To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jakie książki na początek ?

smok - 2010-02-19, 14:27
Temat postu: Jakie książki na początek ?
Witam serdecznie.

Zamierzam od marca uczyć się w 2 letnim studium policealnym w Krakowie. Po ukończeniu studium i oczywiście pozytywnie zdanych egzaminach otrzymam dyplom technika masażysty

Od marca zaczynam również, niezależnie równolegle zawodowy kurs masażu pierwszego i drugiego stopnia.

Chciałbym się wstępnie przygotować do nauki kupując książki dotyczące tematu.

Uprzejmie proszę o podanie tytułów ciekawych pozycji dla początkującego ucznia, abym mógł sensownie zapoznać się z tematem. Tytułów na rynku jest dość dużo, i jest z czego wybierać, lecz jako specjaliści na pewno orientujecie się w temacie które książki są najbardziej wartościowe i przydatne.

Pozdrawiam serdecznie

Smok.

massagewarsaw - 2010-02-19, 14:53
Temat postu: kurs masaz tajski
technika sa od wrzesnia, czasami jest nabor styczniowy - marzec troche jest nietypowy.

ten twoj "stopien pierwszy i drugi" beda strata czasu i pieniedzy i moga przeszkadzac w nauce w technikum, bo sa w tym samym czasie.

jesli naprawde masz czas i pieniadze do dyspozyjci, to idz na jakis specjalistyczny kurs masazu, niektore otwarte rowniez dla amatorow, jak ty. Masazysci robia te kursy z reguly na drugim roku czy po dyplomie, ale jesli masz ochote, to sie czegos nauczysz, czego nie ma w programie. Po jakims czasie nauki w technikum, bedziesz mogl wykonywac te techniki nauczone na kursach i dorabiac - moze juz w wakacje, jesli masz zapal i jesli znajdziesz klientow.

ksiazki byly http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=352

mozesz wpuscic google do wyszukania tylko forum, albo zacznij szukac od konca tych forow.

najlepiej idz do biblioteki i przeczytaj wszystko dostepne, rob notatki, kseruj ciekawsze strony, a jesli ksiazka niezbedna, to kup (bierz tez uzywane). Nie bierz podrecznikow szkolnych, bo ci sie wszystko pokicka w technikum i mozes miec problem z egzaminem.

jest tez biblioteka, wlacznie z ksiazkami mowionymi, na liscie dyskusyjnej masazystow niewidomych http://groups.google.com/...iazek-artykulow

czytaj na razie ksiazki popularnonaukowe, pogladowe - nie zabieraj sie za wiecej.

smok - 2010-02-19, 15:06

Co do technikum, nabór jest rzeczywiście nietypowy bo z powodu ilości chętnych wiosenny , trwa 4 semestry i kończy się egzaminem przed egzaminacyjną komisją okręgową. Nie wiem czy mogę na forum podać nazwę...

W związku z Twoja wypowiedzią mam pytanie o specjalistyczne kursy.
W jaki sposób rozróżnić które są sensowne, a które to lipa. Przeglądając forum roi się od informacji o oszustach. Gdzie można zaczerpnąć wiedzę o konkretnych nazwiskach profesjonalnych i sensownych nauczycieli?

p.s.
Dziekuje za szybką odpowiedź

massagewarsaw - 2010-02-19, 15:11
Temat postu: kurs masaz tajski
czyzby to byla szkola na krolewskiej dla niewidomych - zdaje sie najlepsza w krakowie i najbardziej oblegana?

w tej szkole tez sa kursy.

jesli nie ta szkola, to zapodaj nazwe i adres, moze kogos tez zainteresuje.

jest wiele kursow, tylko musisz wiedziec, co cie kreci - masz juz ogolne wyobrazenie, ale nadal
czytaj fora i ksiazki i pomysl ci sie wykluje.

smok - 2010-02-19, 15:28

Niestety, szkoła na Królewskiej ma nabór od września.
Podaję namiary szkoły:

Prywatna policealna szkoła nr 32 w Krakowie
ul. Wrocławska 8a 3p
tel 12 633 33 77 wew 102

Wiem od dyrektor szkoły, że jeszcze są wolne miejsca

Poniżej podaję link do podstrony szkoły.

http://cti.edu.pl/index.p...mid=121&lang=pl

Pozdrawiam serdecznie.

