To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Kwota wolna od podatku

regis - 2021-02-18, 13:51
Temat postu: Kwota wolna od podatku
Hej, jest w stanie odpowiedzieć mi tutaj ktoś na kilka pytań na temat działalności nierejestrowanej?
Od 12 lutego będę przyjmował pacjentów w przychodni za małą kwotę, nie przekroczę na pewno 1200 zł i nie wiem czy w lutym za ten jeden raz jeśli będzie to będzie kilku pacjentów, więc 200 zł zarobie maksymalnie.
Ponadto na stronie US jest napisane tak "W tej formie zapłacisz podatek w wysokości 17% twojego dochodu po obniżeniu go o kwotę wolną od podatku 556,02 zł. "
Pani w urzędzie powiedziała mi, że ta kwota nie dotyczy działalności nierejestrowanej i podatek ma być od 1300 zł płacony bez pomniejszania.
Orientuje się ktoś w tym temacie?

bonka - 2021-02-19, 07:51

...Pani w urzędzie powiedziała mi, że ta kwota nie dotyczy działalności nierejestrowanej i podatek ma być od 1300 zł płacony bez pomniejszania..... powinna zmienic prace ta pani
Działalność nierejestrowana rozliczasz w pit za dany rok. Nie płacisz zaliczek, dodasz przychód w rozliczeniu za 2020 r zasady ogólne.

Poczytaj sobie zresztą w artykułach branżowych. Jak tutaj



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group