To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż gorącymi kamieniami.

darekj7 - 2010-01-16, 14:56
Temat postu: Masaż gorącymi kamieniami.
Witam!

Mam pytanie. Które kamienie są lepsze do wykonywania masażu:
- bazaltowe naturalnie otoczone, czy bazaltowe ręcznie szlifowane??

Proszę o jakieś sensowne uzasadnienie swojej odpowiedzi.

Dziękuję!

massagewarsaw - 2010-01-16, 15:01
Temat postu: kurs masaz tajski
wybor indywidualny, mozesz uwzglednic sugestie swojego nauczyciela. Napisz sam, co sadzisz o kazdym z rodzajow i co mowili na kursie - z reguly opinie wzbudzaja dyskusje, a nie pytania.

kamien jest tylko narzedziem, wazniejsza jest technika, niz przyrzad.

rzuc okiem "Masaż gorącymi kamieniami naprawdę działa!"

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=795

darekj7 - 2010-01-17, 11:38

Osobiście uważam, że te naturalne są lepsze, bo są bardziej gładkie od tych ręcznie szlifowanych.

Co do magazynowania i oddawania ciepła, to raczej nie ma tu różnicy.

A ten topic dosyć fajny, ale nic nowego nie dowiedziałem się:)

massagewarsaw - 2010-01-17, 12:28
Temat postu: http://massagethai.info kurs masaz tajski
tak, toczone naturalnie, przez wode, beda pewnie ciezsze, twardsze i majace lepsze wlasciwosci termiczne - bo mineraly lzejsze i bardziej miekkie zostaly wyplukane. Szlifowane beda z przypadkowych mineralow, szlifierka zedrze zarowno mineraly lzejsze, jak ciezsze, do okreslonego rozmiaru.

jesli chodzi o temat z linku, to jesli wiesz cos wiecej, to dorzuc - dla mnie filozofia za masazem kamieniami jest kontrowersyjna.

Medivers_pl - 2010-01-25, 13:56

Zgadzam sie,że to indywidualna kwestia,ale jak ktoś tutaj mądrze napisał: wazniejsza jest sama technika masazu kamieniami. Dla mnie najlepsze sa szlifowane recznie. Ale to tylko moja opinia.
massagewarsaw - 2010-01-28, 04:59
Temat postu: kurs masaz tajski
[quote="Medivers_pl"]Dla mnie najlepsze sa szlifowane recznie. Ale to tylko moja opinia.[/quote]
autor watku zadal pytanie: "dlaczego?"



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group