To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Nawodnienie

Annie - 2021-08-30, 14:25
Temat postu: Nawodnienie
Ile wody powinnam pic .
Kobieta 23 lata ,175 cm wzrostu waga 75 kg ( która się waha plus minus 3kg )
Siłownia 5 razy w tyg nawet częściej
Trening cardio rano około 1,5h
Praca w ruchu
Potem czasami jeszcze raz trening również 1,5h
Piłam około 2 litry ..
ale wg analizy woda jest zatrzymana
Teraz pije 3,5 l -4 l i dopiero pijąc taka ilość poziom wody podniósł się ..
Czy pijąc taka ilość jest okej ? Ta większa
Byłam u dietetyka zalecił 1,5-2 l wody
Tyle , ze wyraźnie mówiłam , ze msm duża aktywność fizyczna ..

bonka - 2021-08-30, 20:23

Zależy ile jej tracisz, ile jej spożywasz w posiłkach itp., nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieją pewne zalecenia co do spożywanej dziennie ilości, ale to zapotrzebowanie w dużej mierze pokryte jest pokarmem.
Jeżeli czujesz lekkie pragnienie, to na pewno jest to dobry moment by napić się kilka łyków wody. Spożywanie większej ilości na raz nie ma sensu, gdyż organizm nie wchłonie jej więcej, groziłoby to obniżeniem poziomu elektrolitów (co i tak jest osiągalne).
Niska objętość pokarmu i obniżona zawartość soli w diecie sprzyja obniżeniu retencji wody w organizmie, co z jednej strony wydaje się być efektem odpowiedniego nawodnienia, ale z drugiej może doprowadzić do odwodnienia.
Warto jest moim zdaniem przekonać się do odżywek węglowodanowych supleprofit.pl/pl/c/Weglowodany/78 Jak tutaj. Jeśli nie wiesz co wybrać, polecam się z nimi skontaktować i na pewno podpowiedzą jakie beda najlepsze.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group