To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Siniak po masażu

maciek_w - 2010-02-13, 16:11
Temat postu: Siniak po masażu
Przed złożeniem donosu na gabinet fizjoterapii chcę zapytać fachowców. Właśnie dostałem od kolegi zdjęcie jego nogi po masażu w takim warszawskim - jego zdaniem - znanym gabinecie.
Na udzie ma piękny brązowo-czerwony siniak wielkości pięści. Pytał masażystkę o ten efekt uboczny a ona powiedziała mu, że to normalne i zabieg był wykonany prawidłowo. Czy ktoś z praktyków może się wypowiedzieć?

massagewarsaw - 2010-02-13, 18:41
Temat postu: kurs masaz tajski
siniak po masazu nie jest normalny, ale moze sie zdarzyc, szczegolnie, jesli masaz sportowy. Jesli twoj kolega nie zwracal uwagi masazyscie w czasie zabiegu, ze masaz jest zbyt silny i bolesny, to moze miec sklonnosc do pekania naczyn - trudno to schorzenie przewidziec, a sam klient moze o tym nie wiedziec, jesli jest to jego pierwszy zabieg.
Marlena - 2010-02-13, 21:31

Jeśli klientowi masaż sprawiał ból i mówił o tym masażyście i masażysta nie reagował tylko nadal masował z taką samą siła to raczej wina masażysty.

Ale jeśli klient nie poinformował masażysty o bólu to wina klienta.
Często klienci myślą, że musi boleć. Ja w czasie masażu kilkukrotnie pytam się czy wszystko w porządku i czy nic nie boli.

Bodyworker - 2010-02-18, 10:00

Siniaki po masażu mogą się zdarzyć nawet po dosyć delikatnych zabiegach, u osób z problemami z naczyniami, są to jednak wyjątki. Czasem na pojawienie się siniaków juz po pewnym czasie wpłynąć mogą np inne zabiegi termiczne z których korzystamy tuż po masażu. Z reguły siniaki pojawiają się jednak po zbyt intensywnych zabiegach.

Nie dotyczy to tylko masażu sportowego, bo podstawowe pytanie - czym tak na prawdę jest masaż sportowy, aby miały się po nim pojawiać siniaki?

Myślę że problem jest gdzie indziej. Po prostu w dalszym ciągu w Polsce króluje kult siłowych zabiegów. Sam nieraz słyszę od pacjentów, wie pan a ja myślałem że to bedzie bolesny zabieg.

Natomiast jeśli ktoś zwraca uwagę na stan naczyń, a w dalszym ciągu masuje się siłowo, to juz zupełnie inna kwestia.

Jednym z podstawowych pytań w wywiadzie jest stan układu krążenia i reakcji naczyń na zabiegi. Są osoby dla których nawet drobne stuknięcie czy oparcie się o biurko w pracy może powodować drobne siniaki.

pozdrawiam Piotr Szczotka

Medivers_pl - 2010-02-18, 22:55

Tak czy inaczej siniak nie jest czyms normalnym,chyba że rzeczywiscie pacjent ma problemy z krążeniem lub naczyńkami. A jaki dokładnie był to rodzaj masażu??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group