To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Początki

Łentu - 2010-02-02, 19:25
Temat postu: Początki
Witam serdecznie:) Jeżeli temat już był, to przepraszam, ale chciałbym porady od masażystów, którzy już zaczeli prace. Chodzi mi generalnie o to, ze jestem świeżym masażystą, zamówiłem już stół i za dwa tygodnie planuje zacząć masować tak w formie pracy. Chce umawiać się osobiście na masaże, najpierw u znajomych, później reklamować się dalej. Chciałbym wiedzieć:
1.: Co właściwie powinienem wiedzieć;
2.: Co potrzebuje formalnie do takiej działalności;
3.: No i jak się skutecznie rozreklamować:)

Pozdrawiam:)

massagewarsaw - 2010-02-02, 19:50
Temat postu: kurs masaz tajski
jesli jeszcze nie rzuciles okiem, to "Tego nie ma w szkole - wszystko przychodzi z praktyka, dlatego warto podpatrywac bardziej doswiadczonych" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=497
Łentu - 2010-02-02, 20:32

Czytałem i powiem, że bardzo pomocne. Niemniej, co masz na myśli;>?
administrator - 2010-02-02, 23:27

Polecam watek: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=92
Medivers_pl - 2010-02-18, 23:00

Ze skuteczną reklamą bezie chyba najłatwiej. Przede wszystkim ogłoszenia w internecie,na forach oraz anonsach.
Ewans - 2010-03-14, 23:23

A czy zarejestrownie działalności jest konieczne jesli nie planujemy zbyt wielu klientow i zarobków nie przekraczających powiedzmy 300zl na miesiąc?
Czy możemy legalnie sie ogłaszać bez działalności?

Pytam ponieważ mam stół, samochód i mysle ze wystarczające umiejetności by zacząć działać i troche zarobić jednak działalność na pewno odpada w tym momencie...

Jak to z wami bylo? Wszyscy najpierw zakladaliscie działalnosc? :)
Jeszcze pozostaje etat ale nie w moim przypadku...

Truskawa - 2010-03-15, 21:03

Jeżeli chcesz osiągać zyski na poziomie 300zotych to po co w ogóle ten wątek..??
300zta to raptem DG w tej ulgowej wersji(2lata po 250zeta)
A ty masz jeszcze środki pomocne do masażu i wachę do samochodu. Jak tak chcesz działać to lepiej od razu za darmo robić masaże:D
A teraz na poważnie...
Na starcie masuje się rodzinę, znajomych i ich znajomych. Poznanie obcych ciał walka z własnymi niewyćwiczonymi ruchami chwytami itp...
Przede wszystkim uczysz się umiejętności pracy z człowiekiem. Nie chodzi o masaż ale o postępowanie i odgadywanie czego potrzebuje pacjent-klient..
Z reguły jest to na wstępie praca na czarno:( Chyba że nie pobierasz za to pieniędzy to nic ci nie grozi:D Przy takich zarobkach jakie podałeś to nie ma najmniejszego sensu zakładać DG... Ogłaszać się możesz masować także ale to jest obarczone ryzykiem jak nie masz zarejestrowanej działalności niestety...

zbyszek - 2010-03-15, 21:46

Truskawa napisał/a:
Jeżeli chcesz osiągać zyski na poziomie 300zotych to po co w ogóle ten wątek..??
300zta to raptem DG w tej ulgowej wersji(2lata po 250zeta)
A ty masz jeszcze środki pomocne do masażu i wachę do samochodu. Jak tak chcesz działać to lepiej od razu za darmo robić masaże:D

Te złote czasy minęły, teraz za ten "tańszy"ZUS płaci się już 350 zł i 43 gr. Czyli dołożysz do biznesu, powodzenia :twisted: A nawiasem mówiąc ile chciałes brać za masaż z dojazdem do klienta??

Ewans - 2010-03-16, 02:08

Jakoś Truskawa i Zbyszek nie zauważyli ze to nie ja założyłem cały wątek, pewnie było za dużo czytania...
A pytanie o legalność masowania bez działalności wydawała mi się całkiem na miejscu, być może się mylę...

aha i czytanie ze zrozumieniem!
Cytat:
troche zarobić jednak działalność na pewno odpada w tym momencie...

Truskawa - 2010-03-16, 17:45

Wiadomo że nie ty założyłeś wątek ale się pod niego podpiąłeś więc nie rozdrabniając się poleciałem z odpowiedziami dla was obojga:)
Ewans - 2010-03-17, 02:36

No jasne Truskawa

A odpowiedz też dobra: pytalem o legalność...

odpowiedź: możesz ale jest to obarczone ryzykiem... - czyli nie moge !

Truskawa - 2010-03-17, 13:30

Możesz. Ale przykładowo.. komuś się masaż nie spodoba, albo co gorsza zrobisz komuś krzywdę, to suchej nitki na tobie nie zostawią.. Mając działalność możesz wykupić ubezpieczenie a będąc osobą bez działalności nie wygrzebiesz się z tarapatów bo zjedzą ci twoje wszystkie pieniądze i ciągać cię będą po sądach. Trafisz na jakiegoś zagorzałego pracownika urzędu który cię podkabluje i też cię znajdą i dowalą konkretną karę. O to mi chodziło że jest to ryzykowne.
Najlepiej znajomych i ich znajomych. Wiesz kogo masujesz i sprawa jest troszkę lepsza. Będziesz dobry i konkurencyjny na rynku to oni polecą cie dalej i się spirala nakręci sama. Zobaczysz że lepiej idzie to się zarejestrujesz.

Krakow_masaz - 2010-04-21, 17:48

Tak jak napisali koledzy wyżej najlepiej zacząć od rodziny i w twoim przypadku na znajomych skończyć. Jeśli będzie popyt w grupie powiedzmy 50 osób wtedy oznaka, że dobrze wykonujesz usługę i możesz brnąć dalej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group