To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Sprzęt oraz akcesoria do masażu - Elektrostymulator Tens

majkel - 2010-01-09, 23:46
Temat postu: Elektrostymulator Tens
witam, czy ktoś zetknal sie z takim urządzeniem?
http://allegro.pl/item870...ja.html#gallery jako obsługujacy czy pacjent?? warto kupowac, czy raczej zrezygnować z kupna?

barnet - 2010-01-12, 10:39

Kupiłem jakieś dwa m-ce temu bardzo podobny, minimalnie tańszy- bez kolorowego ekranu i dla mnie bomba!!!! zwlaszcza jesli chodzi o zaniki mięśniowe (patrz czworogłowy)rewelacja. Przetestowalem na sobie, odbudowałem 4-kę po artroskopii kolana a przed rekonstrukcją ACL. Mowie szczerze, nawet wczoraj moj ortopeda mowi, ze badzo jest pozytywnie zdziwiony.
Jako, ze powolutku wchodze we wlasną dzialalnosc przy zakupie myslalem tez o TEnsie pod katem potencjalnych pacjentow, ale...hmm dla wlasnego uzytku super sprawa dla pacjentow, hmmm, duza platanina kabli oraz fakt,że przy tylu trybach masazy- ja osobiscie przez 20 min siedze z pokrętlem w reku, bo czasem trzeba podkrecic, czasem przykrecic natezenie...obawiam sie, ze z pacjentem caly czas zabiegu musialbys podobnie siedziec.
Oczyiwscie caly c zas mowimy o efekcie terapeutycznym, a nie delikatnych "mrówkach"...sam jestem ciekawy jaki tryb masazu z tego aparatu TENS stosowac zeby osiagnac TYLKO efekt przeciwbolwy, stosuje ktos?
Sumujac, super sprawa ten aparat, ale ja moge glownie wypowiedziec sie w stymulacjach zanikow miesniowych lub ogolnego ich wzmocnienia.
pozdrawiam

Medivers_pl - 2010-01-25, 14:28

Osobiście nie zatknąłem sie z tym urządzeniem,ale myślę że warto spróbowac. Oczywiście z punktu widzenia pacjenta,masażyście tego typu przyrządy raczej nie będą potrzebne.
adamb - 2011-01-03, 11:37

Medivers_pl napisał/a:
Oczywiście z punktu widzenia pacjenta,masażyście tego typu przyrządy raczej nie będą potrzebne.

Niekoniecznie. Wielu ludzi nie potrafi sobie ustawić parametrów elektrostymulatora, więc chętnie skorzysta z usługi masażysty, czy rehabilitanta, który mu to ustawi.
Elektrostymulacja jest przecież dobrym uzupełnieniem masażu manualnego.

[ Dodano: 2011-03-22, 08:52 ]
Przede wszystkim w celu przeciwdziałania zanikowi mięśni nie stosuje się TENS, tylko EMS - stymulację nerwowo-mięśniową. EMS jak najbardziej pomaga na tego rodzaju schorzenia, pobudza mięśnie do pracy, co sprzyja wzmocnieniu i odbudowie mięśni.
TENS natomiast, to stymulacja głównie przeciwbólowa i oddziałuje wyłącznie na nerwy sensoryczne.
Można dziś kupić różne przenośne elektrostymulatory do użytku domowego. Wiele z nich posiada charakter uniwersalny, czyli zawiera w sobie zarówno EMS jak i TENS. Niektóre elektrostymulatory mają też jeszcze dodatkowo mikroprądy, czy prądy interferencyjne. Każdy rodzaj stymulacji ma swoje przeznaczenie i wysoką skuteczność w określonym przypadku chorobowym.
Problemem jest jednak często brak umiejętności zastosowania urządzenia, czyli właściwy dobór parametrów stymulacji. Dlatego ważne jest wsparcie ze strony lekarzy i rehabilitantów.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group