To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Kuchnia bez przypraw

bonka - 2020-05-17, 10:07
Temat postu: Kuchnia bez przypraw
W kuchni eksperymentuje cale moje zycie. Ostatnio dopszedlem do wniosku, ze
wlasciwie moge obywac sie bez przypraw (bo i tak mych ulubionych w Anglii nie
ma), nie liczac soli no i czasami pieprzu. Glownie delektuje sie oryginalnymi
smakami, jakie niosa za soba podstawowe skladniki potraw. I wiecie co?
Calkiem smacznie i zupelnie inaczej. Mozna rzec, ze ucze sie jesc na nowo. A
wy macie takie doswiadczenia za soba?

hella - 2020-05-18, 12:34

U mnie bywa róznie. Sa produkty, które smakują wspaniale bez konieczności dodania przypraw. Są jednak potrawy, w których dodatek przyprawy jest swoista kropka nad i oraz dodaje potrawie zupełnie innego wymiaru. Staram się ograniczać przyprawy w przypadku nowalijek takich jak młode ziemniaczki i warzywa tak aby nie zabijać ich smaku. Jeśli już to dodaje do nich zioła takie jak koperek, czy bazylia

Jednak jeśli robię coś z wołowiną czy z wieprzowiną, dobra przyprawa taka jak pieprz mielony czy kolendra jest dla mnie obowiązkowa.

Poza tym przyprawy dodaje do ciast i deserów. Uwielbiam na przykład cynamon https://planteon.pl/przyprawy-swiata/przyprawy-korzenne/cynamon-mielony .

michalka - 2020-05-22, 10:44

Ja za to bardzo lubię przyprawy, ale nie mam na myśli tych gotowych mieszanek o dziwnych składach tylko po prostu pojedyncze zioła albo suszone warzywa. Bardzo często korzystam z wędzonej papryki, pieprzu, bazylii, tymianku, oregano, czosnku niedźwiedziego, ostrej papryki, ale na zmianę kupuję też mniej znane przyprawy, jak czarnuszka, cząber itp. , żeby poznać nowe smaki
Anonymous - 2020-09-14, 11:33

Bez przypraw nie da sie jesc, mozna bez tluszczu itd ale przyprawa to podstawa
Marta524 - 2020-10-14, 10:08

Ja jestem na diecie bez tłuszu i słabo :( . Niestety jestem do tego zmuszona przez wysoki cholesterol :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group