To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czy w takim przypadku ćwiczenia są zalecane ?

Mirek - 2010-05-04, 20:40
Temat postu: Czy w takim przypadku ćwiczenia są zalecane ?
Witam forumowiczów

Mam problem . Mam pacjenta , meżczyzne , wiek - 82 lata .
Pan skarży się na zawroty głowy , szumy w uszach , itp. Ma chorobę zwyrodnieniową odcinka C i ten odcinek obejmuję masażem.. Pan cierpi na Przmeijającą niewydolność krążenia kręgowo - podstawnego . I w wyniku własnie tego schorzenia dostał Naczyniopochodnego wieloogniskowego uszkodzenia mózgu . Wszystko to pisze na pdostawie badań i opisu neurologicznego . Sytuacja była taka , że pacjent idąc ulicą wykonał pełny skręt głowy , gdyż zona go zawołała . Nagle pojawiły się białe plamy i pacjent trafił do szpitala gdzie stweirdzono to co napisałem wyżej .

Moje pytanie jest takie , czy pacjent ten , może wykonywac ćwiczenia głowy w celu poprawy ruchomosci z uwzględnieniem skrętów , skłonów głowy w przód i w tył czy jest to raczej nie wskazane ?

Poniżej wklejam ciekawego linka na temat zmian obrazu tetnic podczas skrętu


http://www.mp.pl/artykuly...id=1079&print=1

"....Wniosek: Ruchy głowy przeważnie nie wpływają na przepływ krwi w tętnicach kręgowych. Zmiany prędkości przepływu mogą się pojawić przy maksymalnym skręcie głowy, ale są to przypadki rzadkie. "

Pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-05-19, 12:18
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli problemy neurologiczne i zwiazane z glowa, to odeslij do terapeuty zajmujacego sie terapia czaszkowo-krzyzowa. Nie jest ich latwo znalesc, ale z pewnoscia jest kilku takich w Lublinie.

powolne, kontrolowane cwiczenia fizyczne bez obciazenia, oczywiscie tak



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group