To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż bańkami

alkarn - 2010-05-02, 00:31
Temat postu: Masaż bańkami
Siemka ktoś z was masuje bańkami chińskimi.
Chciał bym wiedzieć na czym to polega.

administrator - 2010-05-02, 13:08

Tutaj masz małe info: Masaż bańkami
Głownie stosowane jest przy walce z cellulitem.
Polega na masowaniu bańkami chińskimi(gumowymi, niebieskie) ruchami podłużnych i okrężnymi np kończyn dolnych uda. Przed takim zabiegiem trzeba wykonać zabieg masażu ręczny żeby przygotować kończynę. Mam nadzieje ze trochę pomogłem ;)

ewa_k29 - 2010-05-08, 08:55
Temat postu: Witam
Czy moze mi ktos powiedziec czy moge masowac bankami kobiety ktore urodzily dzidziusia przez cesarskie ciecie I 3 tygodnie po porodzie chca masaz bankami ? Nie wiem czy mozna robic taki masaz zaraz po porodzie ? Dzieki z gory za odpowiedz Ewa
massagewarsaw - 2010-05-08, 12:33
Temat postu: kurs masaz tajski
zacznij od ud i plecow, a po zagojeniu sie ran i zmniejszeniu blizny rowniez ostroznie na brzuchu.

A najlepiej pierwszy zabieg drenaz limfatyczny, mobilizacja stawow nog (zeby miednica po ciazy i porodzie ustawila sie) i glaskania na brzuchu (zeby przygotowac do baniek na kolejnych zabiegach).

Morvi - 2010-05-08, 15:17

Masaż bańkami bardzo silnie oddziaływuje na organizm, więc po porodzie jest absolutny zakaz. Można masować dopiero po ok. 2 miesiącach, dotyczy to brzucha, pośladków i ud.
Masaż bańkami chińskimi stosuje się nie tylko na celulit ale również podczas różnego rodzaju bólów kręgosłupa, oraz np. w czasie rwy kulszowej.
Polecam bańki szklane zamiast gumowych.
Jeżeli nigdy tego nie robiliście i nikt Was tego nie uczył nie radzę eksperymentować.

ewa_k29 - 2010-05-21, 16:46

Dzięki wielkie za odpowiedz massagewarsaw i Morvi Pozdrawiam
weksel - 2010-05-24, 00:46

Zgadzam się z Morvi. Masaż bankami bardzo mocno oddziałuje na tkanki i stosowanie go, w krótkim czasie po ciąży czy innych zabiegach chirurgicznych jest mocno nie wskazany. Polecam kursy masażu bańkami- krótki, przyjemny, nie drogi i coraz bardziej popularny i pożądany przez kobiety w każdym wieku. Kosztu kursy zwróciły mi się już po połowie miesiąca.
Ps. Informacja raczej nie przydatna do pracy ale osobiście polecam stawianie sobie czy członkom rodziny baniek przy ostrych stanach przeziębienia.

Scaliano.com.pl - 2010-05-24, 21:30

Masaż bańkami należy do bardzo przyjemnych,ale stosuje sie go głównie u kobiet. Zaraz po porodzie-szczególnie przez cesarke nie jest to wskazane.
Morvi - 2010-05-25, 13:22

Czy ja wiem czy należy do przyjemnych? Chyba raczej odwrotnie, szczególnie że musi głęboko oddziaływać, czyli siła zassania i tarcia jest duża co powoduje nieprzyjemne odczucia a nawet wylewy podskórne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group