Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu
Autor Wiadomość
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 10:27   

Wybiorę PKD bez vatu z tego co przeczytałem jako technik mogę. Pytałem się bo się pozmieniało i w końcu nie wiedziałem czy będę zwolniony czy nie.Podam przykład mam grupę w hotelu 20 osób na masaże mam swoją działalność rozliczam się hotelem to wystawiam rachunek tak czy nie?
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-03-12, 16:14   

Mateusz napisał/a:
Wybiorę PKD bez vatu z tego co przeczytałem jako technik mogę. Pytałem się bo się pozmieniało i w końcu nie wiedziałem czy będę zwolniony czy nie.Podam przykład mam grupę w hotelu 20 osób na masaże mam swoją działalność rozliczam się hotelem to wystawiam rachunek tak czy nie?

Jak ktoś zażyczy to wystawiasz rachunek czy to hotelowi czy osobie która brała zabiegi jak nie to nie. Ogólnie masz książeczkę przychodów i rozchodów i tam wpisujesz jak jesteś bezwatowcem wszystkie wykonane usługi. Poprawcie mnie jeśli się mylę ?
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 20:01   

Dzięki właśnie o to mi chodziło ja chyba wybiorę ryczałt,ale to już bez znaczenia.
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 20:19   

Ryczalt to wogole co innego niz ksiazka. Nie ma tak ze wybierzesz sobie pkd bez vatu bo wrazie kotroli wyjdzie ze nie zajmujesz sie dzialanoscia fizjoterapeutyczna. Ludzie myslcie, lub pytajcie fachowcow typu kisegowa czy pani w urzedzie w okienku bo widze ze nie masz zielonego pojecia o dzialanosci gospodarczje, a tam wystarczy nie rozliczyc sie z US z 1 zl i walna ci kare, lub spoznisz sie jeden dzien z zusem i nie bedziesz mial ubezpieczenia chorobowego. Co do ksiazki to rachunki wystawiasz za kazdym razem , ale nie koniecznie musisz je dawac klientowi. Przychody w ksiazce musze byc poparte rachunkami.
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 20:53   

To jak masz pojecie to powiedz ty! są dwa rodzaje rozliczenia książka lub ryczałt mi ryczałt bardziej odpowiada bo mam bardzo małe koszty utrzymania działalności tu jest to opisane tylko stawki nie aktualne

http://biuro-tax.pl/ryczalt_vs_kpir.html

Spokojnie wszystkiego się dowiem w swoim czasie a jak założę działalność i zgarnę kasę z UP to się podzielę nabytą wiedzą na ten temat
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:04   

kolego ryczalt w tym zawodzie jest tylko dobry gdy masz staly etat i jestes gdzies na kontrakcie. Przy ryczalcie nikogo nie obchodzi ze w danym miesiacu nic nie zarobiles albo jestes stratny i bedziesz musial placic podatek. Gdy masz skaizke placisz podatek od faktyczncyh dochodow.
Na ksiazce placisz od dochodu faktycznego i nawet jak zarobisz 4 tysiace to mozesz sobie zrobic takie koszta ze podatku i tak nie zaplacisz a odliczcac moze bardzo duzo rzzeczy od papieru poprzez komputery drukarki samochod paliwo naprawy myjnie srodki czystosci i wszystko co jest zwiazane z twoja dzialanoscia.
I wazna sprawa dla naszego zawodu ryczalt ile wynosi?
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 21:32   

Dzięki już rozumiem książka zdecydowanie lepsza.
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:38   

masz samochod lub komputer czy drukarke na ktore masz paragony?
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-12, 21:40   

mam komputer paragon z grudnia,auto tylko umowę kupna
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 21:44   

bo takie rzeczy mozesz wciagnac do firmy jako srodki trwale i odliczyc sobie.Samochod tak samo ja wciagajac auto do firmy jako srodki trwale ( moze to byc auto na ciebie jako osobe prywatna) odliczam 300 zl miesiecznie chyba przez 5 lat i masz stale koszty
 
     
izik1

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-03-13, 12:52   

Popieram zdanie, że najlepszy jest podatek ogólny czyli książka przychodów i rozchodów bo jest najbardziej opłacalne jeśli twój dochód roczny nie przekroczy 86 tysięcy to płacisz 18% od dochodu(przychód - koszta = dochód)- ulga skarbowa. Jeśli przekroczysz to płacisz 30%.

Jedynym innym wyjściem (nieopłacalnym) jest podatek linowy gdzie płacisz 19% od każdego przychodu (nie odejmuje się kosztów).

Działalności związane z usługami medycznymi NIE MOGĄ BYĆ NA RYCZAŁCIE. :cry:
Przerabiałem ten temat już z US.

Chyba, że jest jakieś obejście prawne związane z podciągnięciem tego pod coś innego. Jednak jeśli z PDK zaznaczysz działalność fizjoterapeutyczna bodajże 89.60A, czy coś takiego to o ryczałcie nie ma mowy.


A tak na marginesie ryczałt to jest praktycznie żaden podatek dlatego US od lat stara się zrobić coś żeby go nie było bo np. ktoś ma firmę budowlaną, podatek ryczałtowy płaci 8%, a na początku następnego roku US mu to zwraca. :grin:
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2011-03-13, 13:17   

Kochani, sprawdźcie to dobrze w fachowym biurze podatkowym! O ile wiem, w tej chwili jak przekraczasz jakąś kwotę przychodu (nie dochodu!!) - mnie to już nie interesuje, więc nie jestem całkiem na bieżąco - to się z automatu wpada w VAT!!! Aha, i jeszcze jedno: żeby odliczyć koszta w książce trzeba mec pokrycie nie w rachunkach a w fakturach VAT-owskich wystwionych oczywiście na firmę, a nie na osobę!! tak było od dość dawna i nie sądzę, żeby się zmieniło. Na wszystko trzeba było mieć fakturę!! Tylko bilety PKP i chyba PKS były automatycznie traktowane jak faktura.Oj, jak to dobrze że już nie muszę :)
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-13, 13:24   

zbyszek no oczywiscie ze trzeba miec faktury jesli robisz sobie koszty.Pewnie chodzi ci o ten komputer na paragon i auto gdzie wciaga sie to w srodki trwale, ale to jest wogole co innego i na to nie trzeba faktur... wiec nie pieklij sie jak nie wiesz :)

Co0 do vatu mowisz dobrze, ale najpier sprawdz ile trzeba zarobic zeby przejsc na vat i nie siej fermentu :)
 
     
izik1

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-03-13, 16:26   

Na vat się przechodzi automatycznie jeśli przekroczy się w roku 2010 100 tysięcy, a w 2011 150 tysięcy więc najpierw wpadnie się w większy podatek niż w vat.
Normalnie osoba wykonująca zabiegi wystawia rachunek, a nie fakturę. Natomiast fakturę podbieramy my jeśli chcemy coś wrzucić w koszty np. paliwo, kursy.
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-03-13, 18:59   

Zrobiłem na podobnej zasadzie co pytał założyciel tematu-Jesli jesteś Vatowcem a wpiszesz na fakturze masaż leczniczy to masz Vat zerowy bo jest on zwolniony z opodatkowania
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB