Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmarne miesiące - brak klientów
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-24, 12:52   kurs masaz tajski

Bossman napisał/a:
Ogłoszenia: 6 w internecie 2 w najpopularniejszej gazecie

nie jestem pewien, ale zdaje sie, ze nie masz strony internetowej - masz czas, zeby ja robic. Na goolesites nic nie kosztuje i jest latwa w zmontowaniu i aktualizacji.

sproboj poudzielac sie na roznych regionalnych forach internetowych, zaczynajac od swojej miejscowosci, ale rowniez w wojewodztwie. Z reguly jest dzial ogloszen, ale nawet jesli bedziesz sie wypowiadac w podforum o zdrowiu/wellness czy nawet sporcie, to ktos cie zauwazy. W podpisie wstaw adres swojej strony z krotkim opisem. Wymaga to czasu, ale jest bezplatne.
 
     
Linki sponsorowane
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-03-12, 00:12   

Ja np mam tak:

-strone internetową
-ogloszenia w 2 popularnych gazetach
-ogloszenie na allegro
-3 ogloszenia na stronach internetowych z ogloszeniami w regionie
-rozwieszone ogloszenia w 5 sklepach spozywczych

miasto 250 000 ludzi a od 5 stycznia nie mialem ani jednego klienta.!!!

telefonów tylko 2 od początku roku a jak mowie 50zł z dojazdem do 15 km to za droga mowia!!!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-12, 00:42   kurs masaz tajski

to zle.

jesli ogloszenia w gazetach kosztuja, to ich nie wstawiaj - sa gazety z bezplatnymi ogloszeniami, np kupuje sie gazete w ktorej kupon daje mozliwosc bezplatnego zamieszczenia ogloszenia. Inna rzecz czasopisma profilowe, np dla pacjentow, o zdrowiu etc - tu mozna probowac platne.

ogloszenie w allegro kosztuje, wybierz bezplatne alternatywy, jest ich wiele.

w twoim regionie jest setki stron ogloszeniowych (wlaczajac fora dyskusyjne) - zwieksz zasieg z 3 do 30 najbardziej popularnych, a nawet do wszystkich mozliwych. Wstawiajac linki do swojej strony w tych ogloszeniach, podnosisz pozycje swojej strony w google i innych wyszukiwarkach. Bedac pierwszy w googlu na np "masaz katowice" bedziesz miec codzienne telefony.

Niektore ogloszenia sa czasowe (tydzien, miesiac etc), a niektore trwale. Co jakis czas trzeba je odnawiac, zeby byc u gory wyswietlania - czasami jest automatyczne powiadomienie, czasami trzeba wejsc, zalogowac sie i odswierzyc.

moje ogloszenia o kursach masazu tajskiego pokazuja sie w twoim regionie na znacznie wiecej niz 3 stronach.

Mieszkasz na slasku, ze statystyk mojej strony wynika, ze bardzo duzo osob wchodzi z tego regionu - wprawdzie nie pala sie do kursow, ale serfuja. A to juz cos znaczy.

obok/zamiast sklepow spozywczych, sproboj apteki, zielarnie, przychodnie lekarskie, kliniki, szpitale, gabinety, domy opieki dziennej, sale gimnastyczne, kluby sportowe, gymy, studia jogi-pilates-tanca, sklepy ze zdrowa zywnoscia i wiele innych miejsc. Wlascicielom i pracownikom tych miejsc zaoferuj znizki na zabiegi i prowizje za przysylanie klientow - prowizja moze byc w naturze (bezplatny zabieg).

niewatpliwie jest ciezko - ja od maja ubieglego roku celowo nie ogladam telewizji, a wolny czas spedzam na promocji swoich kursow na necie. Za to slucham muzyki/radia, co nie przeszkadza w serfowaniu. Na poczatku kariery masazysty (od poczatku szkoly), odlaczylem tv na 4 lata - za to sleczalem nad ksiazkami czy latalem z reklama masazu do skrzynek pocztowych.

ps wstaw link do swojej strony w profilu na forum (tu, i na wszystkich innych forach dyskusyjnych) i w podpisie (wlacznie z krotkim opisem swej dzialanosci, miasto), wypelnij profil - miejscowosc, zawod, zaintersowania, wstaw galerie zdjec etc. Klient sam cie znajdzie - wchodza tu dziennie setki i dziesiatka z twojego regionu. Jesli sie bunkrujesz, to nie masz telefonow i zabiegow.
  
