Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmarne miesiące - brak klientów
Autor Wiadomość
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-01-11, 22:04   

w moim terenie na 6 ogłaszających się w gazecie zostałem tylko ja a i tak nikt nie dzwoni. od listopada wszystko siadło jak widać w całej Polsce :cry:

Początkiem 2010 miałem 8 klientów na miesiąc z czego każdy brał chociaż 5 masaży.
Od września coraz mniej.Początek Pazdziernika 1 klient i już listopad,grudzien styczeń nikt nawet telefonu mimo ogłoszeń w 3 gazetach,2 w internecie i to w dodatku w miescie 250 tyś ludzi i promieniu działania do 30 km


Niestety jak sytuacja się nie zmieni do konca lutego też zrezygnuje jak większosc :neutral:
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-01-11, 22:42   

To faktycznie nie za ciekawie. Może od wiosny powoli ruszy.
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-12, 23:09   

NIe ma co się oszukiwać, że coś ruszy. Ludzie są coraz biedniejsi podatki i wszystko idzie w góre. Ludzie z tego co widze wolą poczekać w NFZ i mieć za free. Druga sprawa kupe "profesionalistów" psuje marke biorac za godzine 20 czy nawet już słyszałem 15zł za godzinny masaż z dojazdem. Przy takich cenach konkurencji drodzy koledzy możemy zwijać żagle i szukac innego zajęcia.
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-01-13, 11:02   

Mi najbardziej na nerwy działają ludzie z podejsciem SUPERMARKETU,którzy robią za grosze i przez to podbierają klientów.

Dużo sie pojawiło ogłoszeń typu: masaż 40zł dojazd aż do 40 km GRATIS! po odliczeniu paliwa,ktoś zarabia całe 15zł.....

Są nawet ludzie,którzy biorą 20zł jeśli jest klient do 5 km.....

Ostatnio byłem na robocie gdzie tradycyjnie kasuje 50zł jak wiekszosc masażystów-Pani ma kase,ale powiedziała,ze drogi jestem bo ostatnio ją skasowali 25zł...

Powiem szczeże,że jak mam wychodzić z domu i robić za 15zł to dziękuje
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-13, 14:11   

Bossman, ja mam to samo. Jak słysze, że jestem drogi to mnie krew zalewa. Też często mam tak ze mi się nawet jechać nie chce. Paliwo kosztuje, łóżko trzeba targać, a niestety czas na dojazd też schodzi. A ja miałem raz pecha ze do kolesia ktory mieszka odemnie 2km dalej jechałem w jedną strone 30minut... bo w taki korek sie wbiłem. Tak jak mówie zawód traci na poważaniu. A główną przyczyną jest to, że ludzia tak z boku się wydaje, że to lekki chleb. Kupe szkół nakręca ludzi na kursy obiecujac super zarobki ludzie się na to łapią i tak to potem wygląda. Tylko ze problem jest w tym tak jak napisałeś Bossman, że ceny obniżają odbierają klientow tylko ze on za pół roku sobie dzwignie cene pod pretekstem podwyzki Vatu benzyny itd i ta osoba już u niego zostanie. Najbardziej mnie wkurzają magicy profesionalisci po kursach weekendowych masażu. Czego on się nauczy w ciągu dwóch dni?? Jaką on ma wiedze i umiejętności porównując przykładowo z technikiem?? Ale nie czarujmy się drodzy koledzy i koleżanki żyjemy w czasach, że ludzie niestety nie patrzą na jakoś wykonania i profesionalizm tylko na cene. I właśnie w tej kwesti przegrywamy. Bo tak jak mówią trzeba swoją prace cenić. A tak na zakończenie dla poprawienia humoru wszystkim łatwo w googlu idzie znaleść pana Dariusza z kunrowa ktory jedzie na wizyte nawet juz za 15zł a przy wykupieniu pakietu mamy jeszcze 20% upustu. Także perspektywy mamy superowe :cool:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-01-13, 14:46   kurs masaz tajski

nie ma co sie obrazac na rzeczywistosc (kryzys ekonomiczny), na klientow/pacjentow (ktorzy czesto wiaza koniec z koncem) czy na masazystow po kursach (sa oni na rynku pracy od dawna).

jest jasne, ze nowo wykwalifikowani/kursanci masazysci beda zanizac stawki, ale jakosc ich uslug jest niska - nie sa w stanie pomoc i klient do nich nie wraca.
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-13, 14:52   

massagewarsaw, nie zwalaj winy na kryzys ekonomiczny bo jakos w innych krajach kryzys jest ale jakos nikt nie płacze wszyscy żyją ale minimalnie gorzej się mają. Druga sprawa gdyby w NZOZ czy innych placówkach płacili w miare godnie nikt na siłe by nie szukał pacjentów za grosze. Ja nie zwalam na nikogo winy ale prawda jest taka, że ludzie bez konkretnych kwalifikacji robią syf na rynku i mów co chcesz ale takie są realia.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-01-13, 15:16   kurs masaz tajski

przed kryzysem roboty bylo sporo - rowniez dla kursantow.

