To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Powiedzcie co źle zrobiłem

kralman - 2010-03-08, 01:08
Temat postu: Powiedzcie co źle zrobiłem
Witam, proszę o Wasze opinie na poniższą sytuację bo już się pogubiłem. Brałem kilka lat temu masaże z powodu dłuższego pobytu w szpitalu z powodu wypadku co unieruchomiło mnie na pewien czas. Wtedy według instrukcji masażysty byłem przykrywany jedynie ręcznikiem a w czasie masażu odsłaniane były jedynie masowane fragmenty ciała. Kilka dni temu postanowiłem wziąć serie masaży, zamówiłem masaż całościowy i skorzystałem z wizyty domowej masażystki. Przygotowałem ręczniki tak jak mi telefonicznie zaleciła pani masażystka i po jej przyjściu owinąłem się w ręcznik, położyłem na brzuchu i rozpoczął się masaż. Nie wiem czy to ma znaczenie ale masaż rozpoczął się od masażu pleców, potem zostałem poproszony o odwrócenie się na plecy (cały czas będąc zawinięty od pasa w dół ręcznikiem), dokonano masażu torsu i po tym pani oznajmiła: "a teraz wymasujemy nogi tylko proszę ubrać bieliznę". Zrobiło mi się bardzo nie miło, ponieważ czułem się jakbym był potraktowany jak ktoś kto szuka przyjemności w obnażaniu się, mimo że coś takiego nie miało miejsca ponieważ cały czas byłem owinięty ręcznikiem. No cóż , wykonałem prośbę pani, która przez 10min wymasowała mi nogi i podziękowała. Sam teraz nie wiem czy ja popełniłem jakiś nietakt w stosunku do masażystki? Zwłaszcza, że nawet nie zostały dotknięte mięśnie pośladkowe, chociaż uskarżałem się właśnie na bóle tych mięśni oraz czworogłowych. Bardzo proszę o Państwa opinie abym wiedział jak powinienem się zachować. Dziękuję i pozdrawiam. Marek z Krk
massagewarsaw - 2010-03-08, 04:08
Temat postu: kurs masaz tajski
nic zlego nie zrobiles, po prostu niedomowienie - sa rozne techniki masazu, kazdy masazysta ma inny styl i kazdy klient ma inne preferencje. Generalnie masuje sie w majtkach, a sa one troche przesuwane w czasie zabiegu (szczegolnie, jesli masazysta jest plci przeciwnej).

przed zabiegiem powininno wziac sie prysznic, lekko ubrac lub zalozyc szlafrok, po przyjsciu masazysty konsultacja i decyzja, co bedzie robione i jak nalezy sie ubrac (biorac pod uwage preferencje klienta).

w twoim przypadku masazystka prawdopodobnie nie okreslila tego lub zmienila plan zabiegu juz w czasie jego trwania (to zdarza sie czesto) - stad twoje zdziwienie i konsternacja. Po prostu latwiej jest masowac w majtkach, bo nie trzeba uwazac tak bacznie na przykrywanie - a w przypadku masowania przyczepow miesni uda przedniego wydaje mi sie konieczne.

wedlug mnie, nic wielkiego sie nie stalo, zeby siebie (czy masazyste) obwiniac o cokolwiek, po prostu niedomowienie.

Jesli ten masaz ci pomogl, to zamow nastepny, choc o braku profesjonalnosci masazystki swiadczy ominiecie miesni posladkow, pomimo ze byly one wskazane.

TK - 2010-04-19, 08:25

Ja bym zamówił na Twoim miejscu następnym razem masażystę-mężczyznę. Wtedy nie musisz się przejmować takimi rzeczami w trakcie zabiegu :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group