To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Sprzęt oraz akcesoria do masażu - Szeroki stół powyżej 70cm

dzwiek - 2010-05-11, 18:24
Temat postu: Szeroki stół powyżej 70cm
Serdecznie witam :-)

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze stołu do masażu dźwiękiem. Zależy mi na tym, by stół był szeroki(70cm to jeszcze za mało) i najlepiej niedrogi.

Wiele radości z rozkwitającej wiosny :-) !

dino100 - 2010-05-11, 19:41

Co to znaczy masaż dźwiękiem?? Misy czy kamertony?? powinieneś szukać stołu do reiki, są zwykle nieco szersze . Tym niemniej stoły o wymiarach nietypowych sa oczywiście droższe.
massagewarsaw - 2010-05-11, 20:57
Temat postu: kurs masaz tajski
jeszcze 2 lata temu byly stoly 75cm z chin, ale teraz co najwyzej 65, bo tamte byly za ciezkie na stol przenosmy (16 do 21kg) - moze trafisz na allegro uzywany.

Producenci moga tez miec na stanie jakis stol na zamowienie, ktory im nie poszedl albo stary model czy tez pokazowy.

w innym przypadku stol na zamowienie - cena wyzsza. Ale jesli wezmiesz model zupelnie najprostrzy (bez oparcia na plecy, otworu twarzowego, bez regulowanej wysokosci, w podrzedna pianka - bo i tak stol bardzo wygodny - i bez zadnych innych niepotrzebnych ci dodatkow), to mozesz negocjowac cene.

kontaktuj sie ze wszystkimi producentami.

jesli nie jest ci potrzebny przenosny, to zamow u slusarza rame, a mate z gabki obszyta skaja czy materac do cwiczen gimnastycznych osobno. Zdolny slusarz (i drozszy) zrobi ci nawet skladany, wtedy materac lamany, jak do shiatsu/tajskiego.

dzwiek - 2010-05-11, 21:27

dino100 napisał/a:
Co to znaczy masaż dźwiękiem?? Misy czy kamertony?? powinieneś szukać stołu do reiki, są zwykle nieco szersze . Tym niemniej stoły o wymiarach nietypowych sa oczywiście droższe.


Misy.

Dziękuję za wskazówki i otwieram się na kolejne.

[ Dodano: 2010-08-25, 22:03 ]
Prześledziłem mnóstwo ofert na allegro i różnych firm, wracam z nieco większą wiedzą i dalszymi pytaniami :)

Stół nie musi być szczególnie szeroki, ważne jednak, by w okolicach dłoni było trochę więcej miejsca. Aby uzyskać kilka centymetrów, przydałyby się regulowane podłokietniki boczne, które można by podłożyć pod dłonie. Na allegro znalazłem bardzo dobrą ofertę odnośnie chińskiego stołu 3 segmentowego, wszedłem na stronkę sprzedawcy(skytrax-pl) - http://medimas.pl/skladaneprze.html i stwierdziłem, że dwu segmentowy, drewniany, idealnie by mi pasował. Niestety, 2 segmentowych stołów nie posiada, a że kontakt ze sprzedawcą jest słabiutki(pomimo bardzo dobrych opinii na allegro), nie jestem pewien, czy kupować 3 segmentowy(kto wie, jak będzie zachowywał się w przypadku ewentualnej reklamacji).

Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc, będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam serdecznie.

massagewarsaw - 2012-06-03, 12:15
Temat postu: kurs masaz tajski
3 czesciowy jest lepszy, bo mozesz posadzic klienta, jesli mu sie znudzi lezenie. Jest troche ciezszy, ale najwazniejsze, zeby byl w miare szeroki. Ponownie widze stoly okolo 70cm, pisza, ze tylko 12kg, cena do 300
administrator - 2012-10-06, 18:14

Ofertę szerokich stołów znajdziesz tutaj: http://sklep.e-masaz.pl
Ernesta - 2013-06-06, 16:53

Na stronie sklepu Ortmed znajdziesz dokładne parametry różnych stołów: http://www.ortmed.pl/stoly-rehabilitacyjne.html Dzięki rozbudowanym opisom łatwo się rozeznasz, który z nich będzie najlepszy. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group