To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Co dalej po ukończonych studiach ?

Truskawa - 2009-03-22, 17:09
Temat postu: Co dalej po ukończonych studiach ?
Witam.
Mam pytanie do osób orientujących się w branży.
W czerwcu zrobię licencjat. Jakie proponujecie dalsze kierunki kształcenia??
Chciałbym kierować się w terapie manualną( ogólnie jak najwięcej związanego z szeroko pojętym masażem)
Jednak nie jestem do końca przekonany jakie są rokowania na przyszłość takiego zawodu w Polsce i co dokładnie będzie najbardziej trafnym kierunkiem.
Jaka ogólna droga będzie lepsza... Bardziej relaksacja i odprężenie czy typowa rehabilitacja i wszelkiego rodzaju usprawnianie.
Pomóżcie doradzić, wiem że mam jeszcze czas ale wolę wiedzieć na czym mam się koncentrować.
pozdrawiam

massagewarsaw - 2009-03-22, 18:37
Temat postu: masaz warszawa
do tej pory pisales raczej o "zabiegach na cialo", czekoladki, mazidelka - teraz piszesz o terapii manualnej, wiec idz w tym kierunku.

masz juz prace i klientow, wiec wiesz jakie sa ich oczekiwania i sam juz jasniej wiesz, co masz robic, w porownaniu z tym, co myslales przed rokiem http://forum.e-masaz.pl/v...er=asc&start=30

Bodyworker - 2009-03-26, 13:34

A co czujesz, gdzie cię ciągnie? Tego rodzaju zawody wymagają postawienia sobie takich pytań, inaczej będziesz się męczył i męczył i męczył! :)
Truskawa - 2009-03-26, 21:41

I jedno i drugie mnie interesuje. Jeżeli będzie w tym masaż to mnie się już podoba:)
A tak na poważnie to interesuje mnie bardzo usprawnianie nie przez rehabilitację tylko szeroko rozumiane metody niekonwencjonalne. Jednak tego raczej w polskich szkołach nie uczą.... Shiatsu, akupresura, rożne rodzaje masaży.. Szkoda że na to trzeba mieć kasę(kursy niestety sporo kosztują)
Jednak to mogę w międzyczasie robić ( kursy weekendowe) a z czegoś mgr albo studia podyplomowe można by było zrobić:)
I dlatego się pytam co proponujecie, jaki kierunek będzie właściwy i pod względem merytorycznym i pod względem atrakcyjności w przyszłości.

massagewarsaw - 2009-03-26, 22:40
Temat postu: masaz tajski
poniewaz pracujesz w klinice fizjo juz od jakiegos czasu, to wiele mozesz sie nauczyc podpatrujac prace doswiadczonych kolegow. Wejdz w scislejszy kontakt z nimi, popros o objasnianie co robia, daj cos w zamian, np pomoc przy ich zabiegach czy bezinteresowne wyreczanie.

specjalistyczne kursy fizjo trwaja kilkadziesiat dni i kosztuja nawet 20k zl, pracodawca z reguly nie sponsoruje tych kursow ani nawet nie daje platnego urlopu - pomimo wszystko, ucza sie ponad poziom szkolny, zeby osiagnac sukces w zawodzie.

tak samo z masazem. I chociaz nie ma w polsce formalnego wymogu ustawicznego doksztalcania sie (tak, jak w wielu innych panstwach), to zeby wybic sie ponad przecietnego masazyste tylko po szkole, powinienes czesc ze swoich dochodow przeznaczac na dalsza nauke, szczegolnie gdy jestes tylko po szkole, mlody i jeszcze z checia do rozwoju. Probuj roznych technik na kursach wprowadzajacych i specjalizuj sie w tych najbardziej ci pasujacych.

mozesz probowac zainteresowac kursami pracodawce, jest szansa, ze ci zasponsoruje, przynajmniej w czesci

Bodyworker - 2009-03-27, 14:16

Może po prostu pojedz na jedną z konferencji, targów czy sympozjum związanych z masażem, zobaczysz co się w temacie dzieje. Np Biała Podlaska 8-9 maja, Sympozjum i wiele ciekawych tematów z masazu, tkanek miękkich itd. Można także pojechać na imprezy poświęcone kosmetyce, odnowie czy spa, tam też często goszczą tematy dotyczące masażu.

Powodzenia w poszukiwaniach.

hella - 2020-02-14, 11:19

Pracujecie prywatnie czy państwowo?
marika34 - 2020-02-14, 13:44

Masz dwie opcje

Zatrudnienie przy masażu w gabinecie prywatnym....

Jak również zatrudnienie w gabinecie państwowym

Mam znajomych, którzy pracują w prywatnych i państwowych gabinetach jednak w prywatnych jakosć usług jest wyższa.

Musisz sama zdecydować co będzie Ci bardziej odpowiadało. http://rehabilitacjakrako...asaz-leczniczy/

dorotasja - 2020-02-23, 13:39

U mnie bylo tak, że ja po studiach nie moglam znaleźć pracy w zawodzie. Poszłam do urzędu pracy dostałam staz po którym mnie zatrudniono w firme. Pracuję dzieki temu w zawodzie już jakieś 3 lata.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group