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-12, 21:07   

Kiedy słyszę od pacjenta cokolwiek na temat "ten mi mówił, że tu tylko ustawianie pomoże" gdzie "ten" to osoba mi nieznana - od razu mówię wprost - życzę powodzenia w pracy, do mnie proszę już nie dzwonić. Już jedna pacjentka próbowała mnie wrobić w cudze partactwo. Moje szczęście że jestem "służbistka" i kazałam jej przynieść aktualne RTG ...

Promocje są raczej źle postrzegane przez pacjentów, chyba że chodzi o masaże "kosmetyczne" czyli kamyczki, stempelki itp

Co do samych pacjentów .. niestety, brak "pleców" w postaci osoby polecającej z miejsc takich jak szpitale/przychodnie jest ciężko. Wiele osób wciąż uważa, że najlepsi pracują w szpitalach - widzę na swoim przykładzie, czasem pacjent woli poczekać miesiąc niż pójść do osoby która mu polecam.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:13   

nowa_26 napisał/a:
. Wiele osób wciąż uważa, że najlepsi pracują w szpitalach - widzę na swoim przykładzie, czasem pacjent woli poczekać miesiąc niż pójść do osoby która mu polecam.


Ja zapisy na masaze mam w NZOZ juz na listopad a i tak prywatnych jest znikoma liczba w porownaniu z iloscia pacjentow ktorzy korzystaja z fizjo na fundusz. Fakt faktem ze w szpitalach i przychodniach pracuja fachowcy i miedzy innymi wynika to z doswiadczenia bo pracy w takich miejscach jest od groma i dziennie przerabia sie po kilkanascie przypadkow i nie ukrywajmy ze takie placowki maja niskie ceny w porownaniu do gabinetow prywatncyh bo zyja z kontraktow z funduszem i prywatnymi tylko dorabiaja i nie musza zawyzac cen zeby zarobic na czynsz
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-12, 21:30   kurs masaz tajski

nowa_26 napisał/a:
Promocje są raczej źle postrzegane przez pacjentów, chyba że chodzi o masaże "kosmetyczne" czyli kamyczki, stempelki itp


promocje sa czasowe i na warunkach, jesli jest kryzys to lepiej obnizyc ceny niz zamykac dzialalnosc, pozbywac sie sprzetu za bezcen, likwidowac gabinet i bezpowrotnie stracic baze klientow budowana przez lata. Klienci pojda sobie gdzies indziej, gdzie jest taniej. Albo czekaja miesiacami na bezplatne w kolejce na nfz - sama dalas przyklad (czekaja nie na specjaliste, a na bezplatne).

oczywiscie, wieksze znizki mozna dac na zabiegi drozsze, ekskluzywne, bo z masazu leczniczego to czesto niewiele juz mozna spuscic.

nie znam sie na kamyczkach, ale stemple ziolowe to ziola lecznicze, podobne w dzialaniu do okladow i kapieli borowinowych czy do uzywania masci/balsamow przeciwbolowych/przeciwzapalnych w masazu i do samomasazu, niektore z tych masci sa silne i na recepte.

Do tego technika masazu, wlacznie z mobilizacja stawow. O wlasciwosciach ziol mozesz poczytac https://sites.google.com/site/masaztajskiwarszawakurs/tajski-masaz-stemplami-ziolowymi , a techniki to na kursach.
  
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:34   

tylko te zo nie super market i promocja kojarzy sie z brakiem klientow bo dana osoba jest np kiepska... Ja promocje ustalam na miejscu staly klient to czasami koncowke za zabiegi sie podaruje lub taniej policzy... Grzywacz nie ma promocji a kase ciagnie :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-12, 21:47   kurs masaz tajski

jest wybor - albo wydajesz 30-50% obrotu na reklame (tyle wydaja firmy w kryzysie czy w sezonie ogorkowym), albo o podobna sume obnizasz swoje stawki.

w popularnych ostatnio promocjach spolecznosciowych (grupon etc), znizki na masaz sa do 82% (tyle dal ostatnio znizki tuan spa w piasecznie kolo warszawy na pakiet masazu tajskiego - z tego 30-50% idzie dla organizatora sprzedazy).

ja wybieram te druga opcje, bo daje reakcje lancuchowa - zadowolony klient przyciaga kolejnego, ktory juz moze zaplaci pelna stawke.

jesli flagowe hotele spa erisowej stac na czasowa promocje 50% (wlasnie trwa u nich taka promocja do konca marca, i nie jest to pierwsza na taka skale), to nie przejmowal bym sie, ze dajemy znaczne znizki. Albo przetrwa sie kryzys, nawet dokladajac troche do dzialanosci, albo poplynie
  
