To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Żylaki a masaż

Anonymous - 2009-10-12, 14:07
Temat postu: Żylaki a masaż
Witam, jeśli klient ma żylaki na nogach mogę wykonywać masaż innej części ciała czy jest to całkowity zakaz masażu i czy tak samo jest w przypadku popękanych naczynek ?
massagewarsaw - 2009-10-12, 14:17
Temat postu: Re: Żylaki a masaż
mozna bardzo ostroznie i z wyczuciem ponizej, o ile nie ma sklonnosci do zapalen.

Popekane naczynka z reguly sa na czesci ciala i moze tez byc sklonnosc do nich, jednak nie jest to przeciwskazaniem do masazu innych czesci, szczegolnie, jesli jest kondycja medyczna wymagajaca pomocy masazysty

Anonymous - 2009-10-12, 14:20

jesli klient ma popękane naczynka na udzie to nie mogę wykonywać masażu uda ?
massagewarsaw - 2009-10-12, 14:29
Temat postu: masaz tajski
[quote="Grzes"]jesli klient ma popękane naczynka na udzie to nie mogę wykonywać masażu uda ?[/quote]
nie rozumiem, czy chodzi ci o zylaki czy o naczynka - w pierwszym pytaniu bylo o zylakach, w drugim o naczynkach.

jesli jest potrzeba masazu i jesli nie spowodujesz dalszego pekania naczynek, to tak, mozesz masowac rowniez udo.

oczywiscie, jesli nie jestes czegos pewien czy to, co napisalem, kloci sie z twoja wiedza i doswiadczeniem, to zaniechaj masazu

Anonymous - 2009-10-12, 14:48

dzięki za odp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group