To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Zgrubienie na głęboko położonym mięśniu

miyagi - 2010-02-26, 11:21
Temat postu: Zgrubienie na głęboko położonym mięśniu
witam ,po wypadku samochodowym którego byłem ofiarą ,cierpiałem na szereg przewlekłych bóli pleców ,w wielotygodniowej rehabilitacji większość z dolegliwości została usunięta ,natomiast pod lewą łopatką w głębiej położonej partii mięśni jest ognisko które nie chce dać się usunąć ,przy masażu klasycznym ,daje się wyczuć natomiast odczuwam częściowo działanie aquavibronu ,masażysta powiedział że nie jest w stanie usunąć tej blokady bo jest za głęboko a ja jestem dość mocno zbudowany (107 kg) i nie da rady się przebić .Czy ktoś mógłby zaproponować metodę jak sobie z tym poradzić?
massagewarsaw - 2010-02-26, 19:09
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy
Jak przypuszczam, masz rehabilitacje na ubezpieczenie - mozesz poprosic o innego, bardziej doswiadczonego masazyste lub od razu o fizjo.

Jesli leczysz sie prywatnie, to idz do innego masazysty, ktory zna inne techniki, oprocz klasycznego. Kilkuminutowa konsultacja jest bezplatna.

po zranieniu miesien moze sie on chronic przed dalszym uszkodzeniem przez odlozenie w tym miejscu tkanki lacznej, ktora wyczywa sie jako zgrubienie. Powinno sie jak najszybciej usunac, bo nie ma ona teraz zadnej funkcji, a jedynie ogranicza elestycznosc miesnia i masz mniejszy zakres ruchu w ramieniu.

generalnie masaz powinno sie zaczac juz kilka dni po kontuzji, gdy nie ma nadmiernego bolu przy dotyku i gdy nie powoduje on krwiakow, wlasnie zeby uniknac odkladaniu sie tkanki lacznej.

miyagi - 2010-02-27, 09:32
Temat postu: odp
wczoraj miałem kolejny masaż i pozgłębiałem temat wyszło na to że to mięsień przy kregosłupie który go stabilizuje ,i nie łątwo do niego dotrzeć ,próbowali najpierw aquavibronem a potem masażem głębokim punktowym , przez godzinę mnie maltretowali ,chyba coś się ruszyło ale na pewno nie do końca
massagewarsaw - 2010-03-04, 09:22
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli jest to masaz tylko czesciowy, na niewielka grupe niewielkich miesni, to godzina silnego masazu to za duzo. 15-30 minut powinno wystarczyc, a czesciej. Masazysta moze "przedobrzyc" i uszkodzic miesien.
RehaT - 2010-10-28, 22:49

tutaj przydala by sie terapia manualna miekka... Zainwestuj w dobrego terapeute


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group