Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-12, 16:57   

RehWellness napisał/a:
Jak nie jesteś vatowce,to co Cię obchodzi vat :)
Autor wątku jest vatowcem i dlatego mu się trochę pokomplikowały sprawy.

ok to ja trochę odbiegłem od tematu wybaczcie ;)
 
     
Linki sponsorowane
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-12, 20:16   

to już tak stawiając kropkę nad i kilka PKWiU
- 96.04.10.0 obejmuje:

- usługi świadczone przez łaźnie tureckie, sauny i łaźnie parowe, solaria, salony odchudzające, salony masażu (z wyłączeniem masażu leczniczego) i podobne usługi mające na celu poprawę samopoczucia.
Grupowanie to nie obejmuje:
- usług w zakresie masaży i terapii leczniczych, sklasyfikowanych w 86.90.13.0, 86.90.19.0,
- usług obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (centra fitness) i kulturystyce, sklasyfikowanych w 93.13.10.0.

86.90.13.0 obejmuje:
- usługi świadczone przez fizjoterapeutów (innych niż lekarze medycyny) w takich dziedzinach jak: fizjoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, ergoterapia, elektrostymulacja, kinezjologia (terapia ruchowa) itp.

i to są świadczenia zwolnione z vat, stąd pytanie,które zadałam wcześniej i moja wątpliwość, czy działalność fizjoterapeutyczną pod pkd 86.90.A, może rejestrować np technik masażysta - moim zdaniem nie może.
 
     
dziku_SKA 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-14, 08:02   

RehWellness napisał/a:

i to są świadczenia zwolnione z vat, stąd pytanie,które zadałam wcześniej i moja wątpliwość, czy działalność fizjoterapeutyczną pod pkd 86.90.A, może rejestrować np technik masażysta - moim zdaniem nie może.


A to niby dlaczego? W takim razie pod jakim PKD Twoim zdaniem może technik masażysta wykonywać masaż leczniczy?

Jeśli np. prowadzę sprzedaż pamiątek to wpisuję PKD 47.78.Z.

"Podklasa ta obejmuje sprzedaż detaliczną:
* sprzętu fotograficznego, optycznego i precyzyjnego,
* pamiątek, wyrobów rzemieślniczych i artykułów religijnych,
* realizowaną przez handlowe galerie artystyczne,
* oleju opałowego, gazu w butlach, węgla i drewna dla potrzeb gospodarstwa domowego,
* broni i amunicji,
* znaczków i monet,
* produktów innych niż żywnościowe, gdzie indziej niesklasyfikowaną
* działalność optyków."

Co nie znaczy, że zajmuję się wszystkim czego dotyczy podklasa. Wydaje mi się, że podobnie jest jeśli chodzi o masaż leczniczy.
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-14, 09:36   

a czy to nie jest tak ze brak ustawy o zawodzie fizjoterapety sprawia ze kod pkd z uslugami fizjo moze otworzyc kazdy nawetbez szkoly, tym bardziej technik?
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-02-18, 22:10   

Całkiem możliwe,że tak jest, choć powiem szczerze, nie dotyczy mnie ten problem,dlatego nie wgryzałam się w temat, ale dla mnie jest proste,skoro 6.90.13.0 (dla PKD 86.90.A) obejmuje:
- usługi świadczone przez fizjoterapeutów, to chodzi o usługi świadczone przez fizjoterapeutów, a nie przez techników masażu.
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-02-20, 14:34   

Czy podsumowując.Jestem vatowcem i na masaż leczniczy wystawiam 23% vatu zgadza sie?
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-20, 15:11   

idz do urzedu i zapytaj sie czy to boli?
 
     
Ronaldo 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-20, 21:40   

Ja miesiac temu otworzylem gabinet CENBTRUM MASAŻU gdzie bazuje na masazu leczniczym ale proponuje rwoniez cala game masazy egzotycznych.

Zapisalem dzialanosc pod to PKD gdzie masaz ma 0% VAT. Bo to drugie PKD wyklucza pierwsze wiec jak cos wole miec jakos gabinet masazu leczniczego ...

www.masazkielce24.pl
 
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-02-20, 22:08   

Ronaldo wygodnie ci pracowac z takim stolem nie regulowanym? Ludzie wszyscy bez problemu wchodza? ja nie wyobrazam sobie pracy bez stolu elektrycznego :)
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-21, 10:23   

Ronaldo napisał/a:
Ja miesiac temu otworzylem gabinet CENBTRUM MASAŻU gdzie bazuje na masazu leczniczym ale proponuje rwoniez cala game masazy egzotycznych.

Zapisalem dzialanosc pod to PKD gdzie masaz ma 0% VAT. Bo to drugie PKD wyklucza pierwsze wiec jak cos wole miec jakos gabinet masazu leczniczego ...

www.masazkielce24.pl

A jak tak zapytam o prawa autorskie do zdjęcia na nagłówku po prawej stronie ? Rozumiem ze jak by bul to link aktywny do naszego serwisu to się zgodzę na wykorzystanie ale niestety zjecie jest własnością serwisu e-masaz.pl wiec proszę albo je aktywować linkiem przkierowywyjacym na nasz serwis albo zmienić na inne.
 
     
Ronaldo 

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-21, 12:47   

Obecnie mam lezanke regulowana elektrycznie i podgrzewaną . Wkrotce dodam nowe fotki

Skasowalem to zdjecie skoro tak bardzo Was razi .... Mam nadzieje ze przynajmniej nie musze tego waszego HANYSA reklamowac ... na tym forum hehe :lol: :lol: :lol:
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-02-21, 14:07   

Ronaldo napisał/a:
Obecnie mam lezanke regulowana elektrycznie i podgrzewaną . Wkrotce dodam nowe fotki

Skasowalem to zdjecie skoro tak bardzo Was razi .... Mam nadzieje ze przynajmniej nie musze tego waszego HANYSA reklamowac ... na tym forum hehe :lol: :lol: :lol:

dziękuję. Co ma hanys do logo zdjęcia.
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-03-11, 20:21   

Więc jak to jest jestem technikiem chcę otworzyć własną działalność by móc wystawiać rachunki hotelom to płace vat czy nie?
 
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-12, 01:35   

jak wystawiasz rachunki to nie płacisz vatu, tylko pytanie,który hotel przyjmuje rachunki ?
 
     
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-12, 09:54   

wszystko zalezy od tego jaki pkd wybierzesz...
Co rachunki maja do vatu? vatowcy tez rachunki wystawiaja
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB