To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Drenaż limfatyczny po liposukcji

Cotca - 2010-03-12, 19:14
Temat postu: Drenaż limfatyczny po liposukcji
Hej. Tydzień temu miałam zabieg liposukcji "schabików" na plecach. Za około dwa tygodnie mam się zgłosić drenaże limfatyczne, jednak jest pewien problem- pytałam już wielu masażystów i żaden nie chce się tego podjąć :( . Tak samo było z resztą przy liposukcji brzucha, którą miałam około 1,5 roku temu. Argumenty to brak doświadczenia i strach przed "nieznanym" (bo operacje plastyczne niestety nadal budzą mieszane uczucia). Chirurg który mnie operował jest zdziwiony, że mam takie problemy ze znalezieniem specjalisty- z tym, że on mieszka i przyjmuje w Krakowie, a ja w Kielcach :mad: . Powiedzcie mi, czy to rzeczywiście takie "strasznie ryzykowne", żeby nawet ceniony przez wszystkich masażysta z ogromną praktyką bał się wykonać u mnie drenaż po liposukcji? Znacie może gabinety lub masażystów przyjmujących prywatnie (w Kielcach), gdzie mogłabym się zgłosić? Na wyjazdy do innego miasta nie mogę sobie pozwolić. Z góry dzięki za odpowiedź.
massagewarsaw - 2010-03-12, 19:38
Temat postu: kurs masaz tajski
drenaz jest w rozsadnym wymiarze w technikach, a na kursach tylko pare godzin praktycznych - szukaj wsrod technikow, oni glownie pracuja w szpitalach i przychodniach.

powinnas zaczac zabiegi jak najszybciej, w niektorych krajach na swiecie pacjent zostaje po operacji w szpitalu i ma drenaz od nastepnego dnia po operacji.

nie ma zadnego ryzyka po operacjach plastycznych (innych, niz zakazenie rany - mozna czekac do jej poczatkowego zagojenia lub przylepic plaster), jesli wykonany poprawnie.

Cotca - 2010-03-12, 19:43

Lekarz powiedział, że mam zacząć po około trzech tygodniach od zabiegu lub gdy ból minie w stopniu pozwalającym na wykonanie masażu bez dużego dyskomfortu. Nie mam żadnych ran, a jedynie trzy niewielkie nacięcia (już zasklepione).
Dzięki za radę, zadzwonię do Centrum Onkologii- może tam się nie przestraszą ;)

massagewarsaw - 2010-03-13, 15:14
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli nie masz bolu przy bardzo delikatnym dotyku (takim jest dranaz limfatyczny) to mozesz miec zabiegi jak najszybciej to mozliwe.

na onkologii powinni miec masazystow od drenazu i powinni ci cos poradzic



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group