To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Niejasne kontrakty.

Truskawa - 2009-02-02, 17:34
Temat postu: Niejasne kontrakty.
Witam.
Chciałbym poruszyć temat kontraktu odnoszącego się do punktów z NFZ na zabiegi rehabilitacyjne...
Muszę przyznać ze mam przykre doświadczenia z funduszem(ale o tym kiedy indziej)
W łodzi odbywała się w tamtym tygodniu "dogrywka" ponieważ okazało się że zostało trochę punktów do rozdania i postanowiliśmy zawalczyć o nie( pierwsza faza skończyła się dla nas nieprzychylnie)
Szczerze mówiąc od początku jakoś miałem przeczucie ze ten kontrakt i tak jest już ustawiony... Ale to było tylko moje przeczucie.
Kontrakt został ogłoszony na miasto łódź.
Co się okazało po wynikach( miały być podane w internecie ale oczywiście tak się nie stało), dzisiaj z rana koleżanka była w siedzibie i na drzwiach widniała informacja że kontrakt wygrywa firma z ... Aleksandrowa łódzkiego... Dziwniejsze było jeszcze coś.. filia owszem w łodzi ale na karcie przy miejscu wykonywania zabiegów napis 'brak"... Coś nie tak myśle sobie...
Niedługo potem okazuje się ze na tych samych drzwiach wisi inna już kartka z informacja że firma która wygrała kontrakt to Al-Med. Wszystko się zgadza.. Tylko że jak się dzwoni na informację to takiej firmy nie ma.. Poszedłem krok dalej i pojechałem na adres kilińskiego 228 i co widzę...Nic kompletnie nie ma!! Wchodzę a tam dopiero szyld montują!!!
To moje pytanie jest takie:
Jakim cudem taka firma której w sumie jeszcze nie ma przechodzi proces weryfikacji....
Do wszystkich chodzą sprawdzają czy jest lokal sprzęt łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. A tu kontrakt dostaje firma której nie ma!!!
Składu komisji nie podam bo nie wiem czy można, ale chętnie bym się ich zapytał jak to możliwe...

massagewarsaw - 2009-02-02, 18:17
Temat postu: masaz warszawa
prezydent miasta, radni czy komisja zdrowia sa miejscem, gdzie mozesz zadac te i wiecej pytan.

w biznesie jak w masazu - jak nie smarujesz to nie jedziesz

Truskawa - 2009-02-02, 18:20

Też tak myślę...
Nie posmaruje - nie pojadę.....
A co do pytań to szkoda zachodu bo i tak dostałbym mglistą wypowiedź na pocieszenie...

massagewarsaw - 2009-02-02, 18:46
Temat postu: masaz warszawa
to pobaw sie w dziennikarza - zrob pare fotografii wykanczanego miejsca i kartek na dzwiach, dolacz swoj raport o nieistniejacej firmie i odpowiedz urzednika. Jak jakas gazeta wydrukuje, to dostaniesz wierszowke i moze skasuja przetarg
Truskawa - 2009-02-02, 19:06

Nie myślałem o tym.. Muszę się wybrać tam z aparatem:)
Dzięki za pomysł:)

Qi - 2009-02-02, 19:48

To ciekawe co piszesz. Eh, a to Polska właśnie!
administrator - 2009-02-03, 10:13

Qi napisał/a:
To ciekawe co piszesz. Eh, a to Polska właśnie!

Dokładnie Polskie realia :???:

Truskawa - 2009-02-05, 08:58

Sprawy ciąg dalszy:)
Została odbyta rozmowa z prawnikiem zostało napisane odwołanie a dzisiaj będzie przeprowadzona rozmowa z kierownikiem nfz'u. :) Zobaczymy co powie jak zobaczy przed sobą prawnika z teczką zdjęć i zażaleń od innych uczestniczących w ostatnim przetargu i walczących o te marne parę punktów z funduszu....

administrator - 2009-02-05, 11:07

No to nie źle .. czekam na dalsze informacje od ciebie, zaczyna sie ciekawie detektywie :D
Adam P - 2009-02-05, 15:24

Truskawa zmien zawód :) hehe :)
Truskawa - 2009-02-05, 19:57

No cóż... Sprawa rozeszła się po kościach..:( Osoba z nfz była bardzo miła i uprzejma wytłumaczyła wszytko bardzo dokładnie i stwierdziła że na otwarcie gabinetu mają czas do 8 dni po ogłoszeniu wyników przetargu... No i prawdopodobnie się placówka wyrobi z czasem bo uwijają się w zastraszającym tempie...
Jednym słowem tak jak powiedział na początku massage że jak nie posmarujesz to nie pojedziesz...
Teraz można to troszkę zmodyfikować bo poprzez te nagonki łapówki są mało bezpieczne to zaczęły liczyć się bardziej znajomości i różne kontakty. To ciężej wyłapać i ujawnić...


Życie jest okrutne....NFZ także......

Ale już nie nakręcam tematu bo mnie posądzą o szarganie dobrej opinii powstającego biznesu.
Jest mi po prostu szkoda, bo zwykły normalny człowiek nie ma szans się u nas przebić przez biurokracje kontakty i inne... Pewnie wszędzie tak jest ale tutaj to boli bo się to widzi...
Ale co tam.. Grunt to pozytywnie podejść do sprawy i oporowo do przodu:)
Co nie zabije to wzmocni:P
Pozdrawiam wszystkich walczących z wiatrakami:P

massagewarsaw - 2009-02-05, 20:00
Temat postu: masaz warszawa
napisz krotki artykul, wyslij do wszystkich lokalnych gazet, moze ktos to wydrukuje
Truskawa - 2009-02-05, 20:13

Ja w sumie nie chcę rozdrapywać tej sprawy.. Chciałem tylko odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i je dostałem więc nic więcej w temacie robić nie będę.
Zrobione jest co było można i tyle.. Niech się dobrze ludziom wiedzie. Mogli, skorzystali niech się cieszą. Może ja też będę miał szczęście i kiedyś też mi się uda:)
A teraz z mojej strony to w tym temacie już wszystko. Dziękuję za zainteresowanie się tematem.
pozdrawiam

massagewarsaw - 2009-02-26, 17:52
Temat postu: masaz warszawa
na podniesienie ducha artykul po czesci wyjasnia, dlaczego nie wygraliscie przetargu - udowodnic lapowke jest trudno.

http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=3564#3564



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group