To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Wibracja

Truskawa - 2009-09-11, 09:05
Temat postu: Wibracja
Witam. Mam do Was pytanko:
Robicie wibrację podczas masaży??
Ja cały czas spotykam się z pacjentami którzy podczas ruchu wibracji twierdzą że mają taki ruch/chwyt po raz pierwszy...I nie są to osoby które mają drugi masaż w życiu tylko takie co miały już kilku różnych terapeutów/masażystów.. Dlaczego? Słyszałem że jest to trudny ruch( ja nie wiem bo mnie nie stwarza problemów) i jest męczący( tylko na początku:))
Proszę o odpowiedź , ponieważ bardzo mnie ten temat ciekawi:)
pozdrawiam

massagewarsaw - 2009-09-11, 11:42
Temat postu: masaz tajski
robilem wibracje klientom, gdy sie jeszcze uczylem masazu, bo bylo potrzebne do egzaminow, a rowniez chcialem sie "pokazac" roznorodnoscia technik.

wedlug mnie rzeczywiscie potrzebuje ona wysilku i staram sie jej unikac - o ile tylko moge, uzywam technik delikatnych, lagodniejszych dla moich nadwyrezonych rak.

slyszalem o masazystach, uzywajacych wibratora poprzez swoja dlon - ale jest wtedy niezbyt przyjemny mechaniczny dzwiek/halas.

Adam P - 2009-09-16, 22:09

wibracja w wykonywaniu jest fajna :) hehe i nei uwazam jej za jakas tam trudna technikę jak ktos jest sprawnie manulanie :) juz bardziej rozcieranie jest trudniejsze pod wzgledem technicznym zeby ladne kółeczka zataczac :P
z malego doswiadczenia moge powiedziec ze zazwyczaj ludziom sie podoba wibracja, zawsze cos tam wspomina wiekszosc ze super uczucie itp :P

Paulinaa - 2009-09-17, 19:25

wibracji uzywam jedynie przy masazu rak i szyji. uwazam ze wtedy jest najbardziej przyjemna ;]
lucas_iscariot - 2009-09-28, 01:10

zgadzam sie z Truskawa - wielu pacjentow - "weteranow" i tych, ktorzy pierwszy raz laduja na stole zaskakuje technika wibracji

zdazylo sie kilkukrotnie ze pytano jakim przyrzadem jest wykonywana ;)


mnie sprawia odrobine trudnosci jesli dopiero co zaczynam prace i jest to moj pierwszy pacjent - kiedy juz rece sie "rozgrzeja" mozna wibrowac do woli ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group