To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Chrupie, pieczenie i ból

Kucza - 2010-02-21, 14:25
Temat postu: Chrupie, pieczenie i ból
Mój znajomy ponad 2 miesiące temu upadł podczas jazdy na nartach i podczas upadku poczuł jak mięśnie szyji i karku mocno się napinają. Po 2 dniach każdy ruch głową powodował okropny ból. Z każdym dniem ból się zmniejszał, ale po miesiącu zaczęła go boleć cała prawa strona jakby wszystkie mięśnie były nadwyrężone ( lewa strona wtedy go nie bolała ). Każde skręcenie głową w lewą stronę powodowało ból. Aktualnie pacjent odczuwa bóle po obu stronach szyji i częściowo w odc. piersiowym ( szczególnie rano i przy ruchach głową) , dodatkowo chrupie i strzela mu w kręgosłupie przy ruchach głową. Bóle są mniejsze, gdy trzyma głowę prosto
I tu pytania. Jakie zabiegi mogą mu pomóc, ew. ćwiczenia ? Co może być przyczyną tych bóli, oraz czy powinien zrobić RTG i rezonans ?

Marlena - 2010-02-21, 14:34

Czy Twój znajomy odczuwa np. drętwienie palców lub drętwienie okolicy łopatek?
Stań nad nim i np. karz mu się spojrzeć w prawo i następnie w lewo -zobacz wtedy czy ma pełną ruchomość (czy z jednej i z drugiej strony jest ona taka sama)?
Najlepiej jakby poszedł do ortopedy, a ten go dalej skieruje na odpowiednie badania i zabiegi, albo do dobrego chiropraktyka. Bez obejrzenia pacjenta i przeprowadzenia z nim wywiadu ciężko jest coś stwierdzić.
Może wystarczy zwykła manipulacja kręgami i będzie wszystko dobrze.

Kucza - 2010-02-21, 14:37

Z tego co wiem, to nie czuje żadnego drętwienia palców i rąk. Najgorzej jest rano, wtedy ciężko mu skręcić głową, ale po południu czy wieczorem może już ruszać we wszystkie kierunki, choć z bólem i chrupaniem
Marlena - 2010-02-21, 14:44

Moim zdaniem, ktoś musi go obejrzeć i przeprowadzić kilka testów. Zobaczyć "fachowym" okiem i "fachową" ręką czy nie ma zmian w tkankach i czy kręgi są w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem. Tego przez internet raczej nie da się stwierdzić.
Qi - 2010-02-21, 19:20

Kilka testów diagnostycznych trzeba zrobić i powinno być jasne z czym mamy do czynienia. Jak jesteś po kursie jakiejś terapii manualnej to możesz spróbować trakcji i mobilizacji. Przed tym działaniem spytaj czy przypadkiem nie ma pacjent problemów z niestabilnością kręgosłupa w odcinku w którym niałby być wykonany zabieg.
Kucza - 2010-03-01, 16:41

Rozmawiałem z nim dzisiaj. Lekarz stwierdził Zwichnięcie, skręcenie kręgosłupa szyjnego i przepisał mu sollux czerwony, prądy interferencyjne, diadynamiczne oraz jakies leki.

I tu moje pytanie, ile czasu potrzeba na wyleczenie tego schorzenia. Dzisiaj wpadła w moje ręce pacjentka która też mówiła, że upadła ale ją dodatkowo boli w oczodołach i cierpną jej ręce.

TK - 2010-04-19, 08:20

Dziwne że lekarz nie zalecił masażu. Sama fizyko to za mało przy takim stanie pacjenta.
Ja osobiście wybrałbym się przy takim schorzeniu do zaufanego terapeuty manualnego i potem na fizyko+masaże.
W 3 tygodnie intensywnej terapii powinien być jak nowy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group