa pisałem to już wcześniej.
Naiwny nie jestem nie martw się o to! to twoja sprawa co o tym myślisz mi nie chodziło o odchudzanie osób z nadwagą 50kg bo za to bym się zabierał tylko odesłał do lekarza.
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:22   

Mateusz napisał/a:
Tkanka tłuszczowa żółta utworzona jest
przez ściśle przylegające do siebie komórki tłuszczowe (lipocyty), które mają kształt kulek wypełnionych tłuszczem.Okrągłe cytuję" kształt kulek" wyrazy bliskoznaczne czyż nie.
.


z ktorej strony internetowej wynalazles ta regulke :)
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 21:34   

Pamiętałem ze szkoły a strona na chybił trafił

Budowa tkanki tłuszczowej żółtej

Tkanka tłuszczowa żółta utworzona jest

przez ściśle przylegające do siebie komórki tłuszczowe (lipocyty), które mają kształt kulek wypełnionych tłuszczem. Kuleczka tłuszczu spycha jadro oraz resztki cytoplazmy na obwód. W początkowym etapie rozwoju tkanka tłuszczowa ma wygląd ziarnisty, w postaci maleńkich kropelek tłuszczu, które w późniejszym czasie zlewają się w jedną dużą kulę, która wypełnia całą komórkę. U starszych zwierząt lipocyty posiadają żółtawe zabarwienie co związane jest z obecnością pigmentu należącego do typu karotenoidów. Komórki tłuszczowe otoczone są przez naczynia włosowate oraz włókna łącznotkankowe.

Źródło: http://swiatbiologii.com/...wej-zoltej.html
 
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-13, 13:15   

Panowie, odczepmy się na chwile od definicji budowy tkanki, a skupmy na zasadach jej odkładania i usuwania. Tu nasuwa się pytanie: czy można wycisnąć tłuszcz przez skórę?

Masaż - właściwie każdy, poprawia krążenie itd - i to jest jego działanie "odchudzające".
Mateusz, mówisz o kosmetykach - dają efekt identyczny jak bielizna wyszczuplająca. To złudzenie.

Wciskanie klientowi haseł pt. masaż odchudza, to współczesny strzał w kolano. Klienci nie są tak durni jak chciałaby tego większość masażystów i kosmetyczek. Dzisiaj, wrogiem masażysty są gabinety oferujące bezigłowe liposukcje itp, a że ich praca przynosi znacznie lepsze rezultaty, niż może osiągnąć masażysta, w ich słowa wierzą klienci. Jeśli już chcesz oferować masaż odchudzający - to przynajmniej mów prawdę, bo dajesz dowód swojej niekompetencji a przez to klient który w momencie kiedy będzie potrzebował pomocy specjalisty, którym teoretycznie jesteś dla niego Ty, pójdzie do kogoś innego. Mimo, że teoretycznie, Ty jesteś osobą, do której powinien zgłosić się w pierwszej kolejności.
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-13, 13:45   

Koleżanko od lat oferuję taki zabieg który składa się z masażu bańka,maski na ciało oraz na koniec kremu wyszczuplającego i klientki do mnie wracają co roku przed sezonem mało tego dochodzą nowe.Powtarzam w moim przypadku to się sprawdza i tyle! Jak miał bym teraz wolne 60tys to kupił bym aparat do endermoligi i zarabiał jeszcze więcej popyt jest duży efekty po 10 zabiegach super.

Dla mnie to już koniec tematu ja na tym zarabiam dobre pieniądze wiem co robię mam duże doświadczenie, NIKOGO nie oszukuję klienci są zadowoleni i do mnie wracają a to o czymś świadczy.Nie życzę sobie,abyś udowadniała moja niekompetencję bo mnie nie znasz ,znasz tylko moje zdanie na ten temat,a to niestety źle świadczy tylko o tobie.
  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB