To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Pomoc w wyborze drogi masażysty

haram - 2010-03-31, 22:28
Temat postu: Pomoc w wyborze drogi masażysty
Witam !!
Chciałbym prosić was doświadczonych masażystów o pomoc dotyczącej wyboru drogi zawodowej masażysty. Chodzi mi o to czy wybrać kurs/ studium itp.

Zależy mi na tym by uzupełnić usługi trenera personalnego masażami. Korekcja postawy, rehabilitacja po urazach, usprawnianie klientów.

Dodam że jeśli chodzi o kursy pieniądze się zawsze znajdą, chociaż nie ukrywam że kolejne dwa lata na edukacje nie bardzo mi odpowiada, wolałbym zacząć zdobywać konkretne umiejętności praktyczne...

pozdrawiam !

massagewarsaw - 2010-03-31, 22:32
Temat postu: kurs masaz tajski
sam sobie odpowiedziales, chociaz "Korekcja postawy, rehabilitacja po urazach, usprawnianie klientów" to wyzsza szkola jazdy, co najmniej technik, jesli nie fizjo
haram - 2010-04-01, 09:05

Fizjo odpada, widzę jak to się odbywa na AWF i szczerze mówiąc niewiele oni mają tutaj praktyki.

Może z innej beczki: Powiedzmy że chciałbym oferować mobilne usługi masażu z dojazdem do klienta. Dajmy na to byłby to masaż relaksacyjny, gdzie najlepiej jest się nauczyć tej sztuki tak bym mógł legalnie oferować usługi ? Ale żeby móc robić masaż leczniczy muszę skończyć jakieś studium ?
I jaka jest procedura by było możliwe oferowanie masażu leczniczego ? Czy trzeba ukończyć najpierw jakiś podstawowy kurs by potem robić masaż leczniczy ?
Jestem kompletnie zielony, ale bardzo zdeterminowany by nauczyć się sztuki masażu.

zbyszek - 2010-04-01, 18:58

haram napisał/a:
Fizjo odpada, widzę jak to się odbywa na AWF i szczerze mówiąc niewiele oni mają tutaj praktyki.

Może z innej beczki: Powiedzmy że chciałbym oferować mobilne usługi masażu z dojazdem do klienta. Dajmy na to byłby to masaż relaksacyjny, gdzie najlepiej jest się nauczyć tej sztuki tak bym mógł legalnie oferować usługi ? Ale żeby móc robić masaż leczniczy muszę skończyć jakieś studium ?
I jaka jest procedura by było możliwe oferowanie masażu leczniczego ? Czy trzeba ukończyć najpierw jakiś podstawowy kurs by potem robić masaż leczniczy ?
Jestem kompletnie zielony, ale bardzo zdeterminowany by nauczyć się sztuki masażu.

Było o tym wielokrotnie juz pisane: żeby wykonywać w zgodzie z prawem masaż leczniczy trzeba być technikiem masażystą lub fizjoterapeutą. Trzeciej możliwości nie ma. Jeśli zaś piszesz wcześniej:
Cytat:
Korekcja postawy, rehabilitacja po urazach, usprawnianie klientów
to w zasadzie wyłącznie fizjoterapia: technicy masażysci maja uprawnienia wyłącznie do masażu, natomiast na pewno nie do prowadzenia ćwiczeń usprawniających, czy też korekcji wad postawy.
haram - 2010-04-02, 08:53

Ok dzięki za pomoc. Wesołych świąt :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group