To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Śpiący klient

Rysniety - 2010-02-09, 19:01
Temat postu: Śpiący klient
Witam, mam nowego klienta(3 wizyty), który podczas masażu całościowego, po zmianie pozycji do leżenia tyłem zawsze mi usypia. Czy powinienem go jakoś delikatnie obudzić, czy kontynuować masaż? Albo stosować bardziej pobudzające techniki, czy używać olejków pobudzających? Ja kontynuuję dalej masaż i go nie budzę, dopiero po skończonym zabiegu. Nie skarży się, że jest niezadowolony z masażu i zamawia kolejne wizyty, nie wiem co robić, czuje się niezręcznie.
Pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-02-09, 19:56
Temat postu: kurs masaz tajski
pozwol spac do woli. Nie widze, jak by to mialo ci przeszkadzac czy nawet niepokoic. Jesli nie masz kolejnego klienta, to pozwol mu spac po zabiegu. Po co budzic?
administrator - 2010-02-09, 21:33

Ja jak mam taką sytuacje to pozwalam spać, nawet chrapanie czasami słyszę. Po skończonym zabiegu powoli rozbudzam pacjenta.
dino100 - 2010-02-09, 23:16
Temat postu: Re: Śpiący klient
Postępujesz prawidłowo.
alkarn - 2010-02-09, 23:48

Kolego jak sobie śpi to niech sobie śpi :razz:
Marlena - 2010-02-10, 10:29

Wg Zborowskiego w masażu segmentarnym mamy przesunięcia odruchowe: przy "..masażu karku powoduje czasem bóle i zawroty głowy oraz uczucie senności. Przeciwdziałanie: masaż skroni, okolicy czoła i głaskanie powiek". Ale to raczej nie to.

Masaż robisz bardzo delikatny tzn. o charakterze relaksacyjnym, czy na granicy bólu?

Rysniety - 2010-02-10, 16:43

Dzięki wszystkim za pomoc. W takim razie go nie budzę. A masaż jest średni, nie mocny ani delikatny. Robię też nie za mocne ćwiczenia bierne, bo klient ma bardzo słabą ruchomość w stawach.
sylwek - 2010-02-10, 21:15

Domieszkam ze zapewne pacjent jest wieku podeszlego ? hm ?
Jezeli tak, to nie ma co sie dziwic .. w calosciowce trzeba troszke czasu polezec co sklania do sennosci podczas masazu :)

Medivers_pl - 2010-02-18, 22:57

Nie budź go,niech sobie śpi,tym bardziej że jest to TWój stały klient i jeśli nie skarży się na zły poziom masażu to wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group