Smok.

administrator - 2010-02-19, 16:20

Może przyda ci się ten spis: http://e-masaz.pl/ksiazki.html
smok - 2010-02-19, 19:24

Dziękuję i pozdrawiam.

Smok.

ashley - 2010-02-23, 11:52

Polecam : Grzegorz Lewandowski MASAŻ LECZNICZY :wink:

[ Dodano: 2010-02-23, 13:37 ]
"Relaksacyjny Masaż Leczniczy" - Leszek Magiera

smok - 2010-03-01, 12:20

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam.

Smok.

[ Dodano: 2010-03-01, 13:09 ]
Witam ponownie.

W związku z podana przeze mnie wcześniejszą informacja o wiosennym naborze do Prywatnej policealnej szkoły nr 32 w Krakowie (dwuletnie studium) informuję iż nabór się nie odbędzie ze względu na małą ilość zgłoszeń. Właśnie otrzymałem telefon od dyrektora szkoły.

W związku z tym mam pytanie do szanownych forumowiczów.

Nie ukrywam iż chciałbym zająć się uprawianiem zawodu masażysty w profesjonalny sposób. Praktycznie, aby otrzymać dyplom technika masażysty należy skończyć dwuletnie studium, co też chce uczynić (nabór od września). Póki co zapisałem się na kurs masażu pierwszego i drugiego stopnia do BIOSTUDIO (150 godzin lekcyjnych). Zdaje sobie sprawę iż to dopiero początek mojej nauki, lecz:

Moje pytania brzmią następująco:

1) Czy przed ukończeniem dwuletniego studium lecz po kursie lub kursach mogę zacząć uprawiać zawód masażysty w zakresie opanowanych technik?

2) Czy realnie po ukończeniu kursów (zakładam polecane przez Państwa profesjonalne kursy) mogę zacząć uprawiać zawód, (chodzi o profesjonalizm wykonywanych zabiegów) czy to tylko mydlenie oczu, i będę musiał czekać 2 lata na dyplom technika masażysty.

3) Jakie kursy Państwo polecacie.

Pozdrawiam serdecznie.

Smok

massagewarsaw - 2010-03-01, 14:28
Temat postu: masaz warszawa
zamiast czekac do wrzesnia, i ryzykowac kolejny obsow pol roku, to idz na krolewska, jest jeszcze czas na zlozenie podania na 2010/11.

znasz juz moja opinie o wszystkich kursach uzywajacych stopni (w krakowie w jednej ze szkol jest nawet 5 stopni), wiec sie nie bede powtarzac.

1. tak, mozesz zaczac pracowac po kursie klasycznego, ale mozliwe, ze nauczyciele z twojego technikum beda innego zdania (bo np nabywasz zlych nawykow i przyzwyczajen, ktore przeszkodza ci w nauce nowego materialu) - wiec to ich powinienes pytac. Wielu uwaza, np w szkole na krolewskiej, ze kursy specjalistyczne i ewentualnie dorabianie, to juz na drugim roku - po prostu na pierwszym jest duzo podstawowego materialu, jesli go nie opanujesz, to oblejesz egzamin.

2. jesli ci chodzi o kursy specjalistyczne dla masazystow, to chociaz niektore z nich sa otwarte rowniez dla amatorow, to nie daja ci podstaw do pracy, bo zawieraja anatomie, fizjologie i teorie masazu w bardzo okrojonej formie, raczej dla przypomnienia i pod katem danej techniki.

zdaj sobie sprawe, ze ani 1 ani 2 nie daja ci zawodu, masz go dopiero po technikum.

jak ci pisalem, zacznij jak najszybciej technika, bo to jest przeciez twoim celem - wszystko inne jest drugorzedne.

smok - 2010-03-02, 09:21

Dziekuję za wyczerpującą i fachową odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie.

Smok.

adamm - 2010-04-16, 14:53

Także dziękuje za podpowiedzi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group