To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Otwarcie gabinetu - formalnie

massagewarsaw - 2010-09-23, 12:10
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli jestes fizjo (nie wynikalo tak ani z poprzedniej wypowiedzi, ani z profilu) to gabinet fizjo, z dodatkiem masaz, odnowa, gym. Czyli promuj swoje najwyzsze kwalifikacje, a nie najnizsze - klienci beda miec wiecej zaufania do ciebie, niz do masazysty po kursie klasycznego.

jesli chodzi o wymogi, to jest to drugorzedne - jesli sa konieczne, to musisz je zrobic na poczatek i miec z glowy pozniejsze remonty i zamykanie gabinetu.

twoj najlepszy sprzet to twoje rece, inwestujesz tylko trwale w swoje wyksztalcenie - wieksza amortyzacja niz sprzet mechaniczny, ktory musisz co jakis czas wymieniac, reperowac i ktory zabiera ci miejsce w malym gabinecie.

nawet w gymie postaw na cwiczenia z trenerem (joga, pilates, cwiczenia reha), bo nie przebijesz duzych gym i fitnessow niczym innym.

postaw na prace w zespole, wspolprace z masazystami, nauczycielami jogi, fitness, moze dietetyk - przyciagna do gabinetu swoich klientow.

monikaa86 - 2010-10-25, 14:26
Temat postu: jakie wymogi pod własny gabinet?
Chciałabym zapytać, czy to możliwe, abym zarejestrowała działalność we własnym domu. Po pierwsze - mieszkam w M-4, po drugie - wraz z mężem nie jesteśmy właścicielami tego mieszkania, po trzecie - na gabinet chciałabym przeznaczyć jeden z naszych pokoików, do którego wchodzi się niemal z korytarza, po czwarte - mieszkamy na parterze, po piąte - WC oraz łazienkę mamy przedzieloną ścianą (plusem jest to, że odległość z pokoju do łazienki, to zaledwie dwa kroki). Pytanie więc, czy to wszystko nie będzie stanowiło poważnego problemu dla Sanepidu? Pozdrawiam serdecznie.
reactive1 - 2010-11-18, 13:26

Witajcie,
Mam kilka pytań odnośnie rozszerzenia swojej działalności. Pracuje jako broker ubezpieczeniowy od lipca b.r., kończę właśnie licencjat fizjoterapii i kurs masażu 1 i 2 stopnia. Interesuje mnie dopisanie do swojej działalności masaże inne zabiegi związane z fizykoterapią. Jakie mam szanse na połączenie tych dwóch sprzecznych sobie dziedzin?? i Czy jest szansa na wykonywanie zabiegów fizjoterapii i masażu UD,laser, krio) nie robiąc magistra? Jak myślicie czy to dobry pomysł, a moze lepiej skupić się tylko za zabiegach odprężających i upiekszających??

massagewarsaw - 2010-12-03, 21:56
Temat postu: kurs masaz tajski
gabinet w mieszkaniu to problem dla sanepidu nie do przeskoczenia. Rejestruj firme dojazdowa, a czesc klientow przyjmuj w domu. Dopoki nie ma problemow z sasiadami, np miejsce do parkowania etc, to nikt sie nie bedzie przejmowac.
ZosiaM - 2011-02-27, 19:51

Dzień dobry,
pracuję w sekretariacie małej prywatnej kliniki fizjo-reh. i zastanawiam się, jak to będzie z tym wprowadzeniem kas w gabinetach. Czy ten przepis obejmuje także i takie placówki?

wojtekk - 2011-06-06, 17:15

Witam, mam pytanie do Was odnośnie salonu masażu, a mianowicie chodzi mi o informację lub radę na temat sprzedaży w salonie rzeczy związamych z masażem. Jakie przedmioty, produkty można sprzedawać. Dzięki za informacje i pozdrawiam
massagewarsaw - 2011-06-06, 17:29

rzuc okiem i prowadz dyskusje tam:

Wspomóc zarabianie w gabinecie
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=9635

rowniez koncowka watku:

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1270
Gabinet masażu - ile trzeba wydać

generalnie - jesli masz odpowiednio duzo miejsca i fundusze, to nie ograniczaj sie jedynie do detalu, ale polhurtu i hurtu. Oprocz sprzedazy w swojej miejscowosci, poprzez net mozesz rozszerzyc na cala polske

wojtekk - 2011-06-08, 14:18

Dzięki za info :grin: pytałem ponieważ będe otwierał salon masażu i chciałbym też prowadzić sprzedaż przez internet jak i na miejscu. A czy może znasz jakiś konkretnych dostawców?? lub na czyich produktach można byłoby pracować i je sprzedawać????

