To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Masaż informacje ogólne - Czy można bez dyplomu pracować jako masażysta?

Grzegorz - 2009-06-25, 11:41
Temat postu: Czy można bez dyplomu pracować jako masażysta?
Mam pytanie:

Gdy jest sytuacja, że masażysta po studium policealnym, właśnie zdawał egzamin, to czy może bez dyplomu technika podjąć pracę w sanatorium, szpitalu, czy różnych jednostkach powiązanych z NFZ?

Czy są jakieś ustawy które wyraźnie regulują sprawę zatrudnienia w jednostkach medycznych (leczniczych) masażystów??

massagewarsaw - 2009-06-25, 13:13
Temat postu: masaz tajski
jesli tylko pracodawca sie zgodzi - to tak. Formalnie masz niewielkie szanse, szczegolnie w szpitalach, wiec pewnie tu szkoda twojego czasu i zachodu. Lepiej poczekaj na dyplom i wtedy zacznij dzialac. Natomiast w sanatoriach pracuja latem masazysci juz po pierwszym roku, czasami obsluga prostego sprzetu (wanny, sauny).

w sanatoriach zaczal sie okres goracy, wiec jest szansa na zahaczenie sie w funkcji pomocniczej, za jakiekolwiek pieniadze, i po doniesieniu dyplomu wskoczenie na wlasciwy etat

Grzegorz - 2009-06-25, 15:07

A jeżeli się przykładowo nie zda egzaminu, i mając tylko w ręku papier ukończenia szkoły 2 letniej policealnej, to nie ma kłopotów z zatrudnieniem?

Mam tu na myśli sprawę, prawdopodobnej kwestii, że to czy masażysta może być masażystą w takich ośrodkach, określają jakieś przepisy, ustawy???

dino100 - 2009-06-25, 16:26

Owszem, regulują, i nie raz było tu mówione o rozporządzeniu MZ, które zresztą w tej mierze nie wnosi nic nowego, te przepisy już istniały, tylko nikt tym się nie przejmował :smile: Do pracy w "kontraktowych" (NFZ) przychodniach, sanatoriach itp. trzeba być technikiem. W praktyce jednak często absolwenci studium bez zdanego egzaminu zewnętrznego bywają zatrudniani, pracodawca daje im ten czas półroczny na poprawkę...
Bodyworker - 2009-07-01, 16:38

Tylko pozwolę sobie dodać jedno, iz sam egzamin nie należy do procedur szkolnych. To ze czasem jest w szkole która jest miejscem składania egzaminu to w sumie jedynie udogodnienie.

tak więc ukończenie szkoły to jedno, a wymagany dyplom to drugie.

Powodzenia :wink:

Lisbeth - 2015-09-02, 22:43

Odkopuje bardzo stary temat ;)

Jak w tytule - czy bez dyplomu jest sens w ogóle startować w tym zawodzie? Nadmienię że oczywiście mam zamiar poprawiać i mam też 3 miesięczny wolontariat właśnie z masażu, ale nie wiem czy bez dyplomu jest to cokolwiek warte w tym momencie...

administrator - 2015-09-03, 11:19

A ukończony masz np jakiś kurs dodatkowy masażu ?
Lisbeth - 2015-09-03, 13:01

Nie, nie mam. Mam tylko to o czym napisałam :)
massagewarsaw - 2015-09-03, 17:20

masz swiadectwo ukonczenia szkoly, wiec mozesz szukac pracy. Od czasu powstania tego watku nic sie nie zmienilo.

pracodawcy, i klienci, patrza rowniez na dodatkowe metody, wykraczajace poza podstawy szkolne. Wiele szkol organizuje takie kursy, glownie dla drugiego roku. Jesli u was nie bylo zadnych, to warto je robic samodzielnie.

ale, oczywiscie, w pierwszej kolejnosci, koncentruj sie na dyplomie. Znajdz inne osoby z klasy, ze szkoly czy nawet z okolicznych szkol, bo nauka razem lepiej idzie, motywuje do systematycznego wysilku. Moze nawet byc w twojej szkole klasa podchadzaca do egzaminu w styczniu, po dogadaniu sie z nauczycielami mozesz wpadac na douczanie

Lisbeth - 2015-09-04, 13:14

Ok rozumiem, dziękuję bardzo za informacje ;)
Lisbeth - 2016-04-06, 17:32

To znowu ja...
Chciałam się dowiedzieć czy bez dyplomu można chociaż pracować w SPA?

massagewarsaw - 2016-04-07, 02:08

tak, spa, odnowa. Rob kursy, np biomasazysta, bo to jest oddzielna kwalifikacja zawodowa, wiec daje ci kolejna furtke
Anonymous - 2016-04-07, 15:17

Lisbeth napisał/a:
To znowu ja...
Chciałam się dowiedzieć czy bez dyplomu można chociaż pracować w SPA?


To dość indywidualna sprawa i zależy od pracodawcy.

namdu - 2016-05-11, 12:06

Odnośnie pracy bez dyplomu. Istotne są praktyki i zdobyte doświadczenie, aczkolwiek dyplom wiele ułatwia i otwiera drzwi - oczywiście przy odrobinie szczęścia. Tak poza tym w tym zawodzie cały czas trzeba się doszkalać i uczyć nowych technik, bo zostaniesz zjedzony przez konkurencję. Swoją drogą kursy z dyplomem Kuratorium Oświaty mogą być w tej kwestii pomocne. Ja skończyłam kurs masażu ajurwedyjskiego i tajskiego w Akademii Masażu Karuna -> http://www.akademia-masazu.pl i taki certyfikat posiadam ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group