oczywiscie, ze w innych krajach na swiecie, jest podobnie, jak w polsce - czesto gorzej, bo kryzys dotarl do polski z opoznieniem i jeszcze nie dobilismy dna (rowniez prawdopodobnie dluzej potrzyma u nas, niz za granica - tak bylo w wielkim kryzysie w poczatku xx w)

jesli juz ktos ma etat, to ma stale zrodlo dochodu, oplacony zus etc - prywatni klienci sa dodatkiem, szczegolnie, jesli poznalismy ich w miejscu pracy.

w gorszej sytuacji sa samozatrudnieni i pracujacy na zlecenia.

jesli sie nie udaje przetrwac tylko z dochodow w zawodzie, to trzeba dorobic, np przez handel
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-13, 23:55   

mowisz źródło stałego dochodu tylko nie czarujmy się bo z tego stałego źródła dochodu to prędzej z głodu padniesz niż wyzyjesz. Opłaty są jakie są a mieszkanie i opłaty trzeba zrobic.
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2011-01-14, 10:08   

19robertoo64 napisał/a:
mowisz źródło stałego dochodu tylko nie czarujmy się bo z tego stałego źródła dochodu to prędzej z głodu padniesz niż wyzyjesz. Opłaty są jakie są a mieszkanie i opłaty trzeba zrobic.


Teraz to by zyć godnie w Polsce musiałbyś zarabiać dodatkowo na masażach przynajmniej 1500zł na czysto i mieć jeszcze z 1500zł stałej pensji :wink:
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2011-01-14, 10:28   

Ja zarabiam jako zawodowy masażysta tylko 1000zł,ale zawsze dorabiałem około 1500-2000zł/mc wiec za 2500-3000 żyłem godnie.

Obecnie na dojazdach do klienta wychodze od około 7 miesicy tylko 200-300zł a samego kredytu za dom płace 1000zł wiec mam 300zł za ktore tankuje by dojechac do pracy :mrgreen:

Niestety mimo 10 lat działania nie podejzewałem,że rynek załamie się tak dramatycznie.... :sad: i coraz bardziej spada w dół

Mam jednak nadzieje,że styczeń da ludziom kase bo w koncu muszą kiedyś odrobić się po cięzkim 2010 i świętach...
 
     
19robertoo64 

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2011-01-14, 12:20   

kokosek, przy perspektywach rządzenia naszego rządu to ja tam nie mam żadnej nadzieji haha :D mamy cud gospodarczy i drugą Irlandie :D
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-01-14, 13:38   

19robertoo64 napisał/a:
kokosek, przy perspektywach rządzenia naszego rządu to ja tam nie mam żadnej nadzieji haha :D mamy cud gospodarczy i drugą Irlandie :D

hehe z ta Irlandią to ci wyszło ;)
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2011-01-18, 11:59   

Witam Panowie.
Widzę że nic się nie zmienia na lepsze :(
U mnie zadziwiająco okres świąteczny ub roku i początek bieżącego był zadowalający.
Ale wszystko co dobre szybko się kończy.... więc znów totalna "kapa".
U mnie są ferie więc ludzie wyjechali i nie ma chętnych na masaże. No skłamałabym - chętni są ale to panowie którzy pozbyli się balastu czyli żon i dzieci i szukają wrażeń.
Doprowadzają mnie do szału. Dzwoni taki pajac pyta o masaż kręgosłupa ja się produkuję on zadaje pytania a na koniec i tak okazuje się że chodzi mu o masaż "miejsc intymnych". Kurcze w moim rejonie na 100 ogłoszeń gabinetów masażu 95 to pseudo gabinety z masażami wyłącznie erotycznymi a oni nadal do mnie wydzwaniają - zboczeńcy.

Co do zaniżania cen przez konkurencję to zgadzam się z opinią kolegów dla przykładu wkleję Wam cennik mojej konkurencji:

MASAŻ LECZNICZY:
Masaż wybranego odcinka kręgosłupa 20 min. 12 zł
Masaż kręgosłupa 30 min. 15 zł
Masaż kręgosłupa i obręczy barkowej 40 min. 20 zł
Masaż kończyny górnej 30 min. 15 zł
Masaż kończyny dolnej 30 min. 15 zł
Masaż leczniczy całego ciała - obejmuje:
• Kręgosłup
• Brzuch i klatkę piersiową
• Kończyny dolne
• Kończyny górne 60 min. 50 zł
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-01-18, 12:11   

Ja się dziwnie ze za darmo nie robią :???:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB