To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Masaż w grocie solnej - co sadzicie?

massagewarsaw - 2009-09-27, 12:35
Temat postu: Masaż w grocie solnej - co sadzicie?
znajoma spytala mnie pare dni temu o popularnosc grot solnych, mysli kupic sobie taka grote i wykonywac w niej rowniez zabiegi masazu, oprocz zwyklego lezakowania.

odradzilem jej, bo jest kryzys, a urzadzenia sa drogie i zuzywaja energie - ale zaczalem troche czytac na necie i pomysl moze nie jest wcale taki zly.

czy kiedykolwiek byliscie w grocie i co o nich sadzicie? czy rzeczywiscie widac skutek zdrowotny? czy groty nadal powstaja, czy moda na nie juz sie skonczyla, gdy nowosc sie juz przyjadla i spowszedniala?

a moze macie znajomego, ktory jest wlascicielem groty, z doswiadczeniem z pierwszej reki - jesli sam nie moze pofatygowac sie tu na forum, to chetnie bym sie z nim skontaktowal bezposrednio.

massagewarsaw - 2009-10-29, 13:05
Temat postu: masaz tajski
podnosze

znajoma kupuje grote, jeszcze sie zastanawia nad dostawca - jesli ktos ma doswiadczenie czy przemyslenia to prosze o pomoc

domini - 2010-01-12, 17:36
Temat postu: Re: masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
podnosze

znajoma kupuje grote, jeszcze sie zastanawia nad dostawca - jesli ktos ma doswiadczenie czy przemyslenia to prosze o pomoc


Kupujesz już?
Szkoda, bo tak to bym może i polecił fajną firmę, która buduje groty solne bardzo wysokiej jakości.

pozdrawiam,
D.

massagewarsaw - 2010-01-12, 22:26
Temat postu: kurs masaz tajski
tak, zapodaj. I dlaczego dobra.
domini - 2010-01-13, 11:13
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
tak, zapodaj. I dlaczego dobra.


cześć, chodzi o firmę SOLANA (strona domowa to jest www.solana.pl ), w zasadzie znajomy mi to polecił. Firma ta produkuje już na rynki unijne z tego co dobrze wiem te swoje groty, osobiście muszę powiedzieć, że groty solne są bardzo dobre i polecam w szczególności tym co mają problemy z górnymi drogami oddechowymi, oraz są lekko zestresowani, a takich pewnie w dzisiejszych czasach nie brakuje.

A przy okazji mam pytanie do Pana - ten masaż stóp to na co jest dobry, podobno stopy odgrywają istotną rolę w regeneracji sił naszego organizmu, ten cały Pan Cejrowski napiernicza ciągle na bosaka, może coś w tym jest :) )

Może Pan to jakoś opisać?

massagewarsaw - 2010-01-13, 11:26
Temat postu: kurs masaz tajski
znam te firme, przejrzalem wszystkie strony producentow w polsce. W czym jest lepsza od innych firm?

masaz stop jak kazdy inny masaz, jedni uwielbiaja, inni nie. Nie ma wiekszego znaczenia, niz masaz innych czesci ciala, chyba ze zalecany na jakas kondycje medyczna stop. Z ostroznosci nie mieszal bym satyryka z masazem.

domini - 2010-01-13, 11:53
Temat postu: Re: kurs masaz tajski
massagewarsaw napisał/a:
znam te firme, przejrzalem wszystkie strony producentow w polsce. W czym jest lepsza od innych firm?

masaz stop jak kazdy inny masaz, jedni uwielbiaja, inni nie. Nie ma wiekszego znaczenia, niz masaz innych czesci ciala, chyba ze zalecany na jakas kondycje medyczna stop. Z ostroznosci nie mieszal bym satyryka z masazem.


Satyryka?
To jest podróżnik a nie satyryk :-) Ale ma poczucie humoru co w tym złego?