Dzięki i pozdrawiam :grin:

massagewarsaw - 2011-06-08, 14:36
Temat postu: kurs masaz tajski
dostawcow i towarow jest zatrzesienie, najlepiej docierac do producenta lub jego najlepszej hurtowni (paradoksalnie, taka hurtownia moze ci zaoferowac nizsze ceny i lepsze warunki, niz producent).

jesli nie masz duzo funduszy, to wybierZ unikalne produkty, jeszcze nie znane na rynku - wymaga wiecej wysilku ich sprzedanie, ale z lepszym zyskiem. Raczej unikaj produktow juz znanych i popularnych, bo choc jest na nie popyt, to bedziesz w bezposredniej konkurencji z innymi sprzedawcami, ktorzy czasami obnizaja towar do ceny, za ktora kupili, byle tylko zwrocic zainwestowany kapital i wziac nowszy produkt czy po nizszych cenach (w kryzysie wyprzedaze, bankructwa, specjalne promocje etc sa na porzadku dziennym)

Sawa - 2011-08-04, 14:33

Sprzedaż przez net to słaby pomysł, bo wystarczy wejść na allegro.pl i zobaczyć ile tego jest.
Po wpisaniu słowa masaż dostaje się 35 stron wyników
http://allegro.pl/listing...ring=masa%C5%BC

Może lepszym rozwiązaniem byłoby dogadanie się np. z kosmetyczką i zaoferować wzajemnie rabat na swoje usługi?

massagewarsaw - 2011-08-04, 14:54
Temat postu: kurs masaz tajski
Sawa napisał/a:
Sprzedaż przez net to słaby pomysł ...
Może lepszym rozwiązaniem byłoby dogadanie się np. z kosmetyczką i zaoferować wzajemnie rabat na swoje usługi?

wojtkowi chodzilo o sprzedaz towarow, a nie uslug.

Grandi - 2011-09-07, 11:16

Witam zależy mi na szybkiej rzeczowej odpowiedzi.
Jak jest u Was w gabinetach z umywalkami/ zlewozmywakami? Panie z SANPEIDU robią problem bo projekt już jest niemal w całości ok tylko pozostaje kwestia ujęcia wody z umywalką (jest jedno ujęcie w pomieszczeniu).
Uparły się że skoro będzie tam wykonywany masaż gorącymi kamieniami to musi być zlew dwukomorowy z ociekaczem, a ja po prostu nie mam na to miejsca. Termin otwarcia się wydłuża. Przeglądnąłem ogólnodostępne zdjecia gabinetów i nigdzie nie zauważyłem dwukomorowych zlewów w dodatku z ociekaczem i nie widze sensu instalowania takiego sprzętu dla kamieni i mycia szklanki do herbaty.
Co poradzicie? Rozporządzenie o wyposażeniu gabinetów masażu do którego znalazłem link na forum nic nie mówi o zlewozmywakach.
To sanepid powiatowy, czy zapytanie do sanepidu wojewódzkiego może być skuteczniejsze? Prosze o pomoc.

massagewarsaw - 2011-09-07, 11:58
Temat postu: kurs masaz tajski
to teraz powiedz im, ze rezygnujesz w kamieni
Grandi - 2011-09-07, 12:04

One mają czas na zabawę w ciuciubabke, ja nie.
Ciekawi mnie czy w Waszych gabinetach posiadacie podgrzewacz do kamieni i jednocześnie dwukomorowy zlewozmywak z ociekaczem.
Najprawdopodobniej jutro wybiore się z projektem do wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Mam nadzieje że tam pracują ludzie bardziej rozsądni.

massagewarsaw - 2011-09-07, 12:17
Temat postu: kurs masaz tajski
u erisowej w krynicy w gabinecie z kamieniami zlew jednokomorowy (a kamienie podgrzewane swieczkami w garnku na stelazu - wazne kto i jak robi, a nie jakim sprzetem sie posluguje).

gdy przyjma, to sie juz nie przejmuja czy sa kamienie, czy nie, bo maja sklepy/wytwornie/fabryki zywnosci na glowie, ktore sa priorytetem.

ps nie kupuj kamieni/sprzedaj jesli juz masz, zamiast nich wprowadz stemple ziolowe - problem rozwiazany, pieniadze na sprzecie zaoszczedzone.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group