To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Tajski masaz stop - relaks i profilaktyka

massagewarsaw - 2009-08-13, 01:22
Temat postu: Tajski masaz stop - relaks i profilaktyka
Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych. Ich masaż jest jednym ze sposobów na relaks i odprężenie. Okazuje się jednak, że może stanowić przyjemną profilaktykę przed niektórymi dolegliwościami. W ośrodkach spa i salonach kosmetycznych coraz większą popularnością cieszy się tajski masaż stóp.

Tajski masaż stop wykonywany jest z użyciem specjalnej, owalnej pałki. Rozpoczyna się od nałożenia na skórę stóp i łydek rozgrzewających tajskich balsamów czy olejku z esencja tajskich ziół leczniczych i delikatnego rozluźnienia mięśni. Następnie stopy owijane są ciepłymi ręcznikami i dopiero tak przygotowane, poddawane są masażowi.

Tajski masaż stóp jest bardzo intensywny. Ponieważ wykorzystuje między innymi refleksoterapię zapewnia nie tylko stymulację samych stóp, ale także całego organizmu. Z tego powodu nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.

Możliwe jest natomiast połączenie masażu stóp z masażem tajskim, indonezyjskim czy masażem tajskimi stemplami ziołowymi, gdyż zabiegi te dobrze się uzupełniają i dopasowują.

Tajski masaż stop to rozluźnienie mięśni i ścięgien nogi i mobilizacja stawów stopy, stawu skokowego i kolanowego.

Przez punktowy masaż podeszwy pobudza się receptory, które przez reakcję odruchową ogólnie wpływają na harmonizowanie wszystkich układów ciała, włącznie z układem wydalniczym i limfatycznym (dlatego zaleca się picie wody po zabiegu).

Masaż stop zapobiega chorobom cywilizacyjnym wynikającym z noszenia obuwia (płaskostopiu i paluchowi koślawemu/halluksom), obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi i artretyzmowi oraz dnie moczanowej i może być stosowany w rehabilitacji narządu ruchu po tych chorobach.

Zalecany dla osób ze stojącym trybem życia, z nadwaga, noszących obuwie ciasne i na wysokim obcasie (szpilki), a również osobom uprawiającym różne sporty (biegi, narciarstwo, kolarstwo, wspinaczka górska).

michalka - 2020-01-10, 14:38

Taki masaż to musi być coś! Bo jednak stopy są bardzo narażone na różne niekorzystne czynniki, a bardzo często o nich zapominamy... Myślę, że warto taki masaż połączyć z codzienną pielęgnacją, którą można wykonać nawet we własnym domu. Mi na początku bardzo pomógł krem z mocznikiem do pięt (np. taki shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-z-mocznikiem-do-pekajacych-piet-extra, bo zmiękczył skórę i nawilżył ją, przez co ból stóp przestał być tak uciążliwy. Nie jest to jeszcze stan idealny, ale może to właśnie pierwszy krok do tego, żeby jeszcze lepiej zadbać o siebie i może nawet odważyć się na taki masaż stóp, chociaż raz :D
hella - 2020-03-16, 12:51

Byłam raz na takim masażu i bardzo polecam. Niesamowity relaks oraz naprawdę pomaga jeśli chodzi o ból stóp. Praktycznie całe dnie jestem ostatnio na nogach i postanowiłam zrobić sobie prezent oraz wybrać się na taki włąśnie masaz i była to jedna z lepszych decyzji jakie mogłam dla siebie samej podjąć :)

No i polecam na co dzień zrezygnować z niewygodncyh szpilek na rzecz wygodnych butów sportowych bo takie buty są bardziej odpowiednie dla stopy.

Sama ostatnio kupiłam sobie takie: http://www.stylishwoman.pl/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group