Co do tej firmy - mają bardzo dobre układy i sprowadzają w b. dobrej cenie sól, dlatego możliwe że cena końcowa wyprodukowania groty solnej była by naprawdę dobra. Był kiedyś w Gazecie Prawnej taki artykuł w którym napisali, że cena zbudowania groty solnej to koszt ok 100 tyś zł - jest to sporo kasy, dlatego warto było się rozeznać w cenach niewątpliwie. Moim zdaniem teraz kto ma dostęp do surowca ma lepsze przebicie na rynku, takie odnoszę wrażenie choć marketingowcem nie jestem, tylko miłośnikiem relaksu na leżaczku :)

p.s. Polska proszę pisać z dużej, to nasz kochany kraj (żeby nie było, to nie ironia, ale prawda, choć fakt faktem ciężko się u nas żyje, ale warto jest dbać o Matkę jaka by nie była i warto dbać o polszczyznę też :-) Nie miałem zamiaru urazić w żaden sposób )

massagewarsaw - 2010-01-13, 12:26
Temat postu: kurs masaz tajski
wedlug mnie sol z wieliczki czy bochni jest rownie dobra, jak z morza martwego, pakistanu czy afganistanu, a pewnie bardziej dostepna i tansza. Rzecz ma sie w technologii budowy groty, zeby jak najtaniej uzyskac efekt tezni.

koszt groty zalezy od powierzchni, duza grota to okolo 100k, ale sa rozwiazania alternatywne, np chata solna, od 2.5k za m2.

czesc instalacji mozna zrobic samemu, np centralne gazowe ogrzewanie podpodlogowe wspomagane ogrzewaniem z miejskiej cieplowni, zamiast drozszego ogrzewania elektrycznego.

domini - 2010-01-13, 12:29
Temat postu: kurs masaz tajski
skoro uważasz, że grotę solną możesz też pomóc koleżance wybudować, to spróbuj, ale to jest tak jak z naprawianiem samochodu jeden umie naprawić, drugi niby umie naprawić, a potem są problemy. Choć zbudowanie groty solnej nie niesie zagrozeń w stylu - odpadnięcie źle dokręconego koła od samochodu.

Lepiej jest kupować sól u krajowego producenta i go wesprzeć tak, a wraz z nim całą krajową gospodarkę :)

tyle, pozdrawiam

massagewarsaw - 2010-01-13, 12:50
Temat postu: kurs masaz tajski
nie, nie da sie zbudowac groty samemu, ale mozna wybrac najbardziej ekonomiczne technologie budowy, bez uszczerbku dla jakosci.

czesc rozwiazan mozna przygotowac samemu, jak ogrzewanie - np podlogowe jest bardziej ekonomiczne od sterowanego przez klimatyzacje, a rowniez nie zajmuje miejsca w grocie na scianach. Szczegolnie, jesli budujemy wlasne spa z grota, to mozna juz zaprojektowac ja pod katem przyszlych instalacji, zeby nie kuc scian i nie zmieniac starych instalacji, wylozyc izolacje przed wilgocia i wplywem soli na tynk etc.

np jedni producenci probuja wciskac teznie za 5k euro, ktora rowniez bierze duzo pradu i co jakis czas trzeba ja reperowac i wymieniac, a inne robia teznie z witek wierzby czy drewniane pietrowe wodospady solanek, co ma rozniez wartosci dekoracyjne.

Medivers_pl - 2010-01-25, 14:03

A moim zdaniem budując samemu taką grotę solną,zawsze będzie uszczerbek na jakosci. To tak jakbysmy chcieli,żeby Polska reprezentacja grała na mistrzostwach świata-oczywiście można,ale z jakim skutkiem?? A jeśli chodzi o cene urządzen,to rzeczywiscie są one drogie,jednak w przeciągu kilku lat koszty na pewno się zwrócą.
massagewarsaw - 2010-01-28, 04:57
Temat postu: kurs masaz tajski
nie, napisalem w poprzednim poscie "nie da sie zbudowac groty samemu".

co do szybkiej amortyzacji grot, to trzeba sie zastanowic i przekalkulowac, mozliwe, ze lepiej zostawic pieniadze w banku na koncie dlugoterminowym. Sa groty, ktore zamykaja sie w krotkim czasie i sprzedaja sprzet za polowe ceny, zeby zainwestowac je gdzies indziej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group