To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Jaki powinien być czas trwania masażu?

wujo540 - 2009-07-01, 17:29
Temat postu: Jaki powinien być czas trwania masażu?
Witam.
Proszę o pomoc w następującej kwestii.Czy zawsze maksymalny czas trwania masażu to 60 minut?Podręczniki mówią,że im więcej okolic masujemy tym mniej poświęcamy czasu każdej z okolic.Czy masaż nie może trwać dłużej na przykład w przypadku kiedy chcę dokładniej opracować każdą z okolic.(nie chodzi mi o masaż całościowy)np.grzbiet,oddzielnie odcinek szyjny,staw ramienny i ramię.Ile powinien trwać taki masaż?Proszę o pomoc.

lucas_iscariot - 2009-07-01, 20:02

mnie uczono ze masaz jest efektywny przez ok 25 minut trwania zabiegu - jesli opracowywuje np L-S to sadze ze 30 min to max i dla mnie - zeby dokladnie rozmasowac taki obszar, i dla pacjenta - nie jest to zbyt duza powierzchnia i po dluzszym masowaniu tej samej okolicy masaz przestaje byz przyjemny

Jesli mam np cale plecy to traktuje je jako skladowa 3 czesci (C+Th+L-S) wiec wychodzi mi ze optymalny czas na opracowanie calych plecow to ok 45-65 min (zalezy od typu budowy, umiesnienia, schorzenia itp)

przypadku konczyn i masazu klasycznego nie przekraczalbym 30 min

M. sportowy i izometryczny to zdecydowanie krotsze zabiegi jednak bardziej intensywne, relaxacyjny ok godziny.

Kilka razy zdarzylo mi sie wykonywac calosciowy ( 4 kk + grzbiet i brzuch, bez klatki piersiowej) masaz relaxacyjny i zmiescilem sie w 90 min co uwazam za czas optymalny...


Pisze jak ja to widze i jak stosuje, ale chetnie dowiem sie ile czasu poswiecaja inni masazysci

Pozdrawiam

PiotrekW121 - 2009-07-02, 00:06

wujo540 moim zdaniem lucas nie ma racji 30 min to za dużo jak na L-S to jest krótki odc. ciała i można go spokojnie opracować w 15min.

Jeżeli natomiast chodzi o masaż całościowy staraj się nigdy nie przekroczyć 60-65 min bo organizm się po takim czasie przyzwyczaja.Kolega mówi że zdarzało mu się wykonywać całościowy w 90min, moim zdaniem 65min to max tak zresztą twierdzą jeżeli dobrze pamiętam masażyści których wiedzę nam przekazywali nasi nauczycielowie.

Druga kwestia - tyle czasu poświęcając na masaż nie wyrobisz się z innymi pacjentami(można to naprawdę zrobić szybciej nie tracąc na jakości).

pozrdawiam PiotrekW121



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group