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-12, 21:52   

massagewarsaw - stemple znam i podobnie jak bańki haci bardzo cenię, chodziło mi o to, że z jakiegoś powodu pacjenci traktują je jako "czary - mary" (zresztą, do wielu rzeczy których w NFZ nie widza tak podchodzą, przerażającym mnie trendem są terapie manualne w domu klienta, wykonywane przez osoby, które nie zawracają pacjentom głowy zdjęciami czy wywiadem )

co do czekania - miałam na myśli to, że pacjent woli kogoś, kogo zna ( idzie prywatnie ) mimo, że odsyła się go do specjalisty .. Już kilka razy miałam "przyjemność" wysłuchiwania kolegów, czy raczej ich pretensji za to, ze nie polecam ich usług

Przepraszam, za to czarnowidztwo, bo sama jestem najlepszym przykładem tego, że albo pracuje się za psie pieniądze i dorabia, albo .. mimo, że pracuję od 6 lat, nie wyobrażam sobie rzucenia pracy w szpitalu. "Martwe miesiące" są jednym z powodów. Nie wiem jak jest w waszych stronach, ale u mnie większość ludzi działa dzięki znajomościom. Widać to na każdym kroku i to jest przerażające, bo znam masę dobrych masażystów i fizjoterapeutów, którzy utknęli w rożnych miejscach, tj mają jasny wybór: albo grasz na naszych zasadach, albo wypadasz z gry.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:54   

z rozmoyw z pacjentami i ludzi ktorych znam to sa dwie grupy osob:

Osoby ktore korzystaja z ofert na grupoun tylko i wylacznie bo jest tanio, Babcie ktore chodza na darmowe masaze( fotele i lozka) po ktorych zle sie czuja ale sa darmowe

osoby ktore maja kase i jada wtedy kiedy maja w planie i akurat trafia przypadkiem na promocje. Wez tez pod uwage ze jesli firma jest mala jednoosobowa i ma robic takie promocje to by sie narobila i nie zarobila n ZUS.

U mnie jest symbolicznie jak placi za 10 masazy z gory to 10 gratis. I to jest chwyt dobry dla sprzedajacego.


Masz racje jesli chodzi o Hotele i tego typu firmy to moze ma to sens


Tak mi sie wydaje moge sie mylic
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-12, 22:09   

Moje grupy:
- wprost genialnie zorganizowane babcie, które przychodzą do szpitala np. w styczniu (zapisywaliśmy na styczeń) i kombinują kiedy by tu przyjść (zwykle wybierają czas kiedy jest ciepło, ale jeszcze nie zaczęły się roboty na działce, a godzina .. no tak ok 14:30 bo wnuka od razu zgarną ze szkoły ..) [nigdy nie korzysta z reh. prywatnej]
- ludzie skierowani przez ZUS - pojawiają się dość systematycznie tylko po to, żeby odklepać swoje, jak musza czekać na zabieg, to chętnie podpisują kartę zabiegów i wychodzą (szkoda tylko że olewają tak wszystko poza masażem ręcznym i masażem w/w) [ nigdy nie korzysta z reh pryw.]
- osoby po urazach/ chorobach - najpierw leży w szpitalu,dokupuje zabiegi, kiedy opuszcza szpital często korzysta z reh prywatnej
- osoby po urazach - prywatnie dokupują zabiegi ( szczególnie kiedy kończą się punkty i lekarze wystawiają to co najtańsze)
- miłośnicy zdrowego stylu życia - korzystają z zabiegów dla zdrowia, raz na jakiś czas (prywatnie, NFZ tylko zabiegi fizykalne)
- SPA itp
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 22:16   

nowa_26,
idealnie to ujelas i zgadzam sie w 100% :D
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-03-13, 18:49   

Ja zajmuje się wyłacznie dojazdem do klienta i tylko masaż leczniczy więc moze spytam tylko osób co dojezdzają do pacjenta a nie mają swojego gabinetu:

Czy u was wyłącznie dojezdzających do pacjenta też wogóle nie ma roboty?
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-03-13, 19:06   

Kokosek nie mam swojego gabinetu, też pracuję w domu pacjenta i mam o tyle lepiej, że zajmuję się nie tylko masażem. Pacjentów zainteresowanych masażem - ZERO. Jak co roku o tej porze roku - raz, dlatego że bez problemu dostają się na zabiegi NFZ, dwa, dlatego, że "a jak zimno to się nie chce". W moim przypadku sezon na masowanie zaczyna się w okolicy kwiecień - maj i kończy mniej więcej w połowie listopada, z czego listopad przebiega pod hasłem "przeziębiłem/am się czy można przełożyć zabieg"
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-03-15, 21:06   

Nie rozumiem tego. To jak kogoś w zimie boli kręgosłup to nie korzysta z usług a w lecie jak go boli to korzysta :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB