To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Jednostki chorobowe w masażu - Endoprotezoplastyka biodra - m. segmentarny

Piotrek Medic - 2010-01-17, 21:46
Temat postu: Endoprotezoplastyka biodra - m. segmentarny
Witam,
Jako, że nie specjalizuję się w m. segmentarnym chciałbym prosić o radę. Mam do opracowania projekt- masaż segmentarny po endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Ma kto¶ jaki¶ pomysł lub Ľródła, gdzie mogę zaczerpn±ć informacji?

bartek - 2010-07-30, 22:17

Szczerze to trzeba szukać w fachowej literaturze, ale ja zrobiłbym normalna diagnostykę, bo to trzeba zrobić w każdym zabiegu masażu segmentarnego a potem skupoil się na mię¶niach odpowiadajacych za staw biodrowy-posladkowe, czworoglowy uda i dwóglowy uda jako wzmocnienie po zabiegu. z samego segmentarnego skupiłbym się na badaniu odc. L-S gdyz tam moga zachodzić najwieksze zmiany. Pozdrawiam, mam nadzieje że pomogłem:)
RehaT - 2010-10-28, 23:41

W tym przypadku masaz segmentarny nie jest dobrym rozwiazaniem... Skupilbym sie na klasycznym i ewentualnie na drenazu limf jesli sa obrzeki...
bartek - 2010-11-03, 18:15

zgadzam się z poprzednikiem ale pytanie było tylko o segmentarny więc tak też odpowiedziałem:) pozdrawiam:)
RehaT - 2010-11-03, 19:37

szczerze to nie doczytalem ze to ma byc projekt:) Ale projekt zawsze mozna zmienic:D
Piotrek Medic - 2011-05-14, 00:55

RehaT napisał/a:
W tym przypadku masaz segmentarny nie jest dobrym rozwiazaniem... Skupilbym sie na klasycznym i ewentualnie na drenazu limf jesli sa obrzeki...



Hehhe gdyby nie to, że musiałem dla szkoły przygotować taki projekt wzorcowy w ogóle bym się za to nie brał- dla mnie też tak jak mówisz głównie klasyk i drenaż.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group