To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Bioptron czy solux??

Malinka - 2010-11-18, 05:06

Wiem o tym RehaT... przede wszystkim podczerwień ogrzewa i dzięki temu często pomaga.
Widze że wierzysz w działanie lampy bioptron. Wiara czyni cuda.
Nie kpię - po prostu tak jest.
Ja długo szukałem i nie znalazłem żadnych dowodów że nie jest to placebo.
Tu zetknąłem się z opinią że pomaga nieprzytomnym na OIOMie.
Sprzedawcy tej lampki idą dalej - opowiadają o zbawiennym działaniu na zwierzęta.. tylko dowodów brak.

Anonymous - 2010-11-18, 13:36

jeżeli chcesz rozgrzać,rozluźnić tkanki przed masażem i jednocześnie ułatwić sobie prace, zdecydowanie wybrałbym lampę solux, i do tego zastosowania nie mam je co porównywać z bioptronem
RehaT - 2010-11-18, 19:12

Malinka ale o co ci chodzi... ja w lampe bioptron nie wierze, tylko wiem z autopsji jak jest... idz do przychodni, do szpitala gdzie ta lampa jest i sobie zobacz jej dzialanie...Raczej ran , lub spraw dermatologinczych efektem placebo sie nie wyleczy...Ja obserwowalem i robilem nasobie zabiegi...Jesli masz z tym problem mozesz zrobic sobie swoje badania... bierzesz grupe 100 osob 50 jako grupe porownawcza i jedziesz...Artykuly nie sa potrzebne
Rysniety - 2010-11-27, 11:13

Miałem niedawno na zajęciach z fizykoterapii o światłolecznictwie, był między innymi "Bioptron", spytałem się naszej prowadzącej czy to coś pomaga, czy działa tak samo jakbyśmy sobie przyłożyli np "plasterek cytryny". Uśmiechnęła się, powiedziała, że nie wierzy w tą lampkę a na zajęciach ją mamy tylko dlatego, żebyśmy wiedzieli że coś takiego istnieje.
RehaT - 2010-11-27, 16:20

a mi pani z fizyko mowila ze dziala:)
Malinka - 2010-11-27, 16:44

No i tak wygląda dyskusja - jedni wierzą że działa - inni nie.
Dowodów że to działa na innej zasadzie niż placebo - żadnych. Zero.
Więc nie będę powielał dyskusji przeprowadzonej już na wszelkie sposoby na kafeterii.

RehaT - 2010-11-27, 16:47

ale wiesz ze ty sam sobie problemy robisz? po co ci dyskusje? zrob swoje badania... wiele wysilku nie trzeba
Malinka - 2010-11-27, 17:19

Ja już nie mam problemu - już nie mam wątpliwości że to działa wyłącznie jako placebo.
Gdyby wyniki takich badań były korzystne dla firmy, zaręczam ci RehaT, że nie byłoby problemu z dostępem do nich.
Sam nie mam możliwości przeprowadzenia podobnych badań na własną rękę.
Jeśli sam masz wątpliwości, to myślę że te badania o których mówisz to świetny pomysł.

RehaT - 2010-11-27, 17:28

http://www.ispub.com/jour...l_patients.html

[ Dodano: 2010-11-27, 17:29 ]
i w gazetach takich jak fozieterapia lub rehabilitacja w praktyce byly artykuly....

Malinka - 2010-11-27, 17:42

Ile sie tego naoglądałem i naczytałem RehaT.
Żadnych wyników badań na placebo. Żadnych dowodów.
To już wszystko na wszelkie możliwe sposoby było przewałkowane na kafeterii. Czytałem cały wątek.

RehaT - 2010-11-27, 17:43

czlowieku efektem placebo nie zlikwidujesz np owrzodzen...

[ Dodano: 2010-11-27, 17:44 ]
zreszta widac jaki masz poziom myslenia jesli siedzisz i szukasz takich rzeczy na kafeterii

Malinka - 2010-11-27, 17:48

No to człowieku z wyższym poziomem myślenia - powodzenia w leczeniu tą lampką owrzodzeń.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group