To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Fizjoterapia studia, kursy, szkolenia - Studia fizjoterapeutyczne

administrator - 2010-03-09, 17:53
Temat postu: Studia fizjoterapeutyczne
Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych
forever - 2010-03-09, 22:51

Bardzo fajny temat,
mam jedno pytanie odnośnie ukończenia studiów o kierunku fizjoterapia, czy magister fizjoterapeuta może otrzymać pracę jako nauczyciel wf np w szkole podstawowej czy też studium medycznym np. o kierunku masażu, jak to z tym wygląda, na mojej uczelni na której studiuje fizjoterapię, jeden z wykładowców mówił że możemy prowadzić wychowanie fizyczne po skończeniu szkoły, zaś na forach internetowych czytałem że nie ma takiej możliwość.
Prosiłbym o odpowiedź w związku z tą sprawą.
Pozdrawiam

Necrii - 2010-06-16, 23:39

Witam..

czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach o Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku? Jest to prywatna szkoła z kierunkiem fizjoterapii. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale najchętniej porozmawiała bym z kimś kto się tam uczy.
Zastanawiam się nad pójściem tam, czy może lepiej celować w AWFiS lub Akademię?

administrator - 2010-06-16, 23:52

Necrii napisał/a:
Witam..

czy znajdzie się ktoś kto mógł by mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach o Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku? Jest to prywatna szkoła z kierunkiem fizjoterapii. Słyszałam wiele pozytywnych opinii, ale najchętniej porozmawiała bym z kimś kto się tam uczy.
Zastanawiam się nad pójściem tam, czy może lepiej celować w AWFiS lub Akademię?

Czesc

2 moich znajomych kończy właśnie tam studia. Jedna osoba jest na zaocznych a druga na dziennych. Wiem ze jest ciężko bo profesorowie są z akademii medycznej jeśli dobrze usłyszałem. Dużo anatomii itd. jak to na takich studiach, do tego dochodzą praktyki. Tak czy siak jakoś sobie te osoby radzą.

Powiedz mi a co chcesz dokładnie wiedzieć? Zapytam się ich osobiście.

Necrii - 2010-06-17, 09:55

Spadasz mi z nieba ;) Fajnie by było jakby chcieli pogadać ze mną "osobiście" na gg, bo w trakcie rozmowy zawsze coś dodatkowego wyjdzie, ale przede wszystkim:

- Jak wyglądają sale, w sensie czy są odpowiednio wyposażone do nauki fizjoterapii?
- Czy wszystkie zajęcia odbywają się w murach budynku tak jak się reklamują, czy wygląda to tak jak na innych studiach, że jeździ się po całym trójmieście?
- Wf - gdzieś na miejscu czy może biega się na basen, czy inne tego typu?
- Jaki jest klimat na uczelni? Typowy wyścig szczurów napędzany jeszcze przez wykładowców czy coś bardziej lajtowego?
- Czy tam szanuje się studenta? Da się dogadać w sekretariacie? Z wykładowcami?
- Wykładowcy wymagają jakiś książek czy skoro już płaci się kupę kasy za studiowanie to dostaje się np kserówki z bieżącymi notatkami?
- Jakie w ogóle jest podejście wykładowców do studenta? Jacy są wykładowcy?
- No i gdzie praktyki? Serio jeździ się na nie po całym Trójmieście? Jak one wyglądają godzinowo? Kiedy robią je dzienni, kiedy zaoczni? Bo słyszałam, że dzienni to w trakcie zajęć je robią (cokolwiek to znaczy), a zaoczni w tygodniu, więc np ciężko z normalną pracą.
- I tak na koniec pytanie o to ile czasu spędza się na uczelni? Oni też stosują metodę bóg wie ilu okienek w ciągu jednego dnia (mowa w tej chwili o dziennych), że potem się wraca do domu późnym wieczorem? Czy może bardziej jest to schludnie upchnięte, może z jedną przerwą na obiad jeśli zajęcia są długo? Do której one w ogóle trwają i tym podobne ;)
- A! I jeszcze jedno - w rozkładzie zajęć jest angielski techniczny? Dostosowany do zawodu?

To tak z grubsza.. Takie pierwsze lepsze pytania, które zebrane w schludną całość dadzą jakiś tam obraz uczelni - czy jest to typowy hardkor z wyścigiem szczurów, czy coś przyjaznego dla studenta ;)

administrator - 2010-06-17, 15:39

Ale żeś wywiad napisała w wiadomości prywatnej wysłałem ci numer gg do tych osób i ich poinformowałem ze się odezwiesz. ;)

ps. Jak możesz odpowiedzi które uzyskasz napisz tutaj poście ;)

Necrii - 2010-06-18, 00:03

No, bo ja chcę wiedzieć wszystko wszystko ;) Słyszałam, że szkoła jest dobra i zastanawiam się w czym lepsza od publicznych uczelni.

Dzięki za pomoc. zobaczymy co się z tym da dalej zrobić :*

administrator - 2010-06-18, 15:29

Necrii napisał/a:
No, bo ja chcę wiedzieć wszystko wszystko ;) Słyszałam, że szkoła jest dobra i zastanawiam się w czym lepsza od publicznych uczelni.

Dzięki za pomoc. zobaczymy co się z tym da dalej zrobić :*

Jak wywiad??

Necrii - 2010-06-18, 17:55

Na razie ni jak. Dziewczyny nie mają dla mnie czasu. Jedna w ogóle jeszcze nie odpisała, a druga poleciała na egzamin. Spokojnie... jak zrobię wywiad to napiszę parę zdań ;)
me - 2010-11-18, 22:19
Temat postu: Re: Studia
e-Masaz.pl napisał/a:
Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych


a w ogóle są studia z rehabilitacji?:>

administrator - 2010-11-18, 23:20
Temat postu: Re: Studia
me napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:
Informacje na temat studiów fizjoterapeutycznych, rehabilitacyjnych


a w ogóle są studia z rehabilitacji?:>

oj tam oj tam czepiasz się ;) Ja tam nic nie widzę ;)

me - 2010-11-18, 23:23

oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D
administrator - 2010-11-19, 01:00

me napisał/a:
oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D

no tak już zmienione ;) ale dzięki za poprawkę

administrator - 2010-11-19, 01:01

me napisał/a:
oj tam oj tam :D ale jak ktoś się nie orientuje to może przekopuje internet bądź kulę ziemską w poszukiwaniu takich studiów :D

no tak już zmienione ;) i dzięki za poprawkę

Roobin - 2010-11-19, 13:09

odpowiadając na powyższe pytanie :fizjoterapeuta nie ma uprawnień pedagogicznych ani metodycznych aby prowadzić zajęcia z wf-